Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 219

Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #181

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    и аз така мисля да направя,след като дойдат,"майсторите",когато и да е това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #182

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Ако топлообменника ти е замърсен,само с четка за зъби няма да стане.Така "лъсваш" само горния слой на ламелите,а навътре между тях си остава задръстено. Напръскай питата с някакъв препарат за климатици,продават ги по големите вериги,или стандартното Меглио.Изплакни по възможност с гореща струя вода,ако не е на 100% почистен,повтори всичко пак. После дай коментари да видим резултата.Отвори горния капак при чистенето,по-лесно е,и внимавай да не напълниш платката с вода.
    И извинявай за гаранционната карта.От години са други и си пише за 5-те години за компресора.,тази твоята явно е от старите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #183

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Утре смятам да сторя това.Според моите бегли познания по охладителна техника,най много ме притеснява това,че се образува много малка зона ,през която циркулира охлаждащия агент.Би трябвало да е много по-голяма,това е по мое скромно мнение.и ми се струва ,4е е от липса на достатъчно количество охлаждадащ агент.Но това предполагам ,че ще кажат майсторите ,като дойдат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #184

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Добър ден на Всички!Идваха двама независими майстора да го гледат,мериха фреона,вси4ко му било на ред,шума се полу4авал,от това ,4е компресора рязко стартирал на високи обороти ,поради това ,4е съм се мъ4ил от студено, направо да тръгне на 25 градуса,голяма разлика в градусите,общо взето схванах за какво става въпрос.По принцип ,зимата не го държа на пове4е от 22градуса.Според мен си е нормална температура.Поне и двамата ми казаха едно и съ6то и фреона си е в пълните норми.Казаха ,4е няма никакъв проблем климата.Ами това е ,лек ден на вси4ки!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #185

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Точно пък при панасоник компресора им стартира супер плавно и не се набира ако не си задал голяма разлика.
    Впрочем аз не чух в клипа кофти звук от компресора.
    Отвори капака както ти казва vanko68 и погледни колко е чист топлообменника.
    Нека на вън да стане по хладно и тогава ще видим какво се случва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #186

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Не съм сигурен ,че го направих като нов,но сега външната температурата падна,е не е 10 градуса,но го включих на 22градуса и после на 23 градуса ,на топлене, и вси4ко си е наред.Шумът го няма.Явно наистина е било от голямата разлика в температурите който съм задал .Компресора сега си работи безшумно.Е това е.Лека вечер на всички!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #187

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    При -5 или -10 пак ще има голяма разлика в температурите.Дано тогава да се държи ,както сега при тези плюсови температури.В което се съмнявам де...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #188

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    volume, май бях прав
    Да ти работи още дълго.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #189

    Re:Panasonic UE12HKE -проблем по време на работа

    ЗДРАВЕЙТЕ,от юни месец имаме климатик Panasonic UE12HKE.лятото работеше без проблем.като се застуди започнах да го включвам на топъл режим.направи ми впечатление че като пусна климатика лампата power мига около 5 минути и после започва да свети постоянно и започва да духа.случва се понякога както работи да започне пак да мига тази лампа около 5 мин.тогава само външното тяло се чува да работи а вътрешното спира.проверих го за грешка но изписва H00 няма грешка(проблем).за 2 дена направи така поне 3-4 пъти през различен интервал от време.ако някой може да ми даде информация какъв би могъл да е проблема ще съм много благодарна.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #190

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Това не е проблем, нищо и няма на машината.Климатика влиза в режим на размразяване, да са изчисти външния топлообменник от събралия се лед и скреж.А при пускане турбината тръгва, когато се загрее вътрешния топлообменник, а и за защита на компресора.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #191

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    първо ми показа грешка h16,а след това f91,възможно ли е това да е компресора говорим за Panasonic e12dkew?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #192

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Компресор е със сигурност

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #193

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    На колко градуса трябва да се остави през нощта при ниски температури минус 10 градуса климатик панасоник инверторен?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #194

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Цитат Първоначално публикувано от sadiata
    На колко градуса трябва да се остави през нощта при ниски температури минус 10 градуса климатик панасоник инверторен?
    на колкото ти е приятно.Ако не спиш там и няма никой може и 18 градуса.Ако искаш сутринта да ти е по топла стаята 20-21-22 градуса по избор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #195

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    господа,бесен съм на "кик сержиз".преди години си купих Panasonic e12dkew.на първата година му гръмна компресора.чакайки един месецж ми обясниха,че било дефект на партидата.сега втори път ми гръмна.вече месец не ми го дават.имало проблем с компресорите.чесно да ви кажа искам да ми го сменят.някой знае ли при какви условия се заменя климатика с друг?
    а забравих да спомена,че има още година гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Samsung AQ12FA - изведнъж спря да топли и охлажда
    От hrutka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-08, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе