Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 219

Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #196

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    КЗП какво пише в закона
    Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
    (2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.
    (3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.
    (4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.
    Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:
    1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;
    2. намаляване на цената.
    (2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
    (3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #197

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Май си се паднал от първите късметлии, на които дефектния компресор е бил заменен с нов дефектен... Сега като ти го оправят, ще е добре. Машината иначе е яка!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #198

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Эдравейте! Сменен компресор на климатик- на студено работи на топло вдига тока плавно докато иэключи ( предполагам токова эащита). Сменен е и четерипътен същият проблем. Остана клапана на капилярките. От него ли е проблема? Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #199

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Информацията какво става само с тока е недостатъчна.

    Налягания охлаждане/отопление, какво е достигнатото налягане при изключване, температура на издухваният въздух на отопление/охлаждане от вътрешното тяло, скорост на вентилатора, външна/вътрешна температура в момента на тестването. Въобще колкото повече информация толкова по-добре при ориентиране.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #200

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    и с какъв компресор заменихте стария ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #201

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Конвенционален 12 ка.Температура 23* в едно помещение двете тела.Налягане температура , на охлаждане 6 часа работа без проблем.На отопление налягане не е мерено,температура 50*~ и започва да товари след минута две плавно.При студен компресор при по ниска температура.Скороста на вентилатора не оказва голямо влияние.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #202

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Китайски , трябва да проверя повече от година мина

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #203

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    най вероятно е чек валвето или капилярката към него , което кара компресора да работи на "сухо" и от там прегрява и съответно изключва , за проба можеш да махнеш и двете

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #204

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Идеята ми беше ако някои знае какъв е проблема......Не искам да пробвам повече. Какво значи да махна и двете?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #205

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    към клапана има капилярка - просто ги махаш и двете , зареждаш и тестваш ако ти харесва как работи го оставяш така

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #206

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Нормално ли ще работи при ниски температури без удължаване на капилярката ? Защото бях купил някакъв китайски възвратен клапан или да не го мъча ? angel

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #207

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    на 95 % ще работи ! , но по добре ще разкрежава през зимата , за летния режим няма да има промяна защото работи с другата капилярка

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #208

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    на 95 % ще работи ! , но по добре ще разкрежава през зимата , за летния режим няма да има промяна защото работи с другата капилярка
    Няма причина за по добро разскрежаване

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #209

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    защото работи с другата капилярка
    95%

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #210

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    привет и от мен имам CU-E9DKE от така ннаречената турска афера и така както си работеше и спря започна да мига лампата таймер след теста установих че ми изписва грешка H16 ясно ми е какаво е това проблема ми е че не съм правил профилактика а съм в гаранция ( то и климатика не рабоеше миналата зима го ползвах и тази до днес) та въпроса ми е има ли вероятност да ми се признае гаранцията или да пия една студена водичкаааа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Samsung AQ12FA - изведнъж спря да топли и охлажда
    От hrutka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-08, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе