Страница 27 от 39 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #391

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    327 вата консумация при он/оф машина с ниски параметри при -7 за каква отоплителна мощност ти говори? На мен ми се вижда да е доста под 1кВт. Иначе конкретно моделът от подписа ти и HRN са може би най-добрите им он-офи.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #392

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    При мен на е12qke започнаха дефростите на час... ,до -5,6 градуса се държеше отлично ,по-надолу се загуби комфорта в стаята,след дефрост (вента е на ауто) явно за да смогне на спада в температурата пуска вентилатора на макс ,консумацията от около 350в/ч ,стана над 500.Със сигурност за следващото помещение ,което ще климатизирам ,ще се доверя на друга марка.
    Толкова са му възможностите на тоя модел. Старата серия(PKE) поне развърта компресора до 1,7 киловата, а QKE още малко са ги спънали и даже оборотите на външния вентилатор са им намалили. Въпреки, че по рекламите ги дават уж да работят до -15, според мен максимума на тези панасоници е -7, -8 градуса. За отопление по-надолу се изисква доста по-мощен хардуер.
    С тоя слаб компресор реално това са девятки. Не може да се очаква много.
    Може би имаш доста топлинни загуби. Може да му помогнеш примерно с изолация на тавана. Даже обикновен стиропор върши добра работа.
    За да не духа на макс му задай ръчен режим на вентилатора + тих режим. В малко помещение като твоето би трябвало да топли комфортно на тих режим.
    peshaka одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #393

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Оборотите на вентилатора са намалени, защото топлообменникът е по-голям, г-н Разбирач.

    Пък за това колко топлят и какъв им е хардуера свидетелстват над 5000 броя от PKE и QKE и като гледам няма някакви особени оплаквания освен твоите измислици.

    Последно на едно GB50 с изгорял компресор сложихме рециклиран компресор от DKE, който е с 200 вата по-слаб, но клиентите са по-доволни от машината. Пък и вместо 1500 лева за оригинален платиха 1/3... Това как си го обясняваш, че ми е много интересно?
    KING-T и spas.slavchev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #394

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Jack той на авто не топли ти му предлагаш да го пусне на тих режим ..
    tanatos одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #395

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    АДСКИЯ,уважавай чуждото мнение,а това че някой не се е оплакал не е важно,щот българина няма навика да си признава САМООНОЖДАНЕТО
    kalcheff1, Jack Krauser и ruuni9 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #396

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Модела е точно MSG-12HR фреон R22.За отоплителната мощност си в голяма грешка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #397

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Модела е точно MSG-12HR фреон R22.За отоплителната мощност си в голяма грешка.
    Ок, на колко я оценяваш ти при 327 вата консумирана мощност?

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #398

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Оборотите на вентилатора са намалени, защото топлообменникът е по-голям, г-н Разбирач.
    Пък за това колко топлят и какъв им е хардуера свидетелстват над 5000 броя от PKE и QKE и като гледам няма някакви особени оплаквания освен твоите измислици.
    Топлообменника е голям, но перката е малка и неадекватна спрямо него. Не може да направи качествено обдухване. Даже при PKE, който е с по-малък външен топлообменник, перката пак е недостатъчна за такъв размер и няма адекватно обдухване, при тях поне го компенсират(донякъде) с високи обороти.
    Нали виждам как са направени вентилаторите при другите марки, какво ми ги хвалиш тези слабовати панасоници.

    А петте хиляди ги използват само за охлаждане, затова няма оплаквания.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #399

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Топлообменника е голям, но перката е малка и неадекватна спрямо него. Не може да направи качествено обдухване. Даже при PKE, който е с по-малък външен топлообменник, перката пак е недостатъчна за такъв размер и няма адекватно обдухване, при тях поне го компенсират(донякъде) с високи обороти.
    Нали виждам как са направени вентилаторите при другите марки, какво ми ги хвалиш тези слабовати панасоници.
    Ох преставам и минавам на стария режим на цитиране на глупости без коментар. С теб не може да се говори.
    dodo_pv и spas.slavchev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #400

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    в интерес на истината Панасоник обичат да експериментират с орязване на хардуера ,да не забравяме ,че имат 15ка със 750 вата компресор - сигурно единствената в света
    justify одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #401

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    АДСКИЯ,уважавай чуждото мнение,а това че някой не се е оплакал не е важно,щот българина няма навика да си признава САМООНОЖДАНЕТО
    Да, наистина е така. Българин да си признае, че се е прецакал... това ще да е нещо невиждано.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #402

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    При мен на е12qke започнаха дефростите на час... ,до -5,6 градуса се държеше отлично ,по-надолу се загуби комфорта в стаята,след дефрост (вента е на ауто) явно за да смогне на спада в температурата пуска вентилатора на макс ,консумацията от около 350в/ч ,стана над 500.Със сигурност за следващото помещение ,което ще климатизирам ,ще се доверя на друга марка.
    Аз чакам дефрост, повече от час и половина и няма нищо... Отвън е -5 градуса, дърпа нонстоп 1100W и вдигна температурата от 11 до 20 градуса, в 60 кубиково таванско помещение.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Тя тая мидея при -7 е само вентилатор и нищо не е помагала на панасоника. Както и да е... При -7 много голяма част от машините дефростват, а в случаите на по-висока влага става страшно. Явно стаята е с доста сериозни загуби щом климатикът се е пържил да насмогва...

    Снощи за пръв път са дефростнали DKE-тата от другия апартамент. Явно наистина е станал кучи студ. Броячът на четирипътния показва 3 дефроста в хола и 2 в спалнята от 22 досега.
    При нас е сух студ от 2 дена, единствено хитачитата RAS-25CNH2 дефростват по часовник, на сухи пити. Тошибите и панасониците не искат, сигурно трябва да звънна на сервиза...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Топлообменника е голям, но перката е малка и неадекватна спрямо него. Не може да направи качествено обдухване. Даже при PKE, който е с по-малък външен топлообменник, перката пак е недостатъчна за такъв размер и няма адекватно обдухване, при тях поне го компенсират(донякъде) с високи обороти.
    Нали виждам как са направени вентилаторите при другите марки, какво ми ги хвалиш тези слабовати панасоници.

    А петте хиляди ги използват само за охлаждане, затова няма оплаквания.
    Джак, да нямам и аз някакъв проблем с обдухването? Не ще да ми трупа лед панасоника (виж снимката), а бичи на максимал вече 2 часа? Не ще да дефроства, не ще и да свали мощността, уж трябвало да спадне след 20 минути?
    Видях се в чудо...

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ^Rokera^, AC_From_Hell, JOKVN и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #403

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ок, на колко я оценяваш ти при 327 вата консумирана мощност?
    Ами консумацията е за 1 час ,а не моментна.Мощността оставам на теб да сметнеш.Дал съм ти вътрешна , външна и изходяща темп.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #404

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Ами консумацията е за 1 час ,а не моментна.Мощността оставам на теб да сметнеш.Дал съм ти вътрешна , външна и изходяща темп.
    Ами използвай правилните мерни единици бе човек, аз как да рабера, че става дума за енергия като си написал единицата мощност - ват.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #405

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Моя грешка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 39 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе