Страница 24 от 70 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #346

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Аз няма се обаждам, че пак ще спрете да пишете


    аааа, в събота стоя поне 3ч на 60W а вчера се заби на 15W и чак към 17ч. се сети да вдигна на 115W

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #347

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    По отношение на минимума ІІІ и 6 серия са с много по-добри показатели.При 6-а серия на НООРДИК модела минимума слиза от 500 вата при +7 до 152 вата при -20 градуса при 10 % натоварване на компресора.Сходно е положението на другите модели от ІІІ и 6-а серия.В това отношение имат предимство пред V-а серия.Просто така са решили, така са я конструирали машината японците.
    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Аз няма се обаждам, че пак ще спрете да пишете


    аааа, в събота стоя поне 3ч на 60W а вчера се заби на 15W и чак към 17ч. се сети да вдигна на 115W

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    При 6-а серия на НООРДИК модела минимума слиза от 500 вата при +7 до 152 вата при -20 градуса при 10 % натоварване на компресора.
    Мдаа, продуктите за нашите ширини просто са с друго качество Не знам защо e тази гавра

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #348

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Хич недей даже joro ти не си в класацията на европейчетата.Баби, ІІІ и 6-а серия си за нашите ширини.SKVP2-E и 25SKVP-ND са си европейчета и имат еднакви показатели по отношение на минимума.Същото е положението и при SKVP-E и SKVP-ND - минимумите слизат до същите стойности.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #349

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    И какво излиза - не е важно една машина какъв минимум има на хартия, а доколко реално може да поддържа своя минимум. Някъде четох, някой написа, че TOP моделът на MHI за Япония за 2011 година бил с минимум 0.6, за разлика от миналогодишният им, който бил с 0.3. (просто го споменавам, не бия на никъде...)

    Честно, тва за мен е пълна гавра с тая 5-ца... Как може така да я публикуват с 0.3, като реално далеч не е така... ? А дори е по-скъпа от 3-та и 6-та серия...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #350

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Тя цената е по-висока заради компресора, втория вентил, малко софтуер и капака на вътрешното.Иначе аз повече харесвам ІІІ и 6 пред V.И аз не се бях заглеждал в инженерната книга на V-а серия, и не знаех, че толкова се вдига минимума.Повече обръщах внимание на 6-а серия.

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #351

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Честно, тва за мен е пълна гавра с тая 5-ца... Как може така да я публикуват с 0.3, като реално далеч не е така... ? А дори е по-скъпа от 3-та и 6-та серия...
    Има си стандарти при какви условия се измерват показателите при отопление:

    - Номинална отдавана мощност и потребление => съответно COP
    - Максимална отдавана мощност
    - Минимална отдавана мощност

    Условията по стандарт за трите измервания са различни.


    При условията на стандарта Daisekai 5 има минимално отдаване 0.3 кВ, но на практика не винаги се ползва в условията по стандарта.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #352

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    То това е ясно, говорим от практическа гледна точка какво се получава.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #353

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Получава се че при температури от +2 до 0 ще работи он/офф, което е нищо като цяло. Щото от нула надолу и моят с минимум 1,3 не спира компресора.Така че на мен 5-цата ми харесва заради КОП-а. Иначе набързо можем да я оплюем и нея.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #354

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Получава се че при температури от +2 до 0...
    няма данни за диапазона +5 до +2 в таблицата. може и от +5 надолу да се вдига минимумът...

    ivan1, какво е твоето помещение? изложение, изолация, квадратура?

    А и няма значение какъв минимум има машината, ако реално не го използва.. Щом на човека му оффи и на +5 значи машината просто не се сеща да включи на минимум.

    Това с минимумите е много относително, до този извод стигам аз... Доста е трудно една машина да се напасне точно за дадено помещение, все едно климатикът ти да е правен по поръчка... Това съотношение може да се нацели правилно, дотолкова доколкото може една инверторна машина да се монтира така, че да не ти прави резонанс и да не кънти - тоест чист късмет!

    По принцип колкото по-нисък минимум толкова по-реално и по-възможно е да се нацели съотношението, но в действителност не е гаранция че машината няма да ти оффи... Гаранции няма Всяко помещение си е различно просто - топлозагуби, кубатура, изложение, също и къде точно е монтиран климатикът както казва edi1 - дали е на топла или на студена стена

    Така че не се впрягайте толкова:P Важното е да са здрави машините и да не се чупят

    p.s. Но все пак... доста грубо от страна на Тошиба да менти така за 5-цата... поне по мое мнение.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #355

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Моето е сложно. Като квадрати е 23, като квадратура е 45кубика, две стаи, като климатика е срещу вратата на втората стая, с наклонени тавани, от климатика до най далечната стена е 8 метра. На втори етаж е с вътрешна изолация стиропор 3 см на външните стени и тавана. Наклонената част от тавана е едновременно и покрив т.е стиропор, бетоннна плоча 7-8см и керемиди. Отгоре е небето .Във втората стая има само 40-50 см равен таван.Едната стая е с размери 3,5х4м, другата е 2х4,5м. Това са спалня и детска .Нали ти казах че е сложно
    Има и два радиатора в спалнята 16 ребра а в детската 7 ребра 60см, но сега се стопли и парно не се пали.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #356

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Колеги, с риск нещо да не съм разбрал ама проследих последните 2 страници в частта за минимума... Определението "минимум" не е ли малко имагинерно понятие повлияно от външно -вътрешните условия. Или целта на дискусията е да се види при константна температура ,пример +7 градуса кой компресор колко ел.енергия изразходва. Лично моята машина не съм я усетил да офф-ва, едно поради това че съм избрал настройка вентилатор пред Ауто.. и второ нали горе долу та ако не и почти ги гледаме и избираме за помещението. Бог знае какво ще стане ако шибнем 16 ка в 12 квадрата.

    Тези дни в топличкото си правеше по-малко от 200 W/час Това на 21-22 вътре като 22 го слагам понеже въздуха както споменах преди ,леко захлажда, а вънка перката се чуди как да не спре съвсем.

    Та мисълта ми е ,че въпросният минимум не се ли определя от конкретните условия. Вън 15 градуса вътре 21 ,компресора следи посредством сензорите и докладва намаляй.. Колкото до он-офф като затопли лично ще ми е интересно да видя офф и на моя.. и то на вентилатор Нали съм млад собственик.. не съм го виждал как работи на по-топло.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #357

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Затова коментираме, че не зависи само от машината, а и от много други работи дали ще работи ОН ОФ.А иначе минимума си е при определени условия, спор няма.При +20 вътре, +7 вън, 5 метра тръби, влажност...... и т.н.. но такива условия са идеални.Дали реално може да се достигне, само практиката може да покаже, та коментираме от практическа гледна точка доколко се доближават нещата до теорията.Моя ІІІ например съм го виждал да поддържа няколко часа с най-ниска консумация към 160 вата, по данни е 120 вата, но колко е отдавал при тази консумация не знам.Вътрешната настройка беше 22 градуса, вън не си спомням колко беше, някъде бях писал, но беше над 0 градуса.
    Та донякъде коментираме факта, че V драстично, поне според инженерната книга си вдига минимума под +2, докато ІІІ и 6 го намаляват според техните инженерни описания.Иначе коректнто е посочен минимума от 300 вата според условията, при които е определен, но не го поддържа при по-ниски температури.

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #358

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Не мога да си обясня принципния въпрос тук!?
    Как така се получава повишаване на минималния топлинен капацитет (в сравнение с +7*)на петицата при спадане на външната t*???!
    Нали би трябвало в този случай да има спад и в топлоотдаването на машината както цяло.Защо ще има спад на максимал и на номинал....а на минимума ???
    Хм...

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #359

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Май само инженерите на ТОШИБА знаят причината.Гледам при +2 градуса вдигат минимума от 280 на 1090, като същевременно вдигат и консумацията 3 пъти от 70 на 210 вата, след това постепенно спада минимума и консумацията до 840 отдаване 210 консумаци япри -15.Явно така са го измислили.

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #360

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Гледам при +2 градуса вдигат минимума от 280 на 1090, като същевременно вдигат и консумацията 3 пъти от 70 на 210 вата
    Еми явно от тази t* надолу си работи ''двуцилиндрово'' дори в минимума.Пак е хитро...няма да ти духа хладно кат се прибереш намръзнал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 70 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе