Страница 22 от 70 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #316

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    а дали знаеш че Шарпа ти е с китайски компресор Ричи за около 60-70$ ? хубаво и евтино има само в Кауфланд ,никъде другаде да знаеш
    sharp zp40kr - compressor toshiba DA111A1F22F - вероятно и той се прави в Китай
    sharp 12lsr - компресор Rechi, не Richi Правен в Тайван, не China (mainland) Копресорът е с neodymium magnets които се използват и при компресорите на Тошиба във върховите им серии включително и twin rotary
    Matsushita - също се прави в Тайван и Китай - цена US $ 35 - 80
    http://www.alibaba.com/product-free/...ompressor.html

    Не знам какъв беше смисъла на поста ти Alexi, за пореден път Не знам от кой микрорайон на Люлин си но изобщо представата ти за света е доста погрешна Китай превзема света докато ние си стоим тук в България и сме на изчезване И след 10-15 години държавата ни не знам къде ще е, тепърва доста проблеми назряват тук... Отвори си wikipedia прочети за Китай и Тайван и малко се приземи и виж къде се намираме ние. Виж и google images да видиш какви градове са направили хората. Недей с такова пренебрежение

    made in china и made in taiwan отдавна не са това което бяха. 90% от частите на DKE-то ти вероятно са правени в Китай, същото важи и за Тошиба и за всяка една друга марка.

    p.s. А LSR се държи перфектно и ще издържи дълги години Щом японска компания (SHarp) е инвестирала в Rechi, значи не са толкова зле нещата

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #317

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Странно, защо така обичаниата от теб марка Шарп в по-високите си класове са заложили именно на компресори Тошиба? Защо и в тях не сложиха Речи, щеше да им излезе много по-евтино?

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #318

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За УДР надали ще ти трябва нагревател.Не съм чул да има замръзнали.
    Монтирани на северни стени, където се е..т ветровете и когато вали сняг се набива директно в телата съпроводен с продължителни отрицателни tо, си трупа достатъчно лед в тавата, за да се притесняваш поне малко.

    Става въпрос за моите PDR-ки

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #319

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Странно, защо така обичаниата от теб марка Шарп в по-високите си класове са заложили именно на компресори Тошиба? Защо и в тях не сложиха Речи, щеше да им излезе много по-евтино?
    deian-e и твоя пост не го разбирам... Много добре знаеш че не съм се опитал да кажа това което ти сега се опитваш да ме изкараш че съм казал Просто ми омръзна разни хора тук типично по български да отричат и критикуват всичко без да се замислят над нещата...

    Хора, осъзнайте се... на Цар Освободител видях каруца преди няколко месеца! В 50% от територията на изчезващата ни държавица хората живеят като в Средновековието... Как може точно ние да кажем "Ъ! китайски компресор..."?!? Ами смешно е... Че то целият свят стана китайски! Вече задминаха дори Германия, която допреди 1-2 години беше износител номер 1 в света..

    p.s. Не казвам че Rechi е по-добре от Тошиба. Макар че твърде вероятно е и такива времена да додат че и във висок клас машини SHARP да се слага Rechi. Да изчакаме 2-3 годинки и да видим. Хората определено са се постарали щом са привлекли вниманието на Японска компания. Sharp не само слагат техни компресори, те са инвестирали в Rechi и вече притежават 5% пазарната капитализация на компанията.

    p.s.2 Просто исках да предоставя на Alexi фактите и той сам да си направи изводите, не казвам че Sharp и Rechi са най-добрите! А и какъв беше смисълът на поста на Alexi? Чисто заяждане и злобарщина! Да беше попрочел поне и да се беше подготвил по-добре

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #320

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Я да питам нормално ли е при 21 градуса зададена да се чува звук като шуртене на вода? Мисля, че от 23 и нагоре не се чува вече. Тоя звук си го имаше и при -20 външна и сега. И нормално ли е 10-ката в 14м2 стая при зададени 21 да влиза в он-офф режим, уж нисък минимум ала-бала.
    Интересно е, че от 2 градуса надолу минимума се вдига до 1100 вата.
    Ето го и в таблицата:
    http://postimage.org/image/um1vo4boj/

  7. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #321

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Еми включва си и другия цилиндър.Ти просто гледаш при наи-малките натоварвания от 10 процента по таблицата.Друг е въпроса че при 2 град. и надолу едва ли ще работи на 10 процента товар.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #322

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Ясно ми стана що влиза в он/офф режим, при ниски температури минимума е 1130.. Утре го дават около 10 градуса, ще го видя през деня как ще се държи.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #323

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    Еми включва си и другия цилиндър.
    А защо?!? Нали това му е идеята на ниският минимум - да намали оборотите до минимум, за да може климатикът да не спира... Нали именно ниският минимум е и едно от основните неща, които оскъпяват този продукт толкова много и го правят един от най-търсените на пазара!

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Ясно ми стана що влиза в он/офф режим, при ниски температури минимума е 1130.. Утре го дават около 10 градуса, ще го видя през деня как ще се държи.
    Тук има подобна тема, но за LG:

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,56185.0.html

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #324

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Възможно е изключването на системата при по висока външна температура да не се приема за проблем при "поддържането на вътрешната" и особено при "по честото стартиране на компресора", и да е предвидено да щади вече машината. Работата при низки обороти вероятно не е предпочетена пред ситуация на покой. Съдя по конвенционалния който имам при по висока температура той цял ден изобщо не се включва и за коментирания случай вероятно е преценено в такъв момент да е по добре да не върти компресора. Не знам така ли е само разсъждавам. Нали не сте виждали измислен хладилник който да намалява оборотите на компресора а всички имат много дълъг живот. Аз обаче съм виждал два скапали се климатика за 3 години който са работили по 3 месеца лятото без да спират. Явно компресорите имат някакви часове живот. Лично аз при по топло време принудително ще спирам климатика си.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #325

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    deian-e и твоя пост не го разбирам... Много добре знаеш че не съм се опитал да кажа това което ти сега се опитваш да ме изкараш че съм казал Просто ми омръзна разни хора тук типично по български да отричат и критикуват всичко без да се замислят над нещата...

    Хора, осъзнайте се... на Цар Освободител видях каруца преди няколко месеца! В 50% от територията на изчезващата ни държавица хората живеят като в Средновековието... Как може точно ние да кажем "Ъ! китайски компресор..."?!? Ами смешно е... Че то целият свят стана китайски! Вече задминаха дори Германия, която допреди 1-2 години беше износител номер 1 в света..

    p.s. Не казвам че Rechi е по-добре от Тошиба. Макар че твърде вероятно е и такива времена да додат че и във висок клас машини SHARP да се слага Rechi. Да изчакаме 2-3 годинки и да видим. Хората определено са се постарали щом са привлекли вниманието на Японска компания. Sharp не само слагат техни компресори, те са инвестирали в Rechi и вече притежават 5% пазарната капитализация на компанията.

    p.s.2 Просто исках да предоставя на Alexi фактите и той сам да си направи изводите, не казвам че Sharp и Rechi са най-добрите! А и какъв беше смисълът на поста на Alexi? Чисто заяждане и злобарщина! Да беше попрочел поне и да се беше подготвил по-добре
    ОФФ: мен лично ме дразни следното и то предизвика поста ми - във всяка тема не пропускаш да споменеш китайския кашон за 1000 лв как добре се справял ,като от снимките ти става ясно че не се справя толкова добре ,просто няма с какво по класно да го сравниш .. спри се малко ! климатика ти е ок ,но като за 1000 лв ! и компресор Речи или както се чете не искам да знам ,няма нищо общо с компресор на Тошиба ! Виж колко струва единия и другия и пак си помисли дали като са с неодимови магнити и 2та ( възможно най маловажния показател е това ) си приличат по нещо друго ..
    Китай превзема света точно защото масата хора са като теб и търсят евтинията на всяка цена ,заблуждавайки се че все пак не е толкова зле ..
    ПП. За щастие не живея е София

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #326

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V


    Alexi, недей така, недей с лошо... Нещо да съм излъгал? Компресорът не го коментирам, той колкото издържи, толкова и каквото производство е, такава. Какво значение има колко пари струва, не мога разбера?!? По-важното е че е тих, не генерира големи вибрации, а и очевадно си помпи добре, защото климатикът топли добре Имам си 5 години пълна гаранция и климатикът ми създава много добър комфорт у дома Overall машинката се представя много добре (не за парите си, а по принцип - има добър софтуер и спада в графата "по-труднозамръзващи климатици"

    А сега си представи в комбинация с горното компресорът да е тошиба, топлообменниците да са по-големи, да има повече фреон, да има фабрични нагреватели и тн и тн Мисля че се получава една добра комбинация. Щом "китайски кашон" (всъщност тайландски) предоставя такъв комфорт на собственика си, смятай по-луксозният събрат как би се справил Това беше и идеята на поста ми - градация Но ти дори не се и опита да вникнеш в него...

    Процесът, който описваш, се нарича "глобализация". Благодарение на него аз и ти имаме работа и можем да си купуваме клими Начинанието е започнато много преди аз и ти да се родим... не съм го измислил аз. Ти самият също подхранваш този процес, като си купуваш гръцки плодове и зеленчуци всеки всеки ден от пазара, като си купуваш японска техника, на която пише Made in China, дори с покупката на 9DKE-то, което е правено в Малайзия.

    p.s. Виждал съм и доста класни климатици с марка Toshiba и ИМА с какво да си сравня LSR-а И пак заставам зад твърдението си, че климатикът ми е добър не само за парите си, а и по принцип Колкото и да те дразни теб това... Аз съм МЕГА доволен!

    p.s.2 Една софийска фирма продаде по-миналата година над 2000 бройки Sharp LSR и до този момент нямат нито един замръзнал климатик и нито един сервизен случай

    p.s.3 А неодимовите магнити ако не бяхва важни Toshiba нямаше да ги ползва в компресорите си След като създават 2-3 пъти по-силно магнитно поле от другите магнити, не знам как може да не е важно


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #327

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Пнеже в последният си пост не съм написал харча на Тошибата при големият студ. До този момент т.е докато се прибрах и го пуснах не съм забелязвал повече от 800 W/h. В първите 2 дни (вън -17>-15) си работеше на хеликоптер с 1200-1300.. това при 21-22 вътре ,имам ги записите на консумацията, казвам средното .С нарастване на вътрешната температура консумацията намаля.

    Днес например до сега (20.00) е направил 3 kw за 12 ч. Разбрах го кога изравнява зададената със стайната температура. Момента в който въздха от климатика леко захладнее.. компресора е намалил работата си. Даже се успива.. ако излиза човек от банята.. се струва ,че леко хладнее трябва малко да го сръчкаш с 1,2 градуса нагоре и после пак обратно .

    Звуци никакви.. форсирана перка отвън но никакво дрънчене. Hitachi,Toshiba Inverter ..на комшиите... ермомелки..фуражомелки, каменотрошачки ..вършачки..

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #328

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Ясно ми стана що влиза в он/офф режим, при ниски температури минимума е 1130.. Утре го дават около 10 градуса, ще го видя през деня как ще се държи.
    dwrbudr, какви са резултатите на +10? Можеш ли да дадеш и подробности за помещението и поддържаната темература?

    Мерси.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #329

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Интересно е, че от 2 градуса надолу минимума се вдига до 1100 вата.
    Ето го и в таблицата:
    http://postimage.org/image/um1vo4boj/
    От къде я взе тая таблица ?

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #330

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    От къде я взе тая таблица ?
    http://www.toshiba-aircon.co.uk/tech...3_16PKVP-E.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 70 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе