Страница 9 от 70 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #121

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Малко да Ъп-на инфо. Трети ден във Враца е мъгла ,всичко е побеляло от скреж. Тошибата се държи засега Размразява отвреме на време Установих ,че на режим 20 -21 градуса на Low ,вентилатор крепи режима.Харчи около 430 w/h ,определено времето го тормози .Ламелките се покриват с фин слой скреж.Размразяването трае около 10-ина мин .


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #122

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Нормално е при тази мъгла за заскрежава.Пък и дефроста на ТОШИБА е добър, чисти до сухо всичко.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #123

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Symptom, не се притеснявай. Време като: мъгла, снеговалеж, много висока влажност са най-трудните за климатика. Предпоставката за обледеняване е най-голяма. Следователно ще има и най-чести и продължителни дефрости. Когато стане много студено и влагата рязко намалее, защото всичко е в лед. Тогава няма да има такива проблеми. Машината си е супер, радвай и се.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #124

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Разбира се ,че се радвам. Комфорт и тишина . Просто споделям впечатления .Да покрай всичко изчетено и наблюдения наистина влагата и мъглите са най -проблематични.


    Голям бнус е че дрехите ни се сушат за 1 ден и не миришат на пушек и ужаси ..отвън е Кербала... егати и печките и емисиите...


  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #125

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    В Русе 3-ти ден е адската мъгла, слана и скреж. А ако знаеш под климатика на терасата в кофата каква черна вода изтича - ей това го дишаме зимата.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #126

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    ...И така при мене дилемите за избор отпаднаха!Последно се спрях на Дайсекай 5.Дълго се двуомях какво да бъде но накрая реших да приема мнението на повечето хора тук!Вече са пуснати тръбите и са монтирани стойките.Монтажа го направиха Александър и брат му.Не съм специалист и би било глупаво да давам оценки добре ли е или зле но определено мога да кажа че всичко направено до тук е изпълнено МНОГО ПРЕЦИЗНО!..За което съм им и много благодарен!Сега климите ще бъдат прибрани както се казва на топло и сухо а догодина живот и здраве ще се закачат.....Оказа се че трудно се намират нямаше нито в Ст.Загора нито в Казанлък че дори и в Пловдив!...Щели да идват директно от София!?....Определено ще намаля писането тук в темата за климатици тъй като нещата за мен са вече решени!Благодаря на всички за мненията и съветите!И се извинявам на тези които съм подразнил или ядосал!...В едно от помещенията ще има инфра отопление.Ще има база за сравнение ще има и още умуване!...А гледам че темата за инфраред е доста нагорещена!!...Успехи и здраве на всички и Весела Коледа!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #127

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Много добър избор

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #128

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    ... Много добър избор, както на монтажна група, така и на машини. Ами друго какво ти остава? Само да качиш снимки един ден след монтажа ида се радваш на машините.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #129

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Малко допълнение за справка. Направих си труда да сметна колко прозорци имам. Общият размер е 5,26 кв. метра.Касае помещението в което работи 16-ката.

    Не съм се ровил много, но предви колко нескопосана е дограмата.. съм в тази графа. Aluminium frame with double 3mm clear glass and 6mm gap 3.8 W/m2

    Голем смех стана като сметнах....топлим атмосферата...а не съм смятал стените .. 479.71 W/h

    Нека да има грешка от 100W . стават 379 W/h .

    Така.. продължавам натам като в дъното на темата стои въпроса... Да оставим ли климата да буха нощем на 20 градуса,както правя аз.. обаче сутрин като влезна и си хладнее.. електромерчо сочи че дори при този режим 6 kw ги е изпапал. Вчера и днес времето е сходно ,+ температура денем, отрицателна нощем. Исках да видя дали много ще догонва.. оказва се че не е много.От 8.12 сутринта до 14.40 следобяд -4 kw. Повечето време на 22 и 1 час на 23 градуса, вентилатор Low. Не съм пробвал да го оставя на дневната температура нощем, но тогава нощните условия са по сурови тоест пак е за сметка на тока, компенсирането,респективно поддържането.

    P.S ..таз дограма май ще и пиша билета...за нанякъде поетапно.


    Та, хората които имат по-дълго време клими дали споделят същите разсъждения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    16
    #130

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Е, аз не съм дългогодишен ползвател, само от 2 седмици имам тая митична машина - Дайсейкай 5 13-ца.
    Обаче искам да споделя нещо, което не зная дали е нормално.
    Условията бяха следните:
    Външна температура около 1 - 0 гр. и вътрешна около 16 гр. Влажността не зная каква е била.
    Пуснах го на HI POWER за около 20 мин. при зададена температура 22 гр. , след което го оставих да топли на 23гр.
    Час по-късно излязох да се порадвам как работи външното тяло. И що да видя! Топлообменника в 2/3-ти от площта се заскрежил, което не ми се стори уместно при тези температури.
    До колкото разбирам от прочетеното тук във форума ,това може да е признак на намалено к-во фреон при монтажа...
    Или пък е нормално да се получи при посочените външни/вътрешни условия и форсажа на HI POWER.

    Та моля за мнение разбиращите хора.
    За информация: Помещението е 23 кв.м. - 2.55м. височина, стандартна изолация и около 6 кв.м. прозорци. Демек климатика е прилично оразмерен.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #131

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Няма драма, ако се заскрежи топлообменика, при такива условия. Ако в момента е чист, нямаш основание за притеснения. Машината е чудесна! Дълго и безаварийно да й се радваш!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    16
    #132

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Благодаря, благодаря
    Та това беше миналият Петък- вечерта.
    На сутринта като го гледах от вън към 8:00ч. се отцеждаше по малко водичка от долу. Повече не съм го виждал да заскрежава вечер.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #133

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Symptom по добре похарчи пари за външни ролетни щори отколкото да сменяш цялата дограма.Ще ти излезне по-евтино, по-малко времеемко и по малко нерви ще похарчиш.Мога да препоръчам тези щори, защото водачите са алуминии и кутиите също.Както пластмасовите, така и алуминиевите са хубави.Просто ако сложиш алуминиеви няма да може да ги почупи/надупчи някоя яка градушка, както стана преди 5-6 години в моят град.

    Ако държиш да издържат на едра и силна градушка на най-застрашените прозорци можеш да монтираш алуминиева щора .Аз така съм направил.

    А как се спи на тях, като ги пуснеш...няма значение ден ли е нощ ли е...

    Термоефекта зимата е 3-4 градуса лятото 4-5 градуса.

    Последната ламела на щората винаги е алуминиева(дори да си поръчал ПВЦ щора) и дори да ги пуснеш от горе до долу без да ги спираш няма опасност тежеста на щората да счупи първия ламел който пада.

    А ме кандардисваха да сменям стъклопакета с Ка стъкло или високоенергийно.Аз им казах, че ако изобщо сменям ще е за да сложа троен стъклопакет.Когато дойдоха да монтират щорите, едното момче ми каза: "По-добре че си купил щори, тройният стъклопакет, не е за тази дограма и щяхме да се измъчим и да сложим с много зор...просто не му е мястото на тази дограма."

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #134

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    pann, съмсем нормално си работи машината, нямай грижа.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #135

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    ... Машината работи нормално, но да се стартира от 16 градуса вътрешна на HiPower си е взимане на здравето. Явно машината се спира. С този начин на ползване е нормално да е в скреж цялата. Аз не бих спирал машината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 70 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе