Страница 59 от 70 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #871

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Благодаря и на двамата за отговорите,ще потърся в понеделник такава грес....Колкото до "запирането"..ами къде да запират?То се вижда,че пласмасата е пъхната в пластмаса,понататък нямам смелост да човъркам,та не ми е много ясно къде може да "запират",а и все пак няма пъхната клечка я.....

    - - - - - - - - - -

    Ново 25.....Днес посетих-Баумакс,Практикер,Бриколажа.......Навсякъде продавачите не бяха и чували за "силиконова грес"!.....Къде да търся това чудо?/регион Пловдив,Стара Гъзора/!?......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #872

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Силиконова грес шприц MSS /5ml/

    Провери дали не запират някъде за да се движи на присекулки.
    Не съм с Тошовец, ама на старото Хитачи 25YH5, което вече навърши 8 годинки, взе да се чува едно леко отчетливо притракване като е на СЛИЙП, та и аз трябва да го смазвам - от Ка-фланд за други цели съм си вземал едни спрейчета от АВТОмобилните щендери/рафтове - едното е силиконова смазка /пише за гумени и механични части/ , другото е смазка /наподобяваща оръжейна - със шлауха за труднодостъпни места/. Та да търся ли грес или мисля и спрейчетата ще свършат добра работа?

    Цената им е от 6 до 9 лв. Пък тая грес 2.20 пък и с доставката ще е по-евтина /за който ще си търси, като колегата преди мен/.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #873

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Такава грес си намерих във "Викиват",магазина е на Герджика в Пловдив.Българска е и е разработка на някакъв институт или фирма..електроника..нещо такова. Пише ,че е точно за смазване на триещи се части от пластмаса.Да,цената е 2.30-2.50.....Ама още не съм отварял климатика.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #874

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    На Лидл отвреме на време пускат едно силиконово спрейче. Вратата на колата ми се беше разскърцала, сигурно половин флакон WD-40 изпръсках и то със сламката доста навътре в пантите, е не се оправи. С тоя спрей скърцането изчезна.

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #875

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Здравейте , от страната на датчика на вътрешното тяло се появява леко виене от време на време.Та въпроса ми е възможно ли е да е лагер-ако се намира там,или нещо по електрониката.Та ако е лагер ще ми се потвърди правилото че от скъпа машина файда няма.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #876

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Лагер е, но защо да няма файда от скъпа машина? На колата си не сменяш ли части понякога?

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #877

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Защото неможе а и не трябва при машина за 2500лв. на втората година да сменяш лагера.Това и при келевото ми хитачи не се е случвало ,което беше на 7 години.Голяма работа като е японски.То български ако беше щеше да издържи повече .
    dimkaraganchev и mirandi харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #878

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    комшията,чисто ново AMG 65 w12biturbo за 5 месеца -3 пъти рейка сменя..............

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #879

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    комшията,чисто ново AMG 65 w12biturbo за 5 месеца -3 пъти рейка сменя..............
    Щот' сигурно от бедност и простотия - само втора употреба...?
    VanDan, justify и mirandi харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #880

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    комшията,чисто ново AMG 65 w12biturbo за 5 месеца -3 пъти рейка сменя..............
    Подобни коли се купуват за престиж, а не защото са качествени или евтини за поддръжка. А скъпите климатици би трябвало да се купуват заради съвсем други неща, които изключват подмяната на каквото и да е било след само 2 години експлоатация. Поне аз така мисля.
    justify и mirandi харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #881

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    нали не мислиш ,че в тях се влагат някакви особено различни и качествени части .. пазарна икономика сме мотора на турбината е същия като на климатик от 800-1000 лв примерно .. а самия мотор е с китайски лагери нищо че е 250 лв

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #882

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Без да пиша емоционално, но за тошиба дайсейкай си промених мнението.При това качество климата не би трябвало да е повече от 1500-600лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нали не мислиш ,че в тях се влагат някакви особено различни и качествени части .. пазарна икономика сме мотора на турбината е същия като на климатик от 800-1000 лв примерно .. а самия мотор е с китайски лагери нищо че е 250 лв
    Извода е нещо до 1300лв и толкоз.Май приказката ''за каквото си платил това и получаваш ''не е в сила.Както казваше един премиер ''за бога братя не купувайте'',ще се перефразира ''за бога братя не купувайте скъпи дървета''.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #883

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    1. Кой ви каза, че лагерите на днешните японски машини са японски?
    2. Откъде накъде сравнявате произведени преди 7 и кусур години машини с днешните таралясници?
    3. Кой ви каза, че дайсейкай V за европейския пазар е произведен в Япония?
    4. Защо си мислите, че машината струва повече от 1500-600лв?
    Машината си е перфектна, съдейки по това, което предлага и начина, по който го прави. На който не му харесва, на пазара има стари К2У, с японски части, на добри цени. Има и чисто нови мидеи, на по-атрактивни цени, можещи да вършат работата на дайсейкай V, макар и по "малко" по-различен начин. Изборът си е на потребителя.
    P.s: Цената на новия лагер няма и 5 кинта. Сменя се.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #884

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    според мен ако са само едни лагери на мотора се преживява ,сменят се с читави и си го ползваш още дълги години ..

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #885

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    dodo ти като имаш машина за 2хил. и кусур ,какво очакваш от нея -да е здрава и работи като за машина от 1000лв.,или поне качеството да е в пъти по-добро.Въпроса не е в 5лева,а в качеството .Аз дадох пари за качество и комфорт.А дали са японски ,за мен вече няма значение.Заблудата е посевместна.Доверие трудно се печели,и лесно се губи.
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 70 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе