Страница 52 от 70 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #766

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    по-зле може би не най-вероятно ще е същата работа според мен най-добре направи консултация с фирмата към която е гаранционен нека ти напишат писмено че това ще реши проблема защото иначе само ще си дадеш парите без някой да носи отговорност че ще получиш желания ефект,а досега не си ли искал становището на фирмата защо работи така ?
    Този пост е редактиран от imegogo; 04-02-14 в 11:37.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #767

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Аз бих оставил вътрешното тяло там, където си е. Добре е топлият въздух да минава първо покрай прозорците, заради комфорта в помещението. От дистанционното бих задал с 2 градуса по-висока температура от тази, която искам да е в стаята. По-лошото е, че е монтиран много високо. Трябва да има поне 40 - 50 сантиметра от тавана, но не по-малко от 2 метра от пода, за да топли коректно. Личен опит.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #768

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Вкопан ли ти е тръбния път?

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #769

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    тръбния път не е вкопан.Според сервизното трябва да е на не по-малко от 7см.,а моя е на 15см.Мога да пробвам като му извадя датчика отстрани и да видя как ще е.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #770

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Пичове по какво точно може да се разбере дефрост ли е или какво? Тука последните 1-2 вечери прибирам се и от 21С пускам климата на 23С... бичи си нормално като на вентилатор < 1, но отвреме на време (разбирай около 20мин) спира да духа вътре за около 30сек и пак тръгва и това го прави нон-стоп. Ако намаля на 21С - климатикът работи без да спира да духа, вдигам на 23С и пак почва серията със спиране през 20-30мин. Не вярвам това да е он-офф, защото на 21С не го прави. Температурата вън е 3-4С, т.е. би трябвало да е на ниския минимум, кво е това спиране-тръгване не знам.
    Сега го спрях от захранването да не се е ошашкал нещо, че не е спиран над месец.
    П.С: Бученето явно е или от LG-то 2 етажа по-долу... или от ОСАКА-та на комшията която е на 10м встрани... направо не ги знам как спят щом аз го чувам.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #771

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    При мен не е влизал в on-off ,единствено когато е бил на пауърфул и вън е било топло ,при изключването на пауъра може за 1-2 мин. да спре.Иначе по време на работа не е влизал в он-оф или да е имал такова поведение на работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #772

    Unhappy Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Ето една осака на 10 метра в страни, кандидат за обстрел:
    PieceOfShitt.jpgДебилите са непобедими и винаги със здрав сън

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #773

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Пичове по какво точно може да се разбере дефрост ли е или какво? Тука последните 1-2 вечери прибирам се и от 21С пускам климата на 23С... бичи си нормално като на вентилатор < 1, но отвреме на време (разбирай около 20мин) спира да духа вътре за около 30сек и пак тръгва и това го прави нон-стоп. Ако намаля на 21С - климатикът работи без да спира да духа, вдигам на 23С и пак почва серията със спиране през 20-30мин. Не вярвам това да е он-офф, защото на 21С не го прави. Температурата вън е 3-4С, т.е. би трябвало да е на ниския минимум, кво е това спиране-тръгване не знам.
    .
    преди правил ли е така ? на мен не ми се струва нормално моята е 6 та серия с по-висок минимум и при 3-4 градуса въобще не спира дори при +10 не спира е вече при +15 почва да си работи на on-off

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #774

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    преди правил ли е така ? на мен не ми се струва нормално моята е 6 та серия с по-висок минимум и при 3-4 градуса въобще не спира дори при +10 не спира е вече при +15 почва да си работи на on-off
    Това говори само за огромни топлозагуби.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #775

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Не са големи топлозагубите, стаята е само с една външна изолирана стена с широчина 3м. Климатика се е ошашкал нещо. Той по принцип дори си надвишава зададените градуси при големия минимум < -2С. Сутринта пак го пуснах от 21 на 23, 1 час не спря... довечера ще видя как ще е.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #776

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Нищо и няма на машината, не се тревожи, стига си я заглеждал.Касапа имаше предвид помещението на imegogo .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #777

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това говори само за огромни топлозагуби.
    не са големи аз като е над 7 градуса навън оставям вратата към антрето а то е доста голямо но въпреки това си работи около 160-230 w

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #778

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Имам един въпрос.Прави ми впечатление че дайсейкайте 5 и 6 серия при -7гр.запазват най-малко от мощноста си в сравнение другите машини на фуджицу LT,LUC панасоник PKE,митсубиши FH,хитачи ,а може би и други машини.Не бяха ли едни от най-коравите машини в студа.
    Този пост е редактиран от popov; 10-02-14 в 20:39.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #779

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Не нужно да повтаряте въпроса.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 21-02-14 в 20:40.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #780

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Имам един въпрос.Прави ми впечатление че дайсейкайте 5 и 6 серия при -7гр.запазват най-малко от мощноста си в сравнение другите машини на фуджицу LT,LUC панасоник PKE,митсубиши FH,хитачи ,а може би и други машини.Не бяха ли едни от най-коравите машини в студа.
    Привидното винаги мами! Дайсейкайчетата нищо не запазват, всичко си отдават, тихичко и систематично. Като шваби!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 70 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе