Страница 133 от 169 ПърваПърва ... 83123131132133134135143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1981

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колко време се подсушава топлообменника? Предполагам говорите за самопочистването?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1982

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите . Искам да попитам dodo_pv дали намери начин за удължаване времето за подсушаване на вътрешното тяло ?
    Не, не съм търсил, защото периодично заливам топлообменника (двете ванички) с пероксид и нямам проблеми с миризми.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1983

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И аз смятам да се насоча в тази посока. Сега съм си поръчал при позната, перхидрол 30 % един литър. Мисля да го разредя с дестилирана вода до 5-6 %.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1984

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ще ви станат накрая "блондинки" машините с тоя пероксид/перхидрол
    necata2 и SPSt харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1985

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    И аз смятам да се насоча в тази посока. Сега съм си поръчал при позната, перхидрол 30 % един литър. Мисля да го разредя с дестилирана вода до 5-6 %.
    Медта и алуминия на питата няма ли да корозират от този перхидрол?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1986

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не, от този няма. Но от другия, със сигурност ще замине. Аз бих се притеснявал за шлауха за летния конденз и тавата

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #1987

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте
    Искам като ползващ климатична техника да насоча , другите ползватели на конкретният модел Daiseikai 8 с 42 кг. външно тяло , към един проблем с който се сблъсках при монтажа . В масовият случай външните тела на климатиците в България се монтират на обикновени стойки - стоманени профили със широчина 1,5 -2 мм. Тези стойки при директно въздействие на дъжд , сняг , слънце на 10 -тата година се превръщат във ръждива структура , особено в местата където се задържа най много сняг – мястото на заварката на вертикалната и хоризонталната носеща част . При закупуването на климатика - Daiseikai 8 , за да избегна този проблем закупих иноксови стойки 60 см. дълги , изработени от ламарина 2 мм . Това е масовият продукт който се предлага на нашият пазар , вероятно е ценово ориентиран но , при внимателен прочит на предлаганите артикули от изработващите ги фирми четем крайно интересната фраза - стойки за климатици инокс , 2 мм. Дебелина на материала , лабораторно тествани на 40 кг. максимално тегло , и това едва ли е случайно .

    На пазара в Бг липсват неръждаеми стойки ( или поне аз не открих при моето търсене) с по – голяма от 2 мм. дебелина , няма такива усилени със триъгълна планка на мястото на правият ъгъл .
    А неръждаемите стойки са задължителни , който не вярва да огледа състоянието на външните тела на монтираните отпреди 8-10 години климатици които са на открито подложени на дъжд и сняг . Засега няма проблеми единствено поради факта че климатиците се монтират масово от 12- 15 години , по-нататък можем само да предполагаме.
    А за избора на конкретният модел , благодаря на aruba_man и drekinov , за възможността да разбера честното мнение на ползватели на климатици от различни марки и модели .
    Не мога да се въздържа да не дам първоначална оценка на този модел от позицията на ползвател от няколко дни . Голямо и тежко външно тяло , и сравнително голямо и доста тежко вътрешно . Тиха работа на външното , нормални шумове при вътрешното.Много функции на дистанционното , логични и лесни настройки .

    И понеже по детайла се познава и цялото , монтажниците ми дадоха капачето което се сваля за да влязат тръбите във вътрешното тяло ( то не се отчупва като на предишните ми климатици , а се защипва и може да се постави отново на мястото при друг монтаж ) та вътрешното тяло ( или поне част от него ) е от ABS пластмаса .

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1988

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Двумилиметровите стоманени топлопоцинковани стойки имат по-голяма товароносимост и са по-стабилни.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1989

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Само това ли?
    Със здраве да си го ползвате.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #1990

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря!
    Не искам да троля темата . Написах го защото самата покупка на този вид климатик , изисква повече средства , със даването на повече средства за качествена техника , логично е и другите детайли свързани с ползването и монтажа да са на нивото на климатика . Неръждаеми стойки , неръждаем крепеж болтове , гайки шайби и др. . И ако неръждаемият крепеж е масов и се намира сравнително лесно , стойките са специфичен продукт от който е добре да има избор за съответният потребител .

  13. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #1991

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Учудващо, е че не сте намерили неръждаеми стойки! И то в гр.Ст.Загора.

    Отправлено с моего LG-D802 через Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1992

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    недей ги мисли стойките 10г напред ,до тогава ще са ти скъсали нервите други неща по него
    zxc0 и milanov харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1993

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Алекси, на големия ми дайсейкай стойките са точно на 20 години и като ги гледам, имат поне още 10 живот. Стойките са най-важното нещо от целия монтаж и е редно да изнасят по няколко съкровища. Що се отнася до нервите, има хапчета за тях.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1994

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И каква е идеята на 60 см-вите стойки, като и 45/50 са достатъчни. Те стойките ще останат, пък DSK8 ще изгние.[emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Alexi одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1995

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    И каква е идеята на 60 см-вите стойки?


    Така ще е с едни гърди напред.
    zxc0 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе