Страница 132 от 169 ПърваПърва ... 82122130131132133134142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,966 до 1,980 от общо 2532

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #1966

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Замислих се какво се случва с Daiseikai 8 и 6 ако и двата работят на отопление между минимум и под номинал по отношение на дефростите и заскрежаването на питата ? Двете спални имат радиатори от строителя 50 см едната е с 10 ребра а другата с 16 и си правя грубите изводи че при 50 градуса всяко ребро е ~120 вата а при 60 градуса ~150 градуса тоест между 1200-1500w спалня 1 & 1920-2400w спалня 2 и това би трябвало да е с някакво запасяване за по-ниски температури от проектините или поне достатъчно за проектните. Фактически и daiseikai-ите са с номинал ~3.2 kw + топло приходите които за момента се оформят (два етажа отдолу се топлят на газ + апартамента над мен също е на газ)
    да не се окаже че daiseikai-ите ще въртят на минимум и няма достатъчно често да правят дефрости тоест .. заскрежена пита, която да влушава COP-а ? Доколкото ми стана ясно тошибите правят дефрости рядко и при необходимост без часовник. Също така ако машините влизат в on/off около нула градуса това влушава ли дефрост алгоритъма или е предвидено на определен брой on/off при температура Х да прави контролен дефрост. Дефрост алгоритъма го няма в engeneering manual-а, който имам и затова ми е мистерия.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1967

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дайсейкай-6 от кога го имаш. Гаранция е on/off цяла зима. Като го видя моят с побелела пита му вдигам градусите за да се размрази. Хем се увеличава ефективността, хем не ме буди със среднощен дефрост. Първата година се случи декември с много мъгли и положителни температури и тогава по две седмици работеше без да изключва и с побелела пита. Ама кой да знае.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1968

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    А дайсейкай 8 изключва тогава, когато му натисна големия бутон On-Off на дистанционното.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #1969

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    6-цата я имам от 5 години мисля. Както отбелязах в предишните постове не съм я ползвал под 0-5 градуса тъй като къщата не е добре добре изолирана и в помещението което се ползва основно имам неоразмерен 100v който при 0-5 градуса издъхва и само трупа сметка и има парно .
    6-цата няма как да е била он оф когато при 0-5 градуса е отоплявала 24+ квадрата. и никога не съм го гледал и изучавал затова в момента се чувствам супер прецакан. Имам 6-ца а дори не знам как работи :D Това пролет-лято на охлаждане погледнах външното тяло да видя колко е шумно горе-долу видях че има точки ръжда по стойките ... та не съм го гледал дали е с ледена пита или чиста при 0-5 градуса.
    Прецакан съм признавам си защото трябва да преценя дали да си влача тошибите за по "евтино" или да скачам в непознати води daikin / fujitsu за тези малки спални.

    Сигурно за повечето хора факта че не съм й обръщал внимание 5 години говори само че трябва да съм супер доволен, но фактически условията са различни. примерно 6-цата сега мога да и осигуря допълнителни обеми (дори да не съм го осъзнавал съм го правил като съм държал вратите отворени), които да отоплява и да успява да задържи под номинал, номинал или максимал. В апартамента обаче обемите са ограничени 15-16 кв и 18-19 квадрата зависи с колко точност се мери всеки мм от стена до стена и от перваз до перваз и первази на прозорците :D та всичко се върти около минимали (според мен) И не ми се иска да се окаже че заради работата на минимал / под номинал машината не си чисти питата и влушава ефективността. От друга страна ако падне ефективността и повиши консумацията на енергия би трябвало принудилно да си стригне до някакъв момент когато да направи дефрост иска или не..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1970

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Споко, не ги мисли дефростите при дайсейкай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #1971

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте колеги! Предстои ми закупуване на 10чица.
    Прочетох цялата тема ( доста време ми отне ) не срещнах никъде отговор на това дали 8ма серия си отвежда хубаво въздухопотока в ляво и дясно.Ако дадете потока да отива плътно в една от двете посоки и сте пред климатика на 1.5-2 метра , усеща ли се полъх или отвежда абсолютно всичко ?
    А относно пукането на пластмаси, колко често се случва(при темперирана стая), само при on/off и дефрост или и при намаляване на оборотите? При работа с огранипение на 75% или 50% не намалява ли честотата на тези пращенета ?
    Благодаря оредварително!
    ПП: Не се впрягайте толко за недостатъците на машината , с ръка на сърцето мога да заявя,че досега не съм виждал такава без нито един недостатък, въпроса е да са пренебрежими.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1972

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако липсва коанда ефект, отвежда целия поток. Ако е забит в ъгъл, ще го насочва, като всяка останала машина. Не пука при темперирано положение.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1973

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    [QUОТE]Упpaвлeниeтo нa ĸлaпaтa нa миpaй (ĸaĸтo и нa шopaй) и нa ĸлaпитe дaйceйĸaй, e paзличнo. B пъpви cлyчaй имa eднa ĸлaпa и eдин мoтop. Bъв втopия имa двe ĸлaпи и пpeдaвaтeлeн мexaнизъм oт зъбни ĸoлeлa. Липcaтa нa дocтaтъчнo cмaзĸa в caмия мexaнизъм, вoди дo извecтeн шyм ĸoйтo ce чyвa oт няĸoй пoтpeбитeли. Πpoблeмa мoжe дa ce peши.[/QUОТЕ]

    Сашо,
    При нашите Дайсейкай няма движение на клапите при on-off или поне аз не съм виждал, но то и on-off не съм виждал. Каква е идеята за тези разлики в управлението на турбина и клапи на японските и европейските модели? Ако съм извън темата моля за извинение.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1974

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тони, разлика има в хардуера и софтуера най-вече.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1975

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте
    Може ли разяснение за бутон FILTER на дистанционното . Упоменато е : " Бутон за изчистване на филтъра ". За кой филтър става въпрос, кога и как трябва да се ползва. Как работи работи и ефекта от него .

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1976

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dramli, този бутон нулира брояча който следи работа на климатизатора и напомня (мисля че беше на 330 часа) на потребителя, че въздушните филтри са за почистване.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1977

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По какъв начин става напомнянето? Нещо мига, писука или друго.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1978

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Има ли значение? На 2 седмици ги минаваш с прахасмукачката, без значение колко са въртяли машините.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1979

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По принцип не. На предните модели на вътрешното тяло има индикатор "filter". Когато светне трябва да се почисти плазма-касетата. Светвал на 1000часа работа на плазма озонатора. С бутона "филтър" се нулира брояча на тези 1000 часа и индикатора угасвал. На мене за 3 години не ми е светвал този индикатор. ( За предншят модел говоря).
    При дайсейкай-8 май няма индикатор "филтър" някъде на вътрешното и този бутон на дистанционното е лишен от съдържание за обикновиния потребител. А плазма озонатора на дайсейкай-8 не се почиства толкова лесно.
    Така мисля.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1980

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря на всички за отговорите . Искам да попитам dodo_pv дали намери начин за удължаване времето за подсушаване на вътрешното тяло ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе