Страница 143 от 169 ПърваПърва ... 93133141142143144145153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,131 до 2,145 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2131

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията

    ... И сравнението с LLCC вече беше прекалено, изкараха го едва ли не и по-добър...
    Уточнение само:
    Сравнението беше с LCC, няма нищо общо с LLCC.
    LCC си бичи в 43м2, първи етаж, дограма на 100г., лавка без помощ отникъде. Без профилактика за 13години, то филтрите се чистят веднъж годишно.
    Gyokov, Mega и milanov харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2132

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не се карайте за климатици. Малко са ни другите проблеми, та и за това да се дърпаме.

    Вчера имах голямото желание да видя какво прави 10-ката. Помещението в което е инсталирана е в ремонт и не е отоплявано цяла зима. Та за да видя къде е минимума, трябваше да поемат стените достатъчно топлина, за да не консумира климатика 0,7-1,0kW. Вчера от 18:00 не съм спирал 10-ката, първоначално консумацията беше много голяма, някъде през нощта започна да пада, а и включих духалка допълнително. Помещението вече ми се струва с равномерна температура. Почти със сигурност 10-ката не може при температури под -2*C да падне под 330W, което е много разочароващо. Изключваше се през нощта, на час-два веднъж (много по-рядко от 13-ката, но и в помещение със студени стени). Промяната в настройките на желаната температура не оказваха влияние - минималната мощност си я запазваше. Все пак, стените в помещението бяха студени, та информацията не ми е точна. Тази нощ се надявам вече да се види и 10-ката какви ги върши. Дано паднат температурите до -3 На 99% е същата работа. Т.е., не е дефектна 13-ка, а цялата им линия са така. Не може да се говори изобщо за преоразмерен климатик след като при външна 10градуса климатика не изключи цял ден, мощността се променяше и следваше топлозагубите на помещението.

    13-ката цяла нощ работеше на он-оф, когато температурите са ниски/топлоотдаването на климатика намалява/топлозагубите на помещението се увеличават - е това ако не е парадокс :D :D :D

    Днес през деня, 13-ката падна на 150-160W консумация, не е изключвала. 10-ката все още е с по-голяма консумация, явно все още затопля стените, но се върти на около 0,2kW. Климатиците при над -1 градус са супер - много тихи, с голям диапазон на промяна на мощността си.

    Утре ще пусна измерванията които правя от вчера вечерта. Нека да е по-пълна картинката, а и днес за да пусна измерванията от вчера, трябва да разкача отново измервателния уред, което със свалянето на резултатите и новото закачане на уреда ще ми коства поне 2часа.

    Не го отисвайте Дайсейкай. Може да се окаже някаква недомислица в софтуера, както казват част от колегите във форума. Може пък да има някакъв скрит смисъл, който поне аз не мога да хвана, особено ако това спиране не се прави поради някаква служебна цел. Нека да донаправя измерванията и ще ги пусна към Тошиба с молба за обяснение защо климатика не може да си намали мощността под примерно 80% от номиналната. В този проблем изглежда се корени и проблема с шумните клапи. Изключването на функцията Cold Draft Prevention не решава главния проблем, а само го заобикаля. Ако климатика управлява добре мощността си, според загубите на помещението, клапите я се вдигнат 10пъти нощем зимата, я не.

    Смятате ли, че има смисъл да попитам първо Тошиба България или директно да пращам измерванията на мейлите на Тошиба по света?
    zxc0, JOKVN, mystikalrs и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,798
    #2133

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не знам дали Ви направи впечатление това. Картинката е на база сервизното.

    Аз не знам как трябва да се тълкуват тези данни, но за мен не са нормални.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2134

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Те тия данни изглеждат чудесно и са най-виновни да се спра на Дайсейкай.
    Наблюденията ми с уреда обаче показват нещо по-скоро такова:


    В момента 10-ката консумира 130W, работи на 20-25% от мощността си. Ако можеше да си управлява така мощността и под -2*C, еееееееех
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2135

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията
    Не се карайте за климатици. Малко са ни другите проблеми, та и за това да се дърпаме.

    Вчера имах голямото желание да видя какво прави 10-ката. Помещението в което е инсталирана е в ремонт и не е отоплявано цяла зима. Та за да видя къде е минимума, трябваше да поемат стените достатъчно топлина, за да не консумира климатика 0,7-1,0kW. Вчера от 18:00 не съм спирал 10-ката, първоначално консумацията беше много голяма, някъде през нощта започна да пада, а и включих духалка допълнително. Помещението вече ми се струва с равномерна температура. Почти със сигурност 10-ката не може при температури под -2*C да падне под 330W, което е много разочароващо. Изключваше се през нощта, на час-два веднъж (много по-рядко от 13-ката, но и в помещение със студени стени). Промяната в настройките на желаната температура не оказваха влияние - минималната мощност си я запазваше. Все пак, стените в помещението бяха студени, та информацията не ми е точна. Тази нощ се надявам вече да се види и 10-ката какви ги върши. Дано паднат температурите до -3 На 99% е същата работа. Т.е., не е дефектна 13-ка, а цялата им линия са така. Не може да се говори изобщо за преоразмерен климатик след като при външна 10градуса климатика не изключи цял ден, мощността се променяше и следваше топлозагубите на помещението.

    13-ката цяла нощ работеше на он-оф, когато температурите са ниски/топлоотдаването на климатика намалява/топлозагубите на помещението се увеличават - е това ако не е парадокс :D :D :D

    Днес през деня, 13-ката падна на 150-160W консумация, не е изключвала. 10-ката все още е с по-голяма консумация, явно все още затопля стените, но се върти на около 0,2kW. Климатиците при над -1 градус са супер - много тихи, с голям диапазон на промяна на мощността си.

    Утре ще пусна измерванията които правя от вчера вечерта. Нека да е по-пълна картинката, а и днес за да пусна измерванията от вчера, трябва да разкача отново измервателния уред, което със свалянето на резултатите и новото закачане на уреда ще ми коства поне 2часа.

    Не го отисвайте Дайсейкай. Може да се окаже някаква недомислица в софтуера, както казват част от колегите във форума. Може пък да има някакъв скрит смисъл, който поне аз не мога да хвана, особено ако това спиране не се прави поради някаква служебна цел. Нека да донаправя измерванията и ще ги пусна към Тошиба с молба за обяснение защо климатика не може да си намали мощността под примерно 80% от номиналната. В този проблем изглежда се корени и проблема с шумните клапи. Изключването на функцията Cold Draft Prevention не решава главния проблем, а само го заобикаля. Ако климатика управлява добре мощността си, според загубите на помещението, клапите я се вдигнат 10пъти нощем зимата, я не.

    Смятате ли, че има смисъл да попитам първо Тошиба България или директно да пращам измерванията на мейлите на Тошиба по света?
    Това което си видял го видях и аз преди 3,5години.
    Тъпият парадокс:
    "....цяла нощ работеше на он-оф, когато температурите са ниски/топлоотдаването на климатика намалява/топлозагубите на помещението се увеличават - е това ако не е парадокс..."
    Имам на твоите климатици дядо им, т.е.пре,предходният модел дайсейкай-6.
    Същата работа е.
    Ахи Кериър е официалната Тошиба аиркон България, но твоите може да са паралелен внос.
    Звъниш утре и обясняваш.

    - - - - - - - - - -

    Едно момче беше писало за авант ( най-ниският клас на тошиба) - работил си кротко около 230W при -5° или и по надолу.
    Какви 330W, 500W on/off-и от топ модела им.
    Този пост е редактиран от milanov; 27-02-19 в 06:47.
    Big_Rosso одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2136

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Интересното е, че след като е спрял климатика, температурата малко е спаднала в помещението (нормален процес).
    Когато климатика започне да работи, би трябвало да започне да си вдига мощността (в началния момент) поради по-голямата температурна разлика между зададена температура и измерена температура.
    Климатика прави точно обратното - намалява си мощността.

    След известно време, климатика вече е добавил топлина в помещението, температурната разлика между зададена температура и измерена температура е по-малка, климатика трябва да си намали оборотите. А той започва да ги вдига докато прескочи зададената температура. Когато температурата е отрицателна, климатика работи нестабилно, обратно на логиката дадена в сервизното им ръководство, реакцията му е обратна и много ясно, че ще влезе в он-оф режим.

    Ако това се случва при измерени отрицателни външни температури от външното тяло, някъде може да се появява минус във формулата. Според мен, климатика започва да работи нестабилно при по-ниски температури от -2*C, но някъде около -2. Може и при -0,5 вече да е нестабилен. Какво показва моя термометър и какво на климатика са различни неща. А как измерената стойност за външната температура се меси в логиката на климатика, това вече мога само да гадая.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,798
    #2137

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията
    Те тия данни изглеждат чудесно и са най-виновни да се спра на Дайсейкай.
    Не гледай данни, а формата на кривата. Аз се въздържам да я коментирам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2138

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз в кривата не виждам проблем, но и не съм специалист.
    Пример, кривата при 0*С. При 100% е най-висока, а колкото повече намалява мощността, толкова повече консумацията във вътрешното тяло става по-голяма част от изразходваната енергия и съответно КОП намалява. Явно външното тяло е много голямо и не се забелязва понижаване на КОП при увеличаване на мощността.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2139

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Абе доста си е странно на 100%, СОР да е максимум.
    То голяма консумация на вътрешното -35W максимум да изкара. Спрямо 500W за компресора са далеч.
    Гуми на кола да си помпил?
    Какъв е зора в началото, а в края?
    Колко е полезното в началото, а в края?
    Основния харч е в компресора!
    Gyokov и bobivg харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2140

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При 10% натоварване, при 0*С, климатика консумира 78W. От тази мощност (или към тази мощност се добавят) 35W се пада на вътрешния вентилатор. Т.е. получава се, че вътрешния вентилатор изразходва около 1/3 от енергията която изразходва целия климатик.
    При 100% натоварване, при 0*С, климатика консумира 500W, вътрешния вентилатор консумира само 1/15 от енергията към климатика и оказва по-малко влияние на КОП.
    При понижената мощност на компресора, външното тяло пък е по-ефективно, защото е по-голямо спрямо мощността, което компенсира енергията за вътрешния вентилатор и КОП не пада с 1/3, а само с 10%.

    Горното го давам като възможно обяснение, не знам дали е така. Графиката и да беше с обратен наклон, чашкообразна или обърната чашка - пак щеше да ми се вижда ОК и да нямам съмнения в нея.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2141

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Като увеличиш загубите на стаята пак ли така работи ?

    - - - - - - - - - -

    Видях че си писал ... как се променя графиката при увеличаване на загубите ?
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2142

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Така е!
    Но при 100% натоварване, 80% от хода извършва нулева работа, а харчи енергия.
    Числото е примерно!
    А 80% от 500W са си число.
    Ако се сещаш да си помпил гума по-лесно ще си го обясниш.
    Я началото половината ход на помпата е полезен и вкарваш въздух в нея.
    Но към края се потиш доста, пък само последният сантиметър вкарваш въздух.
    Затова конвенционалните машини са с лош СОР, щото работят на високи налягания. Загубите там са големи.


    При това положение SCOP ще е по-нисък от COP, ако се вярва на графиките!!!
    rosswen и Mig82 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2143

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Zxc0 , Тоя не е ли с двустъпален компресор ? Не е ли по-различно от помпата

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2144

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И 2 да са - две ще харчат.
    Не мога да преценя дали имат предимство пред една относно СОР.
    Откъм нисък минимум-може.
    Тъй като съм ги сравнявал 10,13,16-ка са еднакви като хардуер е теоретично възможно и графиките за 10-ката да са ок!
    Но за другите няма да са такива!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2145

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Би трябвало да изразходва по малко еленергия , за да вдигне същото налягане. Там му е силата ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе