Страница 152 от 169 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2266

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Рафа, 16-ката ти е била толкова дайсейкай, колкото Трео имат висок клас климатици. С такъв размер се купуват съвсем други марки. 16-ката, наречена дайсейкай, представлява неуспешно форсирана 13-ка, нещо като скрол компресорите на Кериър от едно време. фИАСКО!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2267

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По големите Дайсейкай са добри, но на друг волтаж, макар и близък.
    SPSt одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2268

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Оставете човека да си изкаже мъката, още 200-300 поста и може да го преживее. Мъката на този свят няма край.
    Aleksandars, SPSt и ivan9494 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2269

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз съм го преживял отдавна !
    Идеята ми е да не се набутват още жертви .
    Ако съм успял поне един да откажа от това недоразумение значи мисията ми е изпълнена.
    Живи и здрави аз отивам да гледам бокс

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2270

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Идеята ти е похвална, но за да я реализираш, трябва да споменеш и размера на калпавата машина. Защото RAS-16G2KVP-E е една скъпа цепеница, докато RAS-07G2KVP-E, RAS-10G2KVP-E и RAS-13G2KVP-E са нещо съвсем различно. Много от пишещите тук са наясно кои са алтернативите и не ги крият, ако някой попита.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2271

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Някои от профи специалистите в този форум, които доста харесват Тошиба, никак не са съгласни с твоята "класация" и 16-те са им също толкова любими както и другите размери на Дайсейкай.
    Gyokov, zxc0 и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2272

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8


    Външните температури се вдигнаха, минимумите паднаха. Прекъсвания няма никакви, няма значение големината на помещението. Климатиците следят изключително точно топлозагубите, усещат се дори влизанията и излизанията от помещенията. Много тиха работа, широко управление на мощността. Сигурно има много по-добри машини, нямам представа. Аз е такова нещо съм търсил. За жалост си представях така нещата в по-широк температурен диапазон и все още съм изненадан. Външната температура беше днес между 4 и 7*C.

    Миналата зима само предполагах, но вече със сигурност знам - моите климатици (всичките) поне два пъти си вдигат минимума. Веднъж при около 4*C (не съм сигурен за точната температура). Минимума на 10-ките става 240W (на всичките ми десетки), на 13-ката минимума става над 300W. При -2*C, минимумите стават около 360W за 10-ка и около 500W за 13-ка. Малко на спомени говоря, но са такива порядъците. Споменатите повдигания на минимума са изключително отчетливи и силно неприятни. Правят го почти едновременно климатиците. Помещенията са мнооого по-инертни от острата промяна на характера на климатиците. Разликата между повдигането на мощностите на климатиците във времето и да я има е минути. Ако човек няма измервателен уред записващ във времето, може да се подвете, че климатиците работят понякога при други мощности - примерно 150W при -5*C външна темпрература. Това поне при мен не е така. Просто климатика като влиза в цикли, преминава през различни мощности, но установените му, тези под които не пада за продължителен период от време са споменатите по-горе.

    Дето се казва - запознах се с конкретния модел климатици, знам им реакцията.
    Силно се интересувам от Тошиба дали могат да направят нещо или така са проектирани изначално. Няколко пъти им четох сервизното ръководство. Никъде в логиката не се вижда да има идея за повишаване на минимум.
    ........................
    Току що температурата падна на 4*C и климатиците си вдигнаха минимумите.



    На картинката се вижда момента на повишаване на минимума на една 10-ка (канал ''А'' или черната графика) и на една 13-ка (канал ''C'' или синята графика). На канал ''B'' климатика е изключен от дистанционното, затова при него няма промяна.
    На черната и синята графика се вижда как за кратко време се претоварва помещението по топлина и следва изключване на компресора. След няколко минути започва нов цикъл.
    Момента на вдигане на минимума между двата климатика е около 10минути, като външните тела се намират на различни фасади, далеч са едно от друго.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (38.7 KB, 301 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (34.5 KB, 275 Прегледи)
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 08-12-19 в 18:17.
    Gyokov, stiv13, bobivg и 3 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2273

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По телефон/мейл с тошиба-климатици-БГ май не може да се комуникира. С диаграмите, отпуска и на място. Щото със сигурност това покачване е конфигуриране, т.е. може да го има може да го няма.
    Big_Rosso одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2274

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията
    ... Минимума на 10-ките става 240W (на всичките ми десетки), на 13-ката минимума става над 300W. При -2*C, минимумите стават около 360W за 10-ка и около 500W за 13-ка. Малко на спомени говоря, но са такива порядъците...
    13-ката при -3,5°С (по-ниска още не е падала тази есенна зима) сваля на 320W стабилно. При 22°С в темперираното помещение и 24°С настройка на дистанционното. При положителни температури сваля на около 180W. Стойностихе са ориентировъчни, с един и същ ватметър.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2275

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Kолега тея минимуми ги дъвчим още от 5-та серия. Мога с точност да ти кажа кога навън температурата е паднала под 2 градуса без да гледам термометъра.
    В engineering data book ги има таблиците. При мен на 7С минимума е 70W, на 5С - 100W, на 2С - 210W.
    Както сам казваш осезаемо се усеща покачването на минимума и в стаята изведнъж става жега обикновенно към 22-23ч в последните седмици.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2276

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колега, в лютите студове, ако задам повече от 23 градуса на дистанционното, става страшно топло в стаята. Сега може и 25 да му задам, без да се претоплим. Така че покачването на минимума не е чак толкова притеснително, ако машината се саморегулира.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2277

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Малей, някои хора съвсем ще се ........ с тея мерения.
    Откак загубих някъде ватметъра се чуствам по-щастлив(и милото и то - не ме мисли за съвсем куку).

    Нищо лично към никой..
    VanDan, edi1, Aleksandars и 3 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2278

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    dwrbudr, абсолютно си прав. Видях я таблицата на Дайсейкай 5.
    Таблиците на Дайсейкай 8 са съвсем различни. Покачвания няма.
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 08-12-19 в 19:10.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2279

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ама в инж бука на 6 и 8-ма няма отразено това покачване....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Малей, някои хора съвсем ще се ........ с тея мерения.
    Откак загубих някъде ватметъра се чуствам по-щастлив(и милото и то - не ме мисли за съвсем куку).

    Нищо лично към никой..
    Цанков ако потребителя няма изискване ще му се наливат всякакви боклуци. Щом си траеш значи ти е добре и ти харесва.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2280

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Те нормалните хора не следят машините си...
    VanDan, edi1, Mega и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе