Страница 150 от 169 ПърваПърва ... 100140148149150151152160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2236

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Едно е покачване на минимума, а съвсем друго излизането на една система от равновесие! Изводът от всичко това, което изписах е, че в едно помещение с краен обем можеш да монтираш по-малка от необходимото машина, но НЕ МОЖЕШ да сложиш по-голяма и тя да работи коректно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2237

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да, ама на Big_Rosso при +5° са му перфе. При -2° са драмите. Как така изведнъж при -2° стават голями за стаите.
    Alexi, Big_Rosso и zxc0 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2238

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    След много прецизни експерименти, най-накрая успях да намеря точно колко трябва да отворя вратата на едно от помещенията към коридора, за да му е точно на прецизния климатизатор. Малко и аванс оставих. Сега е като заварен на около 380W. Спалня се пада помещението, ма голяма работа. Като станат температурите положителни, ще я затворя вратата.

    Додо, дай някаква таблица от Тошиба да проверя обеми, височини, ширини, дължини за Дайсейкай. При монтажа спазихме всичко което намерихме в ръководствата - височини и отстояния до мебели на вътрешните тела, дължини на тръбите, вид и сечение на кабелите, проверка по мощност, разположение на външни тела. Имам вътрешното усещане, че проблема с управлението по мощност е свързан със софтуера, а дали това е проблем или не, дано кажат от Тошиба. Аз лично съм разочарован. Мощност колкото искаш, хардуера явно позволява широко управление ама нещо е греда.

    Днес писах мейл до колегата от Тошиба, който отговаряше за запитването ми. Мисля, че и телефон имам. Ще му се обадя да го чуя.
    zxc0 и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2239

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Да, ама на Big_Rosso при +5° са му перфе. При -2° са драмите. Как така изведнъж при -2° стават голями за стаите.
    Миланов, ти да не би да си му адвокат? Ако да, си изключително некомпетентен за такъв, както юридически, така и технически. По-нагоре в темата има графики, които показват пълна липса на регулация. Проблемът в случая на колегата е софтуерен, затова се включих пак. Миналата година си мислех, че е хардуерен. Защо е така, нямам време в момента да ти обяснявам, приеми го за факт. Машините са прекалено големи за обемите.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2240

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не съм адвокат на никого, но някои "компетентни" (или с претенции за такива) отказват да видят очевидното. Като е написан софтуера при външна +2°/-2° да подкара компресора на определени обороти/ток каква регулация очакваш да има. Е, и клип съм ти направил.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2241

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не съм адвокат на никого, но някои "компетентни" (или с претенции за такива) отказват да видят очевидното....
    Точно тов имах пред вид, ти не си в състояние да видиш очевидното. Пак ти пиша, върни се нагоре в темата и виж графиките. Там е ясно при какви температури започват проблемите. Вдигането на минимума изпреварва нарастването на топлозагубите. Намери си по-забавна тема, примерно нещо за съскащи и пуфтящи нокрии в кенефи [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2242

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Самолети падат от софтуер, та климатици ли ще са безпроблемни.

    Благодарен съм за всички мнения по темата, помагат да се погледне от различни ъгли. Сега съм и по-уверен какво да питам. Това което колегата Миланов казва ми се струва и на мен най-логично. Аз наистина имам най-разнообразни помещения и можах да измервам както преди топлизолиране, така и след, а и все още имам помещение с частична топлоизолация. Измервах при най-разнообразни външни условия, настройки и положения на врати Не мога да се закълна, че точно при -2*C се случва винаги едно и също нещо. Това което виждам на уреда е, че климатиците общо-взето в един момент си променят характера, явно спазват една програма. Няма значение кой климатик в какво помещение е, каква му е моментната температура, каква е настройката на дистанционното. Просто минимума се вдига и при 10-ките е еднакъв.

    Ако някой колега е любопитен и иска да направя някакво специфично измерване, по негово задание (настройка на температура, вентилатор, климатици в различни по големина помещения, помещения с различни топлозагуби, отворени/затворени врати и прозорци...), нека да каже. Може би ще бъде интересно да направя измерване на промяната на входящия към климатика въздух и да го свържа с настройката от дистанционното и графиката на изменение на мощността, при положителна и отрицателна външна температура. Мерим си ние, а положителната обратна връзка от Тошиба липсва. Някой компетентен човек ще може за 3минути да ни каже има ли проблем, няма ли проблем, какво се случва.

    Почнах да им свиквам на тия клапи да се движат. Май скоро няма да ми пречат

    Днес по стар български обичай ще ни топли виното. Наздраве на всички празнуващи!
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2243

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    При мен пък 6-та серия си крета цял ден около 200 вата. Сега е на 219, задание 22 градуса, -2 навън. Ама тя е от дефектните.
    Тук ЦЪК
    пост #65, друго пишеш. При -7° работи on/off.
    Както казва dodo циркове и смехорий...


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Точно тов имах пред вид, ти не си в състояние да видиш очевидното. Пак ти пиша, върни се нагоре в темата и виж графиките. Там е ясно при какви температури започват проблемите. Вдигането на минимума изпреварва нарастването на топлозагубите. Намери си по-забавна тема, примерно нещо за съскащи и пуфтящи нокрии в кенефи [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Четеш ли. При -7° к'во праят дайсейкаите. Генетично им е. От 8г. са така.
    tolostoi одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2244

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Като се спре "cold draft prevention" не се ли решаваха проблемите с клапите и разни успивания и т.н.?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2245

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Защото са калпави машини, затова днес сложихме четири, след като клиента имаше една. Сега са му пет....Защото са гадни....Как не се научиха тошиба да правят клими... Трябва да взимат акъл от "специалистите" в този форум...
    Mega и ivan74 харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2246

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Може да е решил да драсне някой ред във форума и за да няма "от един климатик такова / онакова" си е набавил 5бр. човека.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2247

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не, няма да драсне....Човека е разумен и знае какво иска...Тук четящите и търсещи информация, са тотално заблудени от разни небивали драсканици...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2248

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ватметри сложи ли им.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2249

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ти четеш ли какво написах?

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2250

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защото са калпави машини, затова днес сложихме четири, след като клиента имаше една. Сега са му пет...
    Ти кажи коя друга машина за 2 бона има кило фреон и толкова обемни топлообменници, както дайсейкай 8? И още нещо, като я пуснеш да темперира помещение, далеч от заданието, да почне да го прави ВЕДНАГА, без да се лигави? Май няма хем ефективни, пък и мощни? Щото повечето потребители не си оставят машините да бичат по 24 часа нахалост, при положение че са си по 10 часа в къщи, понякога и по-малко. Затова си е купил човека пет! Ако не е прекалено тъп, едва ли би му убегнала правилната настройка на клапите при сън, за да не вдига гюрултия. Снощи спах нарочно в хола, за да видя колко шумят проклетите клапи, ако не са хоризонтирани, при 20°С настройка. Само си загубих времето, заболя ме кръста на дивана и се събудих в 5:30 сутринта, когато превключи на 23°С и се форсира на автовентилатор. Знаеш ли какво стана в стаята след 5 минути? Ако можеше да си го представиш, сигурно и ти щеше да си вземеш една - две бройки, преди да са изчезнали съвсем от пазара. Освен ако не жинееш в някакви хммм... "кутийки ново строителство" (да не напиша, без да искам, нещо друго). Преди да напишеш, че Грий предлагат това, за което те питам, се подсети колко тихо могат да работят и защо не им се чуват клапите!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе