Страница 142 от 169 ПърваПърва ... 92132140141142143144152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,116 до 2,130 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2116

    Toshiba Daiseikai 8

    Май само Тошиба дават толкова подробни графики, с таблици, за COP, консумация и мощности, при различно натоварване, в голям температурен диапазон. Което си е похвално. Щеше да е полезно, за по-интересуващите се и другите марки, с претенции, да го правят. Относно графиката на господина по-горе, смятам, че ако му е щракнал само един градус нагоре - 24, да е заработил непрекъснато, а температурата в стаята, сигурно щеше да е същата или доста близка. Моята също, като зацикли он/офф, след повдигане на нинимума, постепенно и леко повишава консумацията, с до 30-40W и след това изключва. Точно като на неговата графика! Не е Тошиба, но се държи така. Нямам обяснение, каква е логиката, но е факт.
    П.п. Смятам, че понякога започваме да изпадаме прекалено в крайности и да фулим някой хубав модел. Сигурен съм, че могат да се намерят кусури на всяка една машина, с която беше сравнен! Някои потребители, смятат, че климите им са "перфектни", но за друг ползвател, може и да не са. Нещата не са черно и бяло. Всяка машина има някакви кахъри. Макар, че за едни потребители, е голям недостатък, на други пък им допада. И сравнението с LLCC вече беше прекалено, изкараха го едва ли не и по-добър...
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-02-19 в 15:09.
    Gyokov, SPSt, marqn и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2117

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Към dodo.
    Остави ги тези графики. Ти за това като ги видиш твоите под 200W ги гасиш, щото работят с КОП-4,8 което си е близо цял киловат. Ама реалността е 2,5

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2118

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А ти не набивай тук много инфо, щото не влиза там, където си мислиш.
    Повече информация и то обоснована винаги би била от полза. Ако не на един потребител то на друг ще свърши работа.
    Лошото е че голяма част от изразените мнения не са обосновани и потребителите залитат в посока на лични пререкания или се обиждат когато някой изрази различно от тяхното мнение.

    В този ред на мисли Aleksandars, би ли споделил повече информация защо смяташ, че "Защото е тошиба...", "климатика е харчил по-малко енергия когато е по-студено."?
    rosswen, Mig82, raptor1987 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2119

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Подробна графика ,но изсмукана от пръстите на някой "инженер" .. за какъв чеп фигурира консумация 90 вата при -15 ,като климатика не слиза под 500 ? Да не говорим колко грешки има в тия инженеринг книги ,и че Сузуми има повече топлоотдаване от Дайсейкай също е дадено там ама тоя факт надали е верен също .. преди години губех време да ги чета .. напълно пропиляно .. как ще работи един климатик не може да се прочете в книга ,тества се .
    SPSt и Rafailiev харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2120

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Към dodo.
    Остави ги тези графики. Ти за това като ги видиш твоите под 200W ги гасиш, щото работят с КОП-4,8 което си е близо цял киловат. Ама реалността е 2,5
    Не е към мен, защото вече два пъти съм отговарял точно на този въпрос. Алекси също не го е прочел, както е видно от горния му пост. Гася само другата машина, когато падне под 90W консумация. Защото е безсмислена работата и. Грешките в сервизните на Тошиба наистина са много, непълни са, но това не означава автоматично калпави машини. В ценовия им диапазон по-добро няма. За трети път пиша, че мощностите, които са нанесени по таблиците и графиките, касаят хладилния цикъл. Към него не влизат тези на вентилаторите, сервомоторите, електромеханичните и електронни компоненти. Така че ако на ватметъра пише 60W, извадете от тях едни 15 и смятайте нататък с 45. Не е толкова трудно. Специално моля Миланов и Джак да смятат на ум, за да не ни бъркат.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2121

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    power supply power input означават какво е на електромера, не на хладилния цикъл.



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -

    >>>>За трети път пиша, че мощностите, които са нанесени по таблиците и графиките, касаят хладилния цикъл. Към него не влизат тези на вентилаторите, сервомоторите, електромеханичните и електронни компоненти>>>>>>>

    Значи таблиците са за учебна цел. Имагинерен идеален случай.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2122

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Миланов, прочете ли последния пост на Алекси?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    milanov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2123

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ето графика на промяната на мощността на климатика за 30часов период. Оградени са зоните с температура под -2. В зоните под -2, климатика изведнъж започва да не управлява мощността си добре и не пада под примерно 500W.
    Защо е така, нямам представа. Aко на климатика се налага да спира, чупи се идеята за иначе качествена машина. Ако климатика не влиза в он-оф режим, проблема с шумните клапи не съществува или е много малък.
    През деня климатика реално не се изключва, управлява си мощността според топлозагубите на помещението.
    Днес ще бъде може би един от последните дни с температури под -2градуса. Затова съм пуснал на запис измерване за два климатика - 13-ка (тази на която досега записвах измерванията) и 10-ка. Ако температурите паднат под -2градуса, ще видим дали двата климатика реагират еднакво и влизат в цикли. Зададена температура 24градуса, автоматичен вентилатор.

    Вчера опитах да увелича топлозагубите на помещението, да увелича/намаля скоростта на вентилатора (включително и автоматичен режим), да увелича/намаля зададената температура от 18 до 25градуса, да симулирам по-ниски топлозагуби на помещението като добавя духалка на първа степен, да огранича мощността софтуерно на 50%. Климатика не можах да го накарам да намали мощността си. Реално променяше времето си за работа и времето в което беше изключен. В момент в който климатика се изключва, ако увелича зададената температура, климатика се включва веднага. Т.е., едва ли изключването на климатика е някакъв служебен и необходим цикъл. Просто е достигнал зададената температура бързо, с голямото си топлоотдаване.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 25-02-19 в 19:52.
    Gyokov, bobivg, zxc0 и 2 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2124

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Повече информация и то обоснована винаги би била от полза. Ако не на един потребител то на друг ще свърши работа.
    Лошото е че голяма част от изразените мнения не са обосновани и потребителите залитат в посока на лични пререкания или се обиждат когато някой изрази различно от тяхното мнение.

    В този ред на мисли Aleksandars, би ли споделил повече информация защо смяташ, че "Защото е тошиба...", "климатика е харчил по-малко енергия когато е по-студено."?
    Повечето потребители / собственици на машините просто спряха да пишат ,защото все се намират хора ,които да ги Убедят ,че проблема е в тях .
    Машината е перфектна и нещо друго било .
    Я монтажа ,я стаята и какво ли още не .
    Това е към по- скъпите машини разбира се .
    Ако прочетете темата от началото ще видите как се обеснява за шумните клапи и за заспиването .
    Почти всички отричаха проблема и се търсеше под вола теле .Накрая какво стана?
    Има и други проблеми машината ......
    Затова е добре понякога потребителите да се слушат !
    За тези пари машината не си струва .Ако е на цената на средния клас или да е като ЛТЦ до 2000 за 13 ка .
    Да тогава става .Реално не е нещо повече от ЛТЦ-то ,нито йонизатора работи ,нито плазмата .
    Тялото е ръбато и грозно .ЛТЦ поне е по елегантно .Лично мнение .
    Сега гледам 13 ка на 9 серия са я опнали на 2700-2800 лв ......горко им на хората .
    Както и преди съм казвал : интереса клати феса .
    Едно е от един климатик да вземеш 200 лв печалба друго е 800 .
    barnett, bobivg, Jack Krauser и 2 други харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2125

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Какво стана накрая? Имаш инфо колко машини са продадени и колко са препрограмирани ли? Защото аз имам, нищожен брой са препрограмирани. Иначе си прав, разбиращите все по-малко пишат, за сметка на профаните. Аз самият вече се изявявам активно само във форума за международен транспорт. Там станах експерт в последната седмица.
    Този пост е редактиран от Mega; 26-02-19 в 00:07.
    dodo_pv, Aleksandars, ivan74 и 2 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2126

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нищожен брой продадени...?
    Внасяте (с минимум 400..500W) или изнасяте.
    Този пост е редактиран от milanov; 25-02-19 в 20:27.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2127

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Какво стана накрая? Имаш инфо колко машини са продадени и колко са препрограмирани ли? Защото аз имам - нищожен брой. Иначе си прав, разбиращите все по-малко пишат, за сметка на профаните. Аз самият вече се изявявам активно само във форума за международен транспорт. Там станах експерт в последната седмица.

    Ние нямаме форум .
    Подобно на вас нещата ги решаваме на масата и в офисите .
    Ние в транспорта имаме много ограничения и конкуренция и то не само в БГ .На нас проблема не са ни 2-3 големи фирми .
    Щом вече си спец давай с фирмата и ако имаш нужда от съвети с радост ще помогна .
    Само като пример въпреки ,че Мерцедес и Скания най- скъпите камиони аз не бих те посъветвал да си ги купиш!
    Те са нещо като Дайсекай .
    shener84 одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2128

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Чудесно, но за сега Daiseikai ми остава фаворита в този клас. Не е като да не продавам всички топ машини по много и да не знам коя, какво може и на коя какви са и недостатъците. Аз уважавам твоето мнение като потребител, но не ми харесва как го налагаш на всички във всеки пост. Някак си не ми се вижда нормално.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2129

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Е какво го налага, само го споделя. Май май убаво от дайсейкай не е много видял.
    biso65 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2130

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Чудесно, но за сега Daiseikai ми остава фаворита в този клас. Не е като да не продавам всички топ машини по много и да не знам коя, какво може и на коя какви са и недостатъците. Аз уважавам твоето мнение като потребител, но не ми харесва как го налагаш на всички във всеки пост. Някак си не ми се вижда нормално.
    Мисля ,че си прав !
    Спирам с темата за Дайсекай 8 .За мен е приключена .

    П.п.
    Ако имаш клиент или интерес за 16 ка пиши .
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе