Страница 56 от 169 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #826

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да попитам за отзиви ползвателите на Toshiba Daiseikai 8, минала през препрограмиране заради "успиването". При мен прави впечатление, че при off турбината не спира макар и да сваля обороти. И това на всички степени вкл. и на авто. Сега, като се загледах в процедурата за препрограмиране ми се струва,че има и др. вариант за настройки. Сещам се, че и специалиста, който ме посети промърмори нещо такова .
    Този пост е редактиран от dramli; 19-02-17 в 14:40.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #827

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не си разбрал посланието на специалиста и не го слагай в кавички. И при непрограмираните, турбината не спира при -Off режим, за да може да се измерва реалната стайна температура. По никакъв начин не се усеща на практика това въртене (ако, разбира се, вътрешното тяло не е монтирано в кенеф).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #828

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не си разбрал посланието на специалиста и не го слагай в кавички. И при непрограмираните, турбината не спира при -Off режим, за да може да се измерва реалната стайна температура. По никакъв начин не се усеща на практика това въртене (ако, разбира се, вътрешното тяло не е монтирано в кенеф).
    За специалиста и кенефа си прав. За другото не чак толкова. Струва ми се, че въпреки всичко скоростта на турбината сега е по-висока при off. Дали защото клапите преди се вдигаха нагоре и не правеше толкова впечатление . Не знам . Със сигурност при успиването нямаше полъх ! Утре ще върна предишните настройки и ще измеря скоростта на въздушния поток с анемометъра.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #829

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    За специалиста и кенефа си прав. За другото не чак толкова. Струва ми се, че въпреки всичко скоростта на турбината сега е по-висока при off. Дали защото клапите преди се вдигаха нагоре и не правеше толкова впечатление . Не знам . Със сигурност при успиването нямаше полъх ! Утре ще върна предишните настройки и ще измеря скоростта на въздушния поток с анемометъра.
    Според мен, преди препрограмирането турбината спираше когато компресора е оф (аз поне с ръка пред клапите нищо не усещах). Именно това е промяната която "излекува" успиването. Вече всеки да си преценя кое го дразни повече. Не съм се замислял и за секунда да върна софтуера в предната му версия. Сега машината си е просто отлична!
    Този пост е редактиран от MisterT; 19-02-17 в 15:30.
    НЕДЯЛКО012 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #830

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Според мен, преди препрограмирането турбината спираше когато компресора е оф (аз поне с ръка пред клапите нищо не усещах). Именно това е промяната която "излекува" успиването. Вече всеки да си преценя кое го дразни повече. Не съм се и замислял и за секунда да върна софтуера в предната му версия. Сега машината си е просто отлична!
    Не мисля ,че само обдухването реши проблема. Пробвал съм да обдухвам въздушния на вътрешното тяло с друг вентилатор но нямаше резултат . Пак си се успиваше. Иначе и аз съм доволен от програмирането . Не мисля да оставам на старото положение. Просто мислех да върна настройките само за теста и после отново да го препрограмирам . Имам си листа с процедурата . Не е проблем.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #831

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не винаги турбината спира при -Off. Когато компресорът спре и този режим настъпи, клапите се вдигат хоризонтално, а турбината продължава да се върти много бавно. Полъх се усеща до около 10 сантиметра от машината. Доколкото се информирах, при препрограмирането било възможно да се забрани придвижването на клапите в хоризонтално положение при минаване в -Off. Ако това е направено, в следствие на коанда ефекта ще се усеща по-осезаемо полъха.

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    ... Пробвал съм да обдухвам въздушния на вътрешното тяло с друг вентилатор но нямаше резултат . Пак си се успиваше. ...
    Ако изпълниш самото вентилиране на сензора както трябва, ще получиш резултат. Вътрешният топлообменник на машината е с огромен обем (триредов е), акумулира много топлина и обдухването на сензора не става толкова просто.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 19-02-17 в 15:48.
    DarkSide одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    21
    #832

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравей ще може ли да публикуваш тая листа с процедурата за програмирането може и на лично да ми го пратиш. А и някой ще може ли да сподели какво точно се променя ( движение на клапите при он-офф за които се споменава че са молко шумнички и т.н) че бях се спрял точно на тоя модел за спалня 15 кв но описания проблем с успиването ме отказа а кат гледам вече е решен което е супер.

    Sent from my SM-G935F using SetCombG Forums mobile app
    DarkSide и georat харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #833

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По принцип са с ограничен достъп. Иначе и аз ги чакам да се появят нейде, да ги пробвам на 6-цата дали стават, че това форсиране не турбината на всяко излизане от off пак започва да ми покъсва нервичките...
    electrooo одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #834

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Запитвал ли си се, защо са с ограничен достъп? По принцип?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #835

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да не бара на кой не му е работа.
    dodo_pv и tanatos харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #836

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз пък най-много мразя такива "ограничения" и определения - потребителят задължително е глупак.

    За програмирането на щората ми разтягаха едни локуми, тъй като си намерих дистанционното от вън на половин цена от тяхната. Накрая си намерих ръководството и си я програмирах сам. Та всеки си поема риска.
    zxc0, mkukas и dramli харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #837

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз също съм потребител, но никой не ми е налагал такива ограничения, когато не съм искал гаранция. Най-мразех, когато ме посрещаха на обект с думите "тя, сама спря" (машината) или "ми то, така си беше". Откакто всичко по настройките си заключваме с пароли, нещата "сами се оправиха". Лично на мен, много ми допадат такива ограничения. Хем пазят от хитреци, хем дават по-голям достъп и свобода.
    VeleV.Klima, Mega, mkukas и 2 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #838

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Момчета, как се държи машината около дефрост след препрограмиране с изключване на Cold Draft? Турбината спира ли? И пуска ли се преди да загрее? Искам да съм подготвен за следващата зима.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #839

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте,
    До тук определено машината ме впечатлява.
    Преди около седмица имах чувството, че е "флегматична".
    Свикнал съм на фуджаци. Между другото четох назад във форума не-особено добри мнения за машините ми от подписа.
    Аз съм особено доволен, както и децата - реагират на мига на заданието и като го постигнат - затихват.
    Спи се спокойно без грижи, на студ не са ме предали.
    Даисейкай 8 не реагира така. Наричам фуджаците-"спортисти", докато Тошко явно ме щади.
    При повишаване на заданието първите 1-2 минути няма реакция. Беше ми супер странно това.
    После много бавно развърта и повишава температурата. И докато не си стигне заданието не спира,
    Продължава много по-леко и незабелязано да си постига целта. Сега например със задание 20 градуса
    духа топло. Почти не спира вечер докато спим - отдавам го на ниския минимум и добрата оразмеровка( Сашо Наздраве ) ,
    но ако спре, прибира клапите много плавно и определено не може да ме събуди с това.
    Не знам какво не му харесвате. Аз от моя фуджак конвенционална 24ка съм супер доволен, ама ако ще го сменям,
    направо се замислям за 16ка Даисейкай 8.
    Поздрави
    Този пост е редактиран от avenger; 21-03-17 в 07:55.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #840

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Момчета, как се държи машината около дефрост след препрограмиране с изключване на Cold Draft? Турбината спира ли? И пуска ли се преди да загрее? Искам да съм подготвен за следващата зима.
    Някой?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе