Страница 16 от 169 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #226

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Чуват се моторчетата не само на клапите но и на жалузите. Сега разбирам ,че функцията SWING била само за охлаждане!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #227

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Незнам какво и търсите кусури на машината. При мен поне работи супер неусетно пру тези меки условия навън за сега. Не чувам нито въздушна струя, нито движение на клапи (минимума е достатъчно нисък и аз поне не съм го засичал да спира). Умишлено спах в детската 2 нощи и мога да кажа, че изобщо не усещам присъствието му в стаята, за разлика от МЕ-то в подписа ми в другата спалня което се е случвало да ме събуди понякога (имам доста лек сън).
    Aleksandars одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #228

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Това май е първия модел ДАЙСЕЙКАЙ, който при спиране на компресора си вдига клапите, или бъркам.
    Бъркаш. И шестицата вдига клапите, при това доста шумно.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #229

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Движенията на жалузите при 8-ма серия се извършват значително по-плавно и по-добре от 5-та серия. Несериозно е да се говори за шум, няма такова нещо. Функцията SWING се използва при охлаждане, но не е задължителна. По време на сън също следва да не се използва, нездравословно е.
    "Проблемът" на 8-ма серия е наличието на прекалено много копчета и информация на дисплея на дистанционното, които не могат да бъдат заключвани, съотв. скривани с парола от "любознателни" потребители. Това води до много недоразумения за някои собственици, свикнали с надеждната работа на двете клапи и половина на кюмбето. Високотехнологичните продукти могат да доведат до сериозен срив в комфорта при тях. Необходими са спешни софтуерни проблеми
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 13-11-14 в 09:35.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #230

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Бъркаш. И шестицата вдига клапите, при това доста шумно.
    Затова питам, не бях сигурен.Моя тройчо май не ги вдига.То и внимание не съм обърнал, макар да го карам вече 6 години.А и редки са му дефростите - я има 5 пъти на сезон, я не, дори и в най-големия студ не се товари.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #231

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Това май е първия модел ДАЙСЕЙКАЙ, който при спиране на компресора си вдига клапите, или бъркам.
    6-цата също ги вдига нагоре. Има моменти, когато и турбината спира.
    Този пост е редактиран от Mega; 13-11-14 в 10:31.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #232

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Лошото на шестицата е, че при он-офф клапите на вътрешното тяло минават целия път от отварянето до долу и после се връщат на зададеното положение, при офф съответно от зададеното положение отиват максимално на долу и след това се вдигат. Невероятно "умна" и бръмчаща приумица на конструкторите.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #233

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Лошото на шестицата е, че при он-офф клапите на вътрешното тяло минават целия път от отварянето до долу и после се връщат на зададеното положение, при офф съответно от зададеното положение отиват максимално на долу и след това се вдигат. Невероятно "умна" и бръмчаща приумица на конструкторите.
    Това не е вярно, ама изобщо! Това го прави само при изключване от ДУ за да си равни клапите! През останалото време само ги сваля много тихо и започва работа.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #234

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    при панасоника ми беше по следния начин - ако клапата е на ауто си я вдига при он/офф .. обаче ако и зададеш някакво положение от дистанционното не я пипа което е доста по мъдро аз не искам да се мърда особено ако е шумно моторчето .. при фуджицата ми също не я пипа там няма ауто но както я сложиш така стои

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #235

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да, но ако не спира турбината и не вдигне клапата ще усещаш подухване.
    rosswen одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #236

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    А и редки са му дефростите - я има 5 пъти на сезон, я не, дори и в най-големия студ не се товари.
    Еди, алгоритъма по-скоро не взима ли под внимание външната температура, а не това колко е натоварена? В смисъл, навън ако трайно е под минус 5 градуса, трябва да прави доста по-често дефрости, без значение колко е натоварена. Тя влагата не пита компресора, а си се лепи по топлообменника. Според мен е по-вероятно, да не забелязваш част от дефростите....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #237

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При ТОШИБА е малко различен алгоритъма.Взема за база най-ниската температура на обменника между 10-ата и 15-тата минута работа на компресора след старт, вкарва я в паметта и после си прави сметките, като взема предвид и външната температура - има три зони под -4 градуса.Иначе чак под -25 градуса има дефрост по време /и то пак под условие/ - на 29 минути при моя тройчо.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #238

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Искаш да кажеш, че тези 3 зони ще предотвратят натрупването на скреж по питата ли? Трудно ми е да повярвам, че при трайни ниски температури с влага, ще кара с дни без дефрост...

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #239

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами кара си.Винаги съм твърдял, че ТОШИБА имат най-интелигентния дефрост.За 6 години 3 или 4 пъти съм виждал външното добре заскрежено, след което си дефроства и изчиства всичко напълно.
    Mega и preparatos харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #240

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Може и не е всичко да е до алгоритъма. Явно си има значение и материалите. Защото при голяма влага питата побелява за 10 минути, а за едно денонощие би трябвало да стане на снежен човек....ама твоята явно не става....или има нещо друго...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 169 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе