Страница 24 от 169 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #346

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Еди, нищо общо няма миризмата на озон с младостта или старостта. Тя и свистенето зависят от влажността на въздуха в помещението. У нас, тя вече падна с повече от 20%. Като се съмнява в работата на йонизаторите (турили са два броя), да вземе един пулверизатор с вода и да пръсне няколко пъти отгоре, над тялото. Ако прекали, ще даде грешка. Ако не, ще си спести ходенето до УНГ. Хем ще засвисти, хем ще замирише.
    Благодаря, просто ми направи впечатление, че звукът и миризмата изчезнаха и за това реших да се консултирам със специалистите

    Приятен ден

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #347

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Имaх предвид чистa.При ТОШО съм зaбелязaл подобно нещо.Кaто я измия се усещa по-силно.
    За плазмения филтър ли става въпрос? Може ли да се сваля и да се мие? При монтажа ги питах момчетата дали има някаква профилактика на този филтър и дали се сменя след определен период и казаха, че нищо не се прави! Гаранцията ще важи ли, ако го славя и го почистя?
    И въобще нещо друго освен праховите филтри трябва ли да се чисти периодично.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #348

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    чисти се .. прочети си книжката на климатика човек ,вземал си си топ модел поне прочети какво е писал производителя за поддръжката му ..

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #349

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нямаш ли мануал на потребителя в кашоните.Мие се филтъра, това си влиза в периодичната профилактика от потребителя.Иначе не се сменя, вечен си е.
    Mega и miroslav_dt харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #350

    Smile Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Чисти се веднъж на 5 години, както ТХО-тата на старите телевизори с CRT. Работата му не е да събира мръсотия, а да стерилизира частично изпарителя през лятото. Или, с други думи казано, да извършва антисепция (както ме поправи един колега преди). Събирането на прах е неприятен страничен ефект, който, за радост, при хубавите модели на дайсейкай е доста слабо изразен.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #351

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Освен ''рибената кост'' друго сваля ли се да се почиства.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #352

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    на определени години (2-3) е добре да се разглоби ,да се измие основно турбината и топлообменника както и пласмасите отвътре ,да се гресира втулката .. ако не можеш сам се вика професионалист

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #353

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако е постоянно включен веднъж месечно няма да му навреди да се мие плазма филтъра.

    Събира фин изгорял прах, който постепенно образува черен слой от графит/въглен върху метала на плазма филтъра и започва да затормозява работата му.

    Миенето е без препарати по възможност.Топла вода и малко търкане с ръцете без каквито е да е други помощни средства върши работа.Ако е много силно замърсен може да се ползва някакъв домaшен сапун който е мек- течен или твърд бебешки с приблизително неутрално Ph, но твърдият сапун се насапунисва по пръстите и след това с тях се сапунисва плазма филтъра.

    Използва ли се сапун е задължително да се измива препарата на 100%, защото след това може да даде грешка филтъра поради отложилите се химикали от сапуна по него от недоброто измиване.

    Преди да се сложи трябва да е изсъхнал, защото иначе се поврежда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #354
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    чисти се .. прочети си книжката на климатика човек ,вземал си си топ модел поне прочети какво е писал производителя за поддръжката му ..
    Тъй като не исках да ти отговарям преди отново да се уверя в това което ще кажа.. Та книжката съм я чел над десет пъти и не съм видял да има инструкции за почистване на плазмата, сега прелистих пак и също не видях дори и качените в нета инструкции не виждам нещо подобно http://www.toshiba-aircon.co.uk/assets/uploads/product_assets/20140722_OM_Daiseikai_8_01_EN.pdf

    Единствено на дайсекай 3 има схема на демонтаж и почистване на плазмата http://www.toshiba-aircon.co.uk/assets/uploads/product_assets/Super%20Daiseikai%20Owners%20Manual.pdf

    Имам да го наречем форумна култура и съм се постарал да прегледам книжката преди да тръгна да задавам подобни въпроси

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #355

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    Имам да го наречем форумна култура и съм се постарал да прегледам книжката преди да тръгна да задавам подобни въпроси
    Не му се сърди на Алекси - той тия книжки ги чете в оригинал.
    Mega и mirandi харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #356

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    аз ги пиша

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #357

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Изминалата нощ бе доста студена, какви са отзивите от машините, интересно е собствениците да споделите

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #358

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Изчакай още няколко дни да дойдат по-големи студове.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #359

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от cve_t Виж публикацията
    Изчакай още няколко дни да дойдат по-големи студове.
    Тогава пак

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #360

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Изминалата нощ бе доста студена, какви са отзивите от машините, интересно е собствениците да споделите
    Ако -3,4 градуса се броят за студ, машината си работеше тихо и спокойно. От вчера следобед я чух да направи 2-3 кратки дефроста по около 5 мин, но не съм излизал на терасата да видя има ли скреж по питата. Принципно на такива темеператури, не се очаква дори много по-нисък клас машини да имат проблеми, а какво да говорим за Дайсекай!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 169 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе