Страница 74 от 169 ПърваПърва ... 2464727374757684124 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1096

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Може и при мен да размразява на суха пита ,но аз не съм го чувал.
    За вентилатора аз го държа на спане и 23 градуса.
    Може да пробваш
    Размразява по време след като температурата падне под някакви градуси и на база на предишни дефрости си смята кога да са следващите. Така поне един-два се случват на суха пита.
    Преди и аз държах моя на степен на вентилатора, но понеже гоня високи градуси, когато съм в стаята (26 гаруса) искам когато ме няма да са по-ниски и съответно няма смисъл да вее толкова силно. За това предпочитам auto режима на вентилатора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1097

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    За да не разводняваме темата понеже е за друг климатик ще кажа само, че съм доволен, но има две неща, които не са много добре:
    1) Размразява по време и понякога се случва със суха пита да дефроства
    2) Когато вентилаторът е сложен на автоматичен режим климатикът го управлява много малоумно и реално не достига зададените градуси. Това го преборих като задавам 2-3 градуса повече от желаните и тогава работата се получава.
    С вентилаторът на auto режимът е достигане на желаната температура, но за по-дълго време с цел комфорт. В началото си мислех, че е проблем - но после забелязах, че така си работи.

    За мен недостатъците на този климатик са:

    1. Проблем с режима на изсушаване (влажността е висока тук лятото) - климатикът се вмирисва точно тогава - може би е твърде къс - тази година ми се случи 3 пъти, идват от сервиза - чистят - вдигат ръце и толкова. Накрая стана студено и ... догодина отново.
    2. Успиването при външна -5 до 5, за което повечето хора дори не се обаждат в сервиза. Не знам дали вече са го оправили.
    3. Явно си връзват гащите с дефроста по часовник.
    4. auto режима можеха да го направят по-добър при пускане на климатика, до установяване на желаната температура.

    Иначе тих, много комфортен и мощен. Но за следващия ще заложа на Mitsubishi

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1098

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    DarkSide, това което си написал за коя машина е?

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1099

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    DarkSide, това което си написал за коя машина е?
    Щото въпреки, че темата е за Тошиба, totopz е писал точно за Mitsubishi. Ей така стават сакатлъците.​

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1100

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Щото въпреки, че темата е за Тошиба, totopz е писал точно за Mitsubishi. Ей така стават сакатлъците.​

    За Toshiba Daiseikai 8, да стана объркване.

    Но моето мнение важи точно за Toshiba Daiseikai 8, от личен опит и на близък приятел за климатици на около година.
    А и Mitsubishi са две фирми за климатици нали така.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1101

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    ......

    3. Явно си връзват гащите с дефроста по часовник.
    За първи път срещам мнение за недоволен от дефростите на Daiseikai 8.
    Може ли да дадеш повече информация - при какви температури започват по часовник и на какви интереали са?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1102

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Писаното по точки 3 и 4 говори за сериозен хладилен проблем с машината, неправилен монтаж или хейт. Подробностите са изрично необходими.
    Aleksandars одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1103

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Писаното по точки 3 и 4 говори за сериозен хладилен проблем с машината, неправилен монтаж или хейт. Подробностите са изрично необходими.
    За дефростите изобщо не ми пречат. Климатикът работи много добре на ниски температури и висока влажност. Сравнявам с другия ни японски климатик с подгряване на компресора.

    Но 4. доста хора се оплакват от auto режима, лично на мен ми се струва, че можеше малко да го забързат. Бавен комфортен ауто режим е голям плюс за мен, чувствам го като климатроника в колата ми.

    Хейт няма, климатикът има сравнително малко минуси и много повече плюсове.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1104

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Хората се оплакват от ауторежима на мицубиши, не на тошиба. На тошибите, авторежима на турбината е изключително бърз, че чак изнервящ. Набира като хала, докато не темперира. Ако при теб това не се случва, търси проблем. При ползването на екорежим и ограничения, нещата се променят / пренастройват по желание на потребителя.
    Aleksandars, Mega, tanatos и 2 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1105

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Хората се оплакват от ауторежима на мицубиши, не на тошиба. На тошибите, авторежима на турбината е изключително бърз, че чак изнервящ. Набира като хала, докато не темперира. Ако при теб това не се случва, търси проблем. При ползването на екорежим и ограничения, нещата се променят / пренастройват по желание на потребителя.
    Kakво всъщност представлява еко режима.
    Аз до сега не съм го ползвал.Намалява духането ли?
    Ползвам лятото това с процентите и го държа на 50% .От моя скромен опит въздушната струя е по -мека така да се каже.
    Друго вярно ли е ?
    Че примерно моя като е 16 ка и го направя на 75% е като 13 ка и примерно на 50% е като 10 ка.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1106

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не е вярно. И на 10% да го направиш, пак си остава и ще вее като 16-ка. Екорежимът променя не само оборотите на турбината, но и алгоритъма за достигане и поддържане на зададената температура. Аз не го ползвам и не съм го изучавал. Ограничаването на мощността го ползвам и има смисъл тогава, когато машината се включва от таймер и не е темперирано помещението, за да не вие като хала и да не издухва много горещ въздух. Първо, не е добре за машината и второ, обикновено няма никой в стаята по това време

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1107

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Елементарно,смазваш това .



    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

    Или изключваш Cold Draft Prevention и клапите спират да се движат.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1108

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тези зъбчатки не издават никакъв шум,самите моторчета бучат.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-10-17 в 20:26.
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1109

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    С вентилаторът на auto режимът е достигане на желаната температура, но за по-дълго време с цел комфорт. В началото си мислех, че е проблем - но после забелязах, че така си работи.

    За мен недостатъците на този климатик са:

    1. Проблем с режима на изсушаване (влажността е висока тук лятото) - климатикът се вмирисва точно тогава - може би е твърде къс - тази година ми се случи 3 пъти, идват от сервиза - чистят - вдигат ръце и толкова. Накрая стана студено и ... догодина отново.
    2. Успиването при външна -5 до 5, за което повечето хора дори не се обаждат в сервиза. Не знам дали вече са го оправили.
    3. Явно си връзват гащите с дефроста по часовник.
    4. auto режима можеха да го направят по-добър при пускане на климатика, до установяване на желаната температура.

    Иначе тих, много комфортен и мощен. Но за следващия ще заложа на Mitsubishi

    1) Климатика по подразбиране си изсушава на охлаждане. Този режим изсушаване винаги съм се чудел за какво е. Иначе вмирисването се получава когато климатика не работи известно време след като е рабитил на охлаждане. Ако няма да се ползва дълго след това, е добре да се пусне да поработи само на вентилатор няколко часа, защото явно се оказва че 20те минути не са достатъчни.

    2) Успиването си има решение за който не е разбрал. Тайното сервизно. Има избор - или да не се успива, или да не се успива и да не движи клапите при достигане на зададената температура. Нека модераторите да кажат дали не е време да се качат тук двете страници с комбинацията, за да се приключи с излишните коментари по въпроса. Всеки може да си го сетне сам.

    3) Има дефрост през няколко часа при под -7/-10. Така е, но не мисля че е проблем.

    4) Проблемът на Авто режима е във софтуера за пресмятане на топлозагубите. При първоначално пускане си смята нещо и после като мръдне с 10сетина градуса температурата не опреснява акуратно и се получават разлики от 2-4 градуса от зададената. Необходим е рестарт или промяна на заданието.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тези зъбчатки не издават никакъв шум .. самите моторчета бучат
    Може би съм съгласен, защото при Swing на клапите го няма този ад.
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1110

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    "...Този auto вентилатор все се стреми да намали оборотите на турбината и при по ниски външни температури идва слаб и трябва ръчно втора, трета..."
    Това така ли е или не съвсем?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе