Страница 25 от 169 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #361

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    я чух да направи 2-3 кратки дефроста
    От четене из темите съм останал с впечатление, че Дайсейкай прави безшумен дефрост. Би ли описал малко по подробно какво чуваш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #362

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    От четене из темите съм останал с впечатление, че Дайсейкай прави безшумен дефрост. Би ли описал малко по подробно какво чуваш.
    Мога да го нарека тих, но чак безшумен. Аз първо го разбирам, че ще "дефроства" по това, че спира турбината. След малко се чува типичното "изфъскване" което не е много силно. Оттам нататъка наистина почти нищо не се чува или и да се чува тъй като аз не съм наврян в климатика, не го чувам. Пукания на пластмаси почти няма или най-много 1-2 тихи прискърцвания. И така докато пусне клапата надолу и пак задуха топло.
    Aleksandars одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #363

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    А след като свърши с дефроста вън и почне да нагрява вътрешното не се ли чува пак звук за 1-2 сек и шум като течаща вода.При мене това е най шумната част от дефроста.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #364

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    При мене това е най шумната част от дефроста.
    Ти същата машина ли имаш?!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #365

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    А след като свърши с дефроста вън и почне да нагрява вътрешното не се ли чува пак звук за 1-2 сек и шум като течаща вода.При мене това е най шумната част от дефроста.
    Не знам как е направен, но за разлика от другите 2 машини вкъщи, този шум липсва при Дайсекай 8. Ще го наблюдавам още, защото от началото на зимата досега това са му първите дефрости, а и аз стоя повечето в хола при японската Тошиба .
    Този пост е редактиран от avenger; 29-12-14 в 00:55.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #366

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Ако -3,4 градуса се броят за студ, машината си работеше тихо и спокойно. От вчера следобед я чух да направи 2-3 кратки дефроста по около 5 мин, но не съм излизал на терасата да видя има ли скреж по питата. Принципно на такива темеператури, не се очаква дори много по-нисък клас машини да имат проблеми, а какво да говорим за Дайсекай!
    Е, при нас бе -10, та затова питам.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #367

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    -10 е гъдел за добрите машини. Дори им е гот, защото влагата е по-малко. Няма дефрости. Вкъщи MHI-то започва да пъшка на -18. Там някъде му е реалния предел. Toshiba-та не и дреме изобщо, пита ама то зима ли е?
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #368

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ти същата машина ли имаш?!

    За съжаление не .При мен при дефрост няма пъшкане отначало ,но после има всички други екстри ,като кипене на фреон ,шум от течаща вода в края на дефроста и леко пукане от пластмаси.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #369

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    [emoji57]

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #370

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте!
    На 22,12,2014 се сдобихме с Toshiba Daiseikai 8,десятка!Апартаменът ми е на последният 9 етаж,западно изложени,49 квадратни метра,от които 7 квадрата са приобщена тераса,която е и лицето на апартамента!Като монтираха климатика,държах външното тяло да се постави на покрива на блока,за да не се дупчи изолацията,а и цял покрив имам на разположение!Тръбите са дълги 7 метра,а стойката е над 50 см висока,за да не се събира лед.Ще постна снимки и видео как е разположен и как работи!
    Имам един въпрос на който не получих убедителен отговор,а именно как точно е най-добре да се разположи външното тяло спрямо север и юг?Също така бях посъветван ако се натрупва лед заради силният вятър ,който е винаги в повече по покривите от колкото при стенен монтаж,да изградя някаква преграда,стена или параван на отстояние от около 20 см от към подветрената страна.
    Ще съм благодарен за съвети,коментари и забележки,а и ще споделям как се държи-за момента не е проблем да топли апартамента,като не е предвиден да отоплява всички стаи!
    А ето и видео от работа на външното тяло при първият сняг Видео споделяне / VBOX7!
    Този пост е редактиран от avenger; 29-12-14 в 00:56.
    preparatos и rosswen харесват това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #371

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Външното тяло е на супер лошо място. Само като слушам какво става в микрофона на апарата и ми става зле. Добре е да се измисли ветрозащитна стена. Аз не бих монтирал машина така, нищо, че ми плащат.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #372

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Е то и снимки от монтажа20141222_160958.jpg20141222_161028.jpg20141222_161011.jpg

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #373

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ауу като паметник на майсторлъка

  17. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #374

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Малее, колега, да не се обидиш нещо, не съм монтажист на климатици, но това, което виждам е един от най-лошите монтажи според мен. Само като гледам тази стойка и първата ми мисъл е, какво би станало при един малко по силен вятър. Нищо, че е тежко външното тяло.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #375

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    Малее, колега, да не се обидиш нещо, не съм монтажист на климатици, но това, което виждам е един от най-лошите монтажи според мен. Само като гледам тази стойка и първата ми мисъл е, какво би станало при един малко по силен вятър. Нищо, че е тежко външното тяло.
    Както има една приказка“Като се виждаш,защо се обиждаш“-така че няма място за цупене!Както писах и по горе очаквам забележки,но и конкретни предложения как е най добре да се постъпи в случая!А за стойката и аз очаквах нещо по голямо и стабилно,но от фирмата си носят гаранцията!
    Въпросите са следните-трябва ли да се постави ветрозащитна стена и колко голяма,правилно ли е разположен понеже вятърът е от североизток или северозапад през повечето време,или ситуацията е така окъкана,че няма значение!Или да се смени мястото и да се монтира на фасадата под прозореца!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 169 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе