Страница 110 от 169 ПърваПърва ... 60100108109110111112120160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1636

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Никой го неще.
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1637

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе хората някъде с ножовка режат тръбите още ,ти ример .. то си има филтър за стружките вика
    При мен даже крановете бяха виновни че, били със силиконови уплътнители.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1638

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Брех, много грижи за "Тошко". Нали щеше да заминава?
    За сега работи вечер по 2 часа и се търси купувач.
    След мода има значително подобрение ,но ве пак много неща ме дразнят и ще го махна.
    Въпроса е какво да сложа.
    Чакам да видя какво ще излезе като нови модели и ще бодна един.
    П.п.
    ако още живеем в апартамента

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1639

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Никой го неще.
    Никой го не ще,защото го продава скъпо..я да го пусне на разумна цена като за втора употреба,какъвто си е,да видиш каква опашка от желаещи ще се извие

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1640

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Каква е разумната цена според теб?

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1641

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Излезе ли от магазина минус 20%,монтиран ли е, минус още поне 10%,работил ли е 8-10 месеца, минус още 20%...за една година се обезценява от 50 до 60%...това е положението.....така че,по-добре не го продавай
    ruuni9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1642

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Излезе ли от магазина минус 20%,монтиран ли е, минус още поне 10%,работил ли е 8-10 месеца, минус още 20%...за една година се обезценява от 50 до 60%...това е положението.....така че,по-добре не го продавай
    Ако е работил 4-5 години?
    За 2100 ще го дам демонтиран!
    Да има пазарлък

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1643

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Ако е работил 4-5 години?
    За 2100 ще го дам демонтиран!
    Да има пазарлък
    Послушай човека! За доста по-малко пари, може да се вземе много по-добър климатик. Все пак ти си знаеш-климатикът си е твой! Май ще е вечно.
    ruuni9 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1644

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Проблема ми е ,че не съм сигурен в момента на 100% дали на есен ще съм в апартамента ( новата къща е в процес на изграждане)
    Ако видя на есен ,че ще изкарам зимата пак тук го махам и слагам друг.
    Тоя ще го сложа в гаража на къщата поне да ме охлажда/ топли като човъркам там
    SPSt одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1645

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И доста по класни машини са се отзовавали в гараж ,така че нищо необичайно
    Bivola и Didko1984 харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1646

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    С ръка на сърцето мога да кажа ,че до момента съм много по-доволен от работата на Етерията.
    Подчертавам дебело до момента,защото сме нямали яка зима.
    Тази Тошиба е много прехвалена според мен и ако човек е готов да даде 2500-3000 лв за климатик е по-добре да се бръкне още някой лев за нокрия Х или уруру .
    Цената и е яко надута и ако е на цената на ЛТЦ бих се съгласил ,но на 100% не струва над 2000 лв за 13 ката
    Лично мнение не ангажирам никого.
    dwrbudr, bisval, milanov и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1647

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте, изчетох за два дена темата и в главата ми е каша
    Имам 10-ка Daisеkaei 8 от малко повече от 2 години. Монтиран е в малка южна дневна 17 кв.м. ново строителство, 5-и етаж. Тръбният път е над 3м. Използвам за отопление и охлаждане.
    Да си споделя първо впечатленията, които съвпадат с доста хората писали тук. Тих е. Външното тяло е тихо, дори миналата зима, при големите студове. Това за мен е важно, защото не искам да преча на съседите. Вътрешното тяло е монтирано над дивана, т.е. над главите и то също е тихо....обаче всичко това е, докато работи...
    -Прословутото задвижване на клапите при он-офф, което се чува сигурно от коридора, а какво да говорим, ако си седнал на дивана. Също така като изключи има едно тежко дихание, ама то след като ти е привлякъл вниманието с клапите това е за десерт
    - Забелязах и нещо друго, което може би се квалифицира като въпросното успиване. Настроил съм го напр. на 26 гр. и е станало напр.24.5 гр. в помещението (по данни на термометъра, който съм сложил почти в другия край на стаята). Намалявам на 25 гр. и той изключва. Обаче така и не включва след това дълго време, след като градусите в помещението спадат да кажем до 22 или нещо подобно, аз така и не съм го чакал да видя кога ще включи си вдигам настройките за градусите, докато включи. Понякога при подобна ситуация той се включва, но просто се отварят клапите, но така и не тръгва струя. Или би тръгнала след определено време,но вече ще ми е студено.
    - Случвало ми се е да го оставя през нощта на 22 и сутрин чрез таймер да се включи 15 минути преди да вляза в помещението на 26 гр. , влизам , дистанционното показва 26 гр, но не е тръгнал ,а в помещението е примерно 21 гр.
    Бързам да кажа, че досега не съм живял на климатик и може някои от тези неща да са нормално поведение.
    Искам да попитам следното нещо и ще съм признателен на отговори. Ще идва специалист от фирмата, която ми го монтира и понеже с него говорихме за препрограмиране не са ми ясни някои неща, за да знам какво да искам.
    - Може да се препрограмира отделно , ако искам да не се прибират клапите при он-офф и отделно да не се успива или препрограмирането е само един вид и "оправя" и двете неща?
    - При препрограмирането, ако не се прибират клапите и са насочени надолу, има ли хладна струя , когато е офф? Защото както казах, монтиран е точно над дивана и затова се замислям това въобще дали да го правя...
    - Тъй като монтажника така и така ще идва за препрограмирането, а гледам ,че споменавате за почистване на плазма , за йонизатор....какво точно да поискам да направи от тези неща, които са необходими? Сега, може човека да си знае, но се съмнявам да знае спецификата на всеки климатик модел климатик, иска ми се аз да му обърна внимание.
    Това е засега, предварително благодаря

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #1648

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Marqn,за първи път някой да помисли за шума от гледна точка на съседите - искрени адмирации. Ще ми се и моите съседи да споделят този мироглед, за да не бягам зимата от спалнята в хола, като им влязат в резонанс веялките та да не може човек да си чуе мислите.
    marqn, DDM87 и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1649

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Искам да попитам следното нещо и ще съм признателен на отговори. Ще идва специалист от фирмата, която ми го монтира и понеже с него говорихме за препрограмиране не са ми ясни някои неща, за да знам какво да искам.
    - Може да се препрограмира отделно , ако искам да не се прибират клапите при он-офф и отделно да не се успива или препрограмирането е само един вид и "оправя" и двете неща?
    - При препрограмирането, ако не се прибират клапите и са насочени надолу, има ли хладна струя , когато е офф? Защото както казах, монтиран е точно над дивана и затова се замислям това въобще дали да го правя...
    - Тъй като монтажника така и така ще идва за препрограмирането, а гледам ,че споменавате за почистване на плазма , за йонизатор....какво точно да поискам да направи от тези неща, които са необходими? Сега, може човека да си знае, но се съмнявам да знае спецификата на всеки климатик модел климатик, иска ми се аз да му обърна внимание.
    Това е засега, предварително благодаря
    1. При препрограмирането едновременно, ще премахнат успиването и движението на клапите. Има опция да опитат само да оправят успиването, но да оставят движението на клапите, но не е сигурно дали ше сработи ( при мен не стана).
    2. Да при излизане в офф има леко хладна струя която се усеща на около 50см от климатика. Така или иначе минимумът на моделът е нисък и ако струята е насочена във вас пак понякога може да ви духа хладно. Просто насочете струята да не е във вас.
    3. Ако имаш съмнение, че йонизаторът не се усеща толкова колкото в началото може да поискаш да ти го изчистят. Процедурата няма нищо общо с препрограмирането и е нормално да те таксуват освен ако не го приемат за гаранционен дефект.
    marqn одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1650

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Е на сред зима ли ти работи on/off? Нали имаше най-ниския минимум. Като дойде човека да ти покаже как работи с консумация 100W. Тогава няма да имаш on/off и клапите ако мръднат два три пъти на ден няма да е такъв дерт.
    marqn одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе