Страница 112 от 169 ПърваПърва ... 62102110111112113114122162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1666

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Много тенденциозно се говори срещу този модел! 90% от климатиците дето се обсъждат във форумът също не си изключват турбините, при офф на компресорът. Те затова и си местят клапите нагоре. Досега не чух на някой това да му е голям проблем, и то при условие,че нямат минимумът на Дайсекай и целогодишно са он-фф. Ма видиш ли сега Дайсекай се наложило да изключат опция дето другите марки никога не са я имали (и то само при част от машините) и голяма трагедия станала. При мен дори когато се успиваше, това се случваше 2-3 пъти седмично. Този модел изключва много рядко за да го мислите това хладно подухване. Аз лично виждам компресорът изключил само в слънчев ден когато вънка е поне 12 градуса!
    Aleksandars, FatBoySlim, tanatos и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1667

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Като е изключил компресора турбината се върти съвсем леко. Нали така. Когато обаче включи компресора защо турбината спира и чака да се загрее топлообменника. Защо не продължи да се върти с тази съвсем ниска скорост. И когато се загрее топлообменника да пусне клапата и да усили турбината. Така шума от усилената турбина ще маскира отчасти и шума от клапите (нали все шумни били). На хевито е точно така.
    tront одобрява това.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1668

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако имаш мен предвид ,няма нищо тенденциозно.Машината е много добра ,стига да го няма този проблем.А някой при off дори и не дигат клапите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1669

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Няма нищо лошо във вдигането на клапите. Неслучайно много марки го практикуват, мислили са го умни хора. Доколкото аз разбирам, проблемът е успиването и шумните клапи (аз нямам лични наблюдения).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #1670

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Имам моята 13ка от май 2017г. и за това нямам проблем с успиването. Клапите наистина са шумни, чак не е за вярване предвид класа. Реалността обаче е, че при оразмерена правилно машина в помещение с нормални топлозагуби този шум би се чул по-рядко от веднъж на ден (при мен още по-рядко). Въпреки че имат тиха работа аз съм на мнение, че не са подходящи за спални, тъй като са мощни машини, а повечето спални са 11-16 м2. Ако е по-голяма стаята и не е с вътрешна изолация също не би трябвало да излиза в Офф. Аз също умувам за климатик за спалня 15м2, но няма да мога да се възползвам от промоцията като rosswen.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-02-18 в 18:53.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1671

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Ако имаш мен предвид ,няма нищо тенденциозно.Машината е много добра ,стига да го няма този проблем.А някой при off дори и не дигат клапите.
    Нямам предвид конкретно теб, а въобще цялото мнение което се изгржда около моделът и то основно от хора които не го притежават. Да клапите са по-шумни от стандартното, но при условие, че машината почти никога не излиза офф какво значение има. То ако стане нужда да изключи компресорът при тоя минимум, значи условията навън са такива, че спокойно може да си спреш климатика. Съгласен съм, че моделът има повече "детски болести" от предходните Дайсекаи, но според мен пак си остава от най-добрите на пазара!
    Aleksandars, FatBoySlim и popov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1672

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    В момента колко показва ватметъра?

  10. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #1673

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Хахахахах milanov с неговите минимуми и консумации направо разплаква Показва че върти електромера на обратно и от чез ще му плащат на него, че се е топлил
    dodo_pv, Aleksandars и rosswen харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1674

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като е изключил компресора турбината се върти съвсем леко. Нали така. Когато обаче включи компресора защо турбината спира и чака да се загрее топлообменника. Защо не продължи да се върти с тази съвсем ниска скорост. И когато се загрее топлообменника да пусне клапата и да усили турбината. Така шума от усилената турбина ще маскира отчасти и шума от клапите (нали все шумни били). На хевито е точно така.
    Не съм забелязал да спира турбината като тръгне компресора. Поне след препрограмирането работи така както ти искаш с тази разлика, че не сваля клапата защото не я е вдигал.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1675

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    Хахахахах milanov с неговите минимуми и консумации направо разплаква Показва че върти електромера на обратно и от чез ще му плащат на него, че се е топлил
    Един път ме излъга с дайсейкай-6. Нали знаеш парен каша духа.
    И не става изобщо въпрос за харчене на ток, а за тормозене с непрекъснато включване и изключване. Като купува човек инверторен климатик, то той трябва да работи като такъв. Пак повтарям не е проблем, че ще изключи няколко пъти на ден, проблем е да не го прави по няколко пъти на час.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1676

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Абе друго си е да не се чува нищо при On-off.
    milanov и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1677

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Извинявам се за но ми стана интересно.Поръчах си клапите за петицата-дойдоха за PDR ,направени в Корея .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1678

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дай една снимка, че не сме виждали как изглежда оригинална резервна част-опаковка, визия.
    От къде ги поръча ако не е тайна?

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1679

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да не останеш разочарован .Ще ти пусна две снимки в темата за 5серия за да не спамим тази.
    Този пост е редактиран от popov; 14-02-18 в 21:21.
    milanov одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #1680

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    milanov недей така, че никога не съм те лъгал. Никой не ти е казвал, че няма да влиза в офф климатика. Влизането в он и офф е в пряка зависимост от топлозагубите, а не от желанието на клиента.
    Няма да влизам в повече пререкания. Моя не го следя, а гледам крайния резултат, който показва че климите от подписа ми са под 100лв на месец и държа 24C, което ме устройва напълно.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе