Страница 113 от 169 ПърваПърва ... 63103111112113114115123163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 2532

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1681

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Много добре знаеш за какво става въпрос. Да не зачекваме ненужни полемики. Поздрави и на тебе.
    Всичко е точно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1682

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Няма ирония. Така си го рекламират.

    Не сте прочели добре постовете на marqn, при него Тошибата не работи непрекъснато, когато го няма климатика е изключен. Не работи като на повечето от вас нон стоп през цялото време. Отделно минимума няма да си го види, защото не си е закупил устройство за измерване на мощността, и отделно защото си играе доста с дистанционното, но машината си е негова и може да си прави каквото иска с нея - казвам това защото се познаваме ))) .

    ПС. Аз мога да си меря консумацията и мога да потвърдя, че съм виждал машината да работи под 100 W няколко пъти. Преди седмица в топлите дни си работеше през деня с около 150-160 W, но при зададени 23-24 градуса и на AUTO в помещение 20 кв.м с отворена врата към коридор и спалня. От октомври досега, като разделя броя часове през които е работил на консумираната ел. енергия ми се получават средно около 260 W на час. Миналата зима беше доста по-студена и беше около 350 W на час.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1683

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    А забелязал ли си минимума покачва ли се при температури под 0 градуса. Някои твърдят че може да работи под 200 вата и отрицателни външни температури.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1684

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    А забелязал ли си минимума покачва ли се при температури под 0 градуса. Някои твърдят че може да работи под 200 вата и отрицателни външни температури.
    За да го установя това нещо предполагам трябва на отрицателни външни температури да намаля постепенно градусите на климатика, и да седя известно време на хладно, което не ме кефи, но според мен може. Довечера ще проверя колко показва и при каква темп.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1685

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По скоро друго трябва да се направи. Нека си е заданието 23градуса, включва се допълнителен отоплителен уред, примерно малко радиаторче 500-700W. Да се имитира помещение с по-малки топлозагуби. То минимум на климатика 100W при задание 18градуса.......много много не ги вълнува потребителите.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    2
    #1686

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте. Имам проблем с светлините на вътрешното тяло, когато променям градусите или каквото и да е било светят за няколко секунди и после се скриват. Когато работи климатика не свети нищо . Daisekai 8 .Дали е някаква опция за скриване, рових се в инструкциите не пише нищо или поне до колкото разбирам английски не разбрах. Може ли някой да помогне ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1687

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    2
    #1688

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    БЛАГОДАРЯ

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1689

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да питам.Тошибката работи от около час и е залепила горе и долу .
    По средата е чиста .Това проблем ли е?
    Работи само вечер за 2 часа докато се къпе бебето на 24-25 градуса.
    Етерииката до него като почне да хваща скреж е равномерно навсякъде .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1690

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Моят не се успиваше, докато не смених филтрите с метални и по-ситни. Предават повече топлина от топлообменника до сензора за стайна температура. По-лесно ми беше да не местя сензора. С оригиналните филтри и чист топлообменник, нямам проблем. Ниско ми е вътрешното тяло, на неизолирана отвътре много дебела стена.
    Интересно, т.е. си прави собствени филтри? Или купи готови такива.

    Мислях, че идеята на пластмасовите е да създаде електростатичност на праха от вида пластмасата и да полепва по тях праха - филтрите на панасоник са доста добри - но и така не можах да намеря от къде да си купя, за да ги подменя на тошибата, че нейните не събират и половината прах от тези на панасоника.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1691

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И dodo така казваше за електростатичност, но тази теория не сработва. Един потребител си беше правил от платно за ситопечат от микроасу май го беше взимал, не знам какъв е бил ефекта.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1692

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    @DarkSide,
    Точно така е, както пишеш. Но оригиналните са 800um, което е много. Освен това, нишката е 0,3 mm. Купих мрежа неръждавейка, с нишка само 0,1 mm и едрина 370 um, което не затруднява засмукването. Засега ефектът е много добър, но се изисква задължително ежеседмично почистване.
    @milanov, теорията си работи.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #1693

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравйте на всички, след много четене реших да се допитам до експертното ви мнение. Решил съм да купвам климатик за стая 20 кв.м. с височина 2,65 м. Имам климатик Дайсекай 5 в една от спалните и съм много доволен, не съм заблязал никави проблеми след 5-6 години работа. Бях се насочил към Дайсекай 8,10-ка, но след всичко прочетено тук взех да се отказвам. Моля за съвет каква марка климатик да купя до 2500 лв., като желатело е да е А+++ на охлаждане и отопление и да има подобни параметри като Тошибата. Апартамента е в кооперация с външна изолация и хубава дограма в гр.Пловдив. Благодря предвартелно!

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1694

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    В този бюджет, това е оптималният вариант за машина от такъв клас. Ще добавя и 25ZSX.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1695

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При мен специално, дайсейкай 8 работи по-добре от дайсейкай 5. Петицата ми се успива в по-топло или слънчево време.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе