Страница 118 от 169 ПърваПърва ... 68108116117118119120128168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1756

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Защо да е празен? Машина заредена до 15 метра с 1/2 от това тръбен път? Масово се монтират машини от некадърници, след това доливали фреон на око, защото така показал манометъра? Тези дни бях в сервиза на един от големите вносители, 80% от машините на стенда бяха на една фирма, любител на лепенките. Питах какво става, отговора беше, кошмарно е, но търпим, заради оборота - Факт.
    necata2, Иван Вълков, ruuni9 и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1757

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Имах пред вид, че на теория може и да не е необходимо до 15 метра. На практика е по-добре да им долееш, за да не стои празен ресивера. Стига фреонът да е истински, разбира се.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Изглежда че мислиш,не знам дали си прав?
    В случая няма значение,но си ..
    dodo_pv одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1758

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И аз да кажа за Vimax.

    Монтираха ми климатика на два етапа август-септември 2015.
    Първи етап, монтаж на тръбите. Бях казал, че искам вкопаване на огледа . Дойдоха с големия къртач. Разубедиха ме като видяха че е ЕПК.
    По някое време реших че искам да е на срещуположната стена. Звъннах им да пратят екип, казах че ще доплатя. Две седмици напред заети. Бам с с брат ми прорязване на канал с големия флекс, изкъртване с големия перфоратор. Прехвърляне на тръбите. Изглеждаше сякаш няма да стигнат на косъм. Неочаквано дойде втори екип - Мишо и Тони. Тръбите вече баха замазани. Симпатяги, казаха че ще стигнат. Това което ме притесняваше беше изправянето на завоя. Тръбите изглеждаха чупливи, ама нямаше време да чакам да слагат нови тръби.
    Втори етап - Любо и Сашо. Точни, вакуумираха, но външното тяло видимо е под наклон. Тествах климатика на охлаждане. Почна да се напикава. Обадих се на Сашо. Дойдоха, правиха нещо. На дригия ден пак се напика. Пак звъня. Доведоха техен колега. Мисля отряза от кондензния маркуч 1-2 см и се оправи.

    После, монтаж на 20ZMX на къщата август 2016. Исках Тони и Мишо да дойдат, защото Тони ми се видя забавен и точен. Дойдоха Тони и Ники. Мишо - вече в сервиза. Безплатен монтаж. Не вакуумираха. Външното тяло, пак накриво. Тони се чучна, натисна да го изправи. Но евала, че ме изчакаха да прокопая канал за тръбите и да боядисам зад вътрешното тяло! Правят по 3 монтажа на ден.

    Не са ми звъняли за профилактика. Тошибата си е с чиста пита. Работи 2.5г без 2-3 седмици миналото лято. Перката на вътрешното има бая гняз, но не мирише.

    Зa следваши монтажи - PowerClima - Малък екип. Професионалисти. Препоръчах на колега. Няма забележки. Хвала!
    bobovo, Aleksandars и marqn харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1759

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мога ли и аз да кажа за монтажите на моите клими....
    Този пост е редактиран от milanov; 07-03-18 в 21:09. Причина: Мога, не Мага
    DDM87 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1760

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Много точен и забавен е бил, за да не вакуумира машина за 2 бона ,
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1761

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Много точен и забавен е бил, за да не вакуумира машина за 2 бона ,
    Какво общо има цената на машината с вакуумиране?
    Значи,ако е с цена 600лв,може и без вакуум,така ли??

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #1762

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    И аз да кажа за Vimax.

    Монтираха ми климатика на два етапа август-септември 2015.
    Първи етап, монтаж на тръбите. Бях казал, че искам вкопаване на огледа . Дойдоха с големия къртач. Разубедиха ме като видяха че е ЕПК.
    По някое време реших че искам да е на срещуположната стена. Звъннах им да пратят екип, казах че ще доплатя. Две седмици напред заети. Бам с с брат ми прорязване на канал с големия флекс, изкъртване с големия перфоратор. Прехвърляне на тръбите. Изглеждаше сякаш няма да стигнат на косъм. Неочаквано дойде втори екип - Мишо и Тони. Тръбите вече баха замазани. Симпатяги, казаха че ще стигнат. Това което ме притесняваше беше изправянето на завоя. Тръбите изглеждаха чупливи, ама нямаше време да чакам да слагат нови тръби.
    Втори етап - Любо и Сашо. Точни, вакуумираха, но външното тяло видимо е под наклон. Тествах климатика на охлаждане. Почна да се напикава. Обадих се на Сашо. Дойдоха, правиха нещо. На дригия ден пак се напика. Пак звъня. Доведоха техен колега. Мисля отряза от кондензния маркуч 1-2 см и се оправи.

    После, монтаж на 20ZMX на къщата август 2016. Исках Тони и Мишо да дойдат, защото Тони ми се видя забавен и точен. Дойдоха Тони и Ники. Мишо - вече в сервиза. Безплатен монтаж. Не вакуумираха. Външното тяло, пак накриво. Тони се чучна, натисна да го изправи. Но евала, че ме изчакаха да прокопая канал за тръбите и да боядисам зад вътрешното тяло! Правят по 3 монтажа на ден.

    Не са ми звъняли за профилактика. Тошибата си е с чиста пита. Работи 2.5г без 2-3 седмици миналото лято. Перката на вътрешното има бая гняз, но не мирише.

    Зa следваши монтажи - PowerClima - Малък екип. Професионалисти. Препоръчах на колега. Няма забележки. Хвала!
    пичовее,спрете се с тия "положителни" отзиви за Позормакс,че ше фалира фирмата

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1763

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Какво общо има цената на машината с вакуумиране?
    Значи,ако е с цена 600лв,може и без вакуум,така ли??
    Не всеки климатик задължително трябва да се вакуумира, но на скъп е още по голяма подигравка с хората за дадените му пари.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 07-03-18 в 19:17.

  11. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #1764

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Не всеки климатик трябва да се вакуумира, но на скъп е още по голяма подигравка с хората за дадените му пари.
    ако не друго,поне едно нещо разбрах в тоя форум,че абсолютно всеки климатик трябва да се вакуумира като един вид задалжителна застраховка,на всичко друго му се вика турлащина.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1765

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не че за един кабелен канал и провиснал кабел не се водят дискусии по три дена....
    dodo_pv одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1766

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Когато е евтин/безплатен монтажа се работи за време.
    Единици са хората, които могат да работят перфектно и бързо. Аз не съм от тях.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1767

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    ако не друго,поне едно нещо разбрах в тоя форум,че абсолютно всеки климатик трябва да се вакуумира като един вид задалжителна застраховка,на всичко друго му се вика турлащина.
    Вакуумирането при климатиците, е подобно на стерилизацията в медицината. И двете водят до необратими процеси. Добре че при климатизацията са поправими!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    tolostoi одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1768

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Реших за статистиката да напиша какво се случи миналата седмица в най-студената нощ и сутрин. През нощта климатика се размразяваше на около 2-3 часа, при зададени 20 градуса в стаята и предролагаеми -13 -15 градуса. Виждаше голям зор, поддържаше градусите, но тръгне ли да размразява за около 20 минути температурата падаше с 2 градуса и после се набримчва да ги компенсира и бързо обледява навън. Но при тази ситуация загубите ми са големи, мазата под стаята стана 10 градуса, а коридора пред вратата на стаята падна до -2 -3 градуса и ако имаше още 1-2 такива дни, щях да мина на печката(още в неделя я монтирах и заредих, че ми е първа зима и не съм наясно какво ще се получи). При предполагаеми под -19 градуса сутринта, около 6 часа сутринта размрази и после към 7и15 пак размрази, след това тръгнахме на работа. Питата общо взето се почистваше по време на размразяването, но странично на едни предпазни метални ребра задържаше лед, отвътрена питата нямаше лед. Бяха започнали да се запушват дупките за отичане на водата от външната пита, но му лиснах отдолу 1-2 канчета гореща вода и мисля, че се поотпушиха. Общо взето избутахме зимата.
    Относно профилактиката дори и да не ми беше задължителна, щях да искам да ми се направи, но есента преди зимния сезон и повече ме притеснява външното тяло, защото ми се струва, че много се наби с мизерия(все пак сме на село и пепеляци и боклуци колкото щеш). Офертата за профилактика ми е 50 лв, но не съм я обсъждал какво включва и дали няма да има и транспорт. Според вас колеги съфорумници какво може най-добро да се направи за външното тяло на място?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1769

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Интересно. Колко е голяма стаята и 13ка ли е климатика?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1770

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Интересно. Колко е голяма стаята и 13ка ли е климатика?
    Климатика е 10 Daisekai 8, стаята е около 16м2, но на етажа има стая и коридор неотопляеми, с големи загуби, над земята, като втори етаж, отвсякъде, без към коридора външни стени

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе