Страница 141 от 169 ПърваПърва ... 91131139140141142143151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2101

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    ...
    dodo_pv, продължавам да не те разбирам. Първо казваш, че причината за Он-Оф работата е неподходящото помещение и казвайки "кенеф" аз си правя заключение че имаш в предвид размерите на помещението.
    После казваш, че при теб в едно и също помещение веднъж работи Он-Оф веднъж не, което автоматично изключва че проблема е в неправилно подбраното по големина помещение.

    Може би повече влияе начина на използване или алгоритъма на работа на машината?!?!?!?
    Ами не, не съм писал такова нещо. Предполагам, става въпрос са неправилна трактовка. Монтирания в правилно помещение дайсейкай 8 може да работи в повторно-кратковременен режим в 2 случая: когато темперира или когато топлозагубите станат прекалено големи. Този режим на работа може да се избегне и в двата случая, за сметка на комфорта в помещението, т.е. да се настрои да работи с постоянна ниска мощност, без да изключва. В първия случай е малко по-сложно, задава се автоматичен вентилатор, температура 22 или 23 градуса и се ограничава мощността. Поне при мен е така, в около 60 до 68 кубиково помещение. Във втория е достатъчно да се зададе автоматичен вентилатор, ако е много студено навън и да се свали температурата. Но е тъпо, щото става студено.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2102

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз мисля, че тоя он-офф под нулата е заради тъпите условия за дефроста.
    А именно на 10-та или 15-та мин. се записва разликатата м/у външна и ТО и се сравнява.
    При намаляване на мощността тази разлика ще намалее и няма да разбере кога да дефроства. Трябват преизчисления - по-сложно става.
    Заради това вероятно предпочитат да не намаляват мощността, да не си объркат дефрост алгоритъма.
    Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2103

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    zxc0, от петък насам не можах да докарам осмицата до дефрост нито един път, въпреки снеговалежа, вятъра и двучасова работа на машината около и над киловат. Нощно време стои на 20 градуса, не го знам какво прави, че няма никой около него. Тавата отвън му е все суха, когато ставам сутрин.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2104

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това имах предвид - не е минимума на климатика. Преди да влезе в дефрост зона ''А'', климатика работи без да изключва с мощност 300-350W (доста над минимума си). След първото изключване, комресора тръгва с по-високи обороти и следва търсене на правилните според температурата в помещението. Точно повишаването на консумацията постепенно е резултата от логиката която е дадена в сервизното ръководство.

    Логиката не е проста и не зависи само от външна температура и зададена вътрешна. Доста променливи се измерват и се вземат предвид.

    Ето каква е формулата за определяне на момента на дефростта в зона ''А'':
    ''When (TE0 - TE) - (TO0 - TO) ≥ 3°C and SH-SHO ≤ 2in A zone, defrost operation starts.''
    Общо параметрите са 6, условията са две.

    В сервизното ръководство не видях да има логика за повишаване на минимума. Оборотите на компресора се променят по следната идея:
    ''The cooling or heating capacity depending on the load isadjusted.According to difference between the setup value of temperature and the room temperature, the capacity is adjusted bythe compressor revolution.''

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #2105

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Все за тая топла струя се хващате .. ами то за това си има дебити .. като работи на 200 вата при -7 ,няма да е на 3та степен на вентилатора то е ясно .. трябва да има адекватно Ауто .. доста неща станаха за адекватност обаче .. LCC може да е бил цепеница ,ама нито се успиваше ,нито работеше он-офф стига навън да не е +10 .. и при он-офф не мърда клапите като други не-цепеници
    zxc0 и Rafailiev харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2106

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    LCC не прави ли дефрости?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2107

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Big_Rosso, само на дайсейкай-5 в сервизното е отразено покачването на минимума.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2108

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ще ми е интересно да го погледна сервизното на 5-та серия. От любопитство, ще опитам да намеря и безконтактен термометър за да видя какво се случва с външното тяло.

    - - - - - - - - - -

    milanov, знаете ли на коя страница в сервизното ръководство на дайсейкай 5 е отразено покачването на минимума? Ако не съм се объркал нещо, мисля, че го намерих сервизното, но не открих на първо четене нищо по темата.

    https://planetaklimata.com.ua/instr/...Manual_Eng.pdf
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 24-02-19 в 22:48.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2109

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цък

    Screenshot_20190224-230940.png

    - - - - - - - - - -

    Всъщност е в daiseikai 5 engineering databook

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2110

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    няма ли индикация на вътрешното тяло при дефрост ,на 99% от климите които съм виждал има такава , само на Мирая ми няма но той е нисък клас все пак също така няма и чести он-офф цикли, явно са ви преоразмерени дайсеикаите, лмце също не прави он-оф под някаква определена температура

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2111

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мда, прав сте, има повдигане на минимума при пета серия.

    Но ето и engineering databook за 8-ма серия:
    http://www.solar-klima.com/DAISEIKAI_EN.pdf

    За 13-ката няма такова увеличаване на минимума, дори напротив - слиза и по-ниско при понижаване на температурата (страница 10-та).

    Погледнах КОП при отопление (страница 19). И в тази таблица се вижда, че климатика не е с повишен минимум (отделно, че коп при много ниски температури изглежда мноооого добър, та моето предвиждане за цена на kWh топлинна енергия трябва да го ревизирам с 25% надолу).

    Явно помещението ми е с големи топлозагуби и се налага климатика да работи на повишена мощност, като изключва за 3-4минути за някакъв негов си цикъл.

    Ще пусна духалка на първа степен да проверя дали климатика може да падне под 500W.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2112

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сега е момента за духалката, че е -10°. После чак другият сезон.
    Тези мощности и копове където ги гледаш са някакъв имагинерен случай. Няма такова нещо харчи 200W с КОП5 и отдава 1000W.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #2113

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Няма такова нещо харчи 200W с КОП5 и отдава 1000W.
    Ти ще кажеш....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2114

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз ще кажа. Става при +15° външна.
    При +7° и надолу цЪ.
    Screenshot_20190225-072427_Drive.jpg

    - - - - - - - - - -

    Човека сам ще се убеди, ако се гледат таблиците при -10° с 531W отдава 2031W. Значи има загуби при -10° 2kW
    При +10° ако ватметъра покаже 177W и климатика не изключва, пак според таблиците ще трябва да отдава близо 900W. Т.е да има загуби 862W.
    (Вентилатора на коя степен е не го коментирам.)
    Този пост е редактиран от milanov; 25-02-19 в 07:38.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2115

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз ще кажа...
    По-скоро си се изходил по въпроса, отколкото да си казал нещо. Има графики, които съм ги проверявал донякъде, когато бях малък. Човекът ще се убеди, след като си настрои прилично машината, за да му е комфортно. Еленергията, която изразходва машината, за да стопли, е значително по-малко от другите в подписа ми.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ти ще кажеш....
    А ти не набивай тук много инфо, щото не влиза там, където си мислиш.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе