Страница 139 от 169 ПърваПърва ... 89129137138139140141149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2071

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ние не ги купуваме такива, ти сам си ги натрисаш. Ако е в правилното помещение, не изключва. Нокрията в кенеф, и тя така работи.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Как пък 4 месеца не излезе в off тая нокрия в тоя кенеф ( след леките корекции ).

    - - - - - - - - - -

    Big_Rosso, от графиката оставам с впечатление че времето на off е няколко минути, 3..4. Тока ли е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,536
    #2072

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    dodo_pv, защо намесваш тук помещението?
    От графиката се вижда, че машината работи над 500W за периоди от над половин час. Явно помещението си има загуби. А и както отбеляза Mig82 малко след началото на цикъла сваля консумацията, но накрая не я сваля отново.
    Намесвам го, защото машината работи в него, т.е. не на улицата. Имам го модела, 13-ка, завчера работеше он-оф на 860W. Но заданието му беше 26 градуса, а стените само 20. Което означава огромна температурна разлика между въздуха високо горе и долу ниско. Вчера беше по-студено времето, но машината работеше на по-неска мощност (около 500W) и изключваше много по-рядко. Но температурата на стените бише вече 21,5°C, а заданието 24. Днес работи под 300W от сутринта, в стаята ми е много топло и се потя! Температурата в стаята е без промяна и въобще не изключва.
    Опитвам се да обясня сложността на алгоритъма на работа. Наличието на съседи още повече обърква критиците.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 24-02-19 в 15:20.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2073

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Калпав ти е кен*фа с тези дебели стени. Не си за такава прецизна техника.
    Alexi и marqn харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2074

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Климатика много рядко е изключвал до вчера. Просто температурите бяха по-високи и ако е изключвал е било за 1-2-5пъти на 24часа. Изключва за по 3-4минути. От обяд ми се струва, че не е изключвал нито веднъж. Не му обръщам много внимание на климатика, иначе вчера щях да опитам да:
    -увелича загубите в помещението като отворя вратата към коридора;
    -да увелича скоростта на вентилатора, ако се събира топъл джоб около климатика, при този повишен минимум, да се разсее (все пак измерванията са правени докато спим и движението на въздуха е само от вентилатора );
    -да увелича температурата в помещението, за да достига по-трудно зададената температура, поради увеличените топлозагуби;
    -да огранича софтуерно мощността на климатика на 50%, което не знам до каква реакция ще доведе при тази ниска температура и повишен минимум.

    Това, че се увеличава мощността на климатика при ниски температури, не ми пречи. При температури от поне -1 до +15градуса климатика работи без он-оф, при мощност варираща от от под 200W (може би около 150, не съм включвал прецизен измервателен уред) до към 350W.

    Понеже тия студове дойдоха малко от никъде, вероятно инертността на процесите води до това, че климатика изглежда с безсмислено увеличен минимум. Но, ако се задържи такова времето 2-3дни, климатика може да започне да работи без он-оф, защото акумулираната топлина е намаляла. Трябва ми повече време при ниски температури, за да мога да изградя мнение. До вчера само амперклещи бях включвал и да си призная, не очаквах климатика да си е повишил минимума. Ако знаех, че го прави, щях да опитам горните четири неща от любопитство.

    Първия ден като инсталираха климатика видях, че на наааай-ниската степен на вентилатора има чести он-оф изключвания. Вдигнах с една степен нагоре и забравих къде се намира дистанционното.

    Ремонта не ми позволява да пусна измервания на другите канали на уреда, на другите климатици.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #2075

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Някой има ли обяснение, защо климатика е харчил по-малко енергия когато е по-студено. Дори и да приемем (въпреки, че не е вярно) 500W при -11 и 500W -7. При -11 е почивал повече пъти при почти едно и също време за почивка.
    От графиката излиза, че колкото е по студено почва да харчи по-малко, което за мен е необяснимо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,798
    #2076

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Защото е тошиба...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #2077

    Toshiba Daiseikai 8

    При едни и същи обороти на компресора, с падането на температурата, пада и консумацията. Покачването на минумума, е чрез задаване на някакви обороти на компресора, под които да изключва. На същите тези обороти, на -6 ще консумира, да речем 550W. С падане на температурите, примерно на -11, при същите тези обороти, ще консумира по-малко, във Вашия случай - 480W. Гледам, че и заданието е по-ниско. Има и друг момент, при определен диапазон от обороти, ефективността на машината е по-висока.
    Gyokov и bobivg харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2078

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Заданието е с 2 градуса надолу, има инертност все пак.
    А и данните за външната са непълни.
    Gyokov и bobivg харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2079

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И когато работи on/off държи малко по-висока стойна температура. Когато работи в регулиране стайната леко се понижава. Разликата е 1...2°. За това на по-студено харчи по-малко, държи по ниска стайна.
    Горното съм го забелязал при моите клими.
    Gyokov, bobivg и rosswen харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2080

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защото е тошиба...
    Aleksandars, може ли да споделиш повече информация?

    dodo_pv, продължавам да не те разбирам. Първо казваш, че причината за Он-Оф работата е неподходящото помещение и казвайки "кенеф" аз си правя заключение че имаш в предвид размерите на помещението.
    После казваш, че при теб в едно и също помещение веднъж работи Он-Оф веднъж не, което автоматично изключва че проблема е в неправилно подбраното по големина помещение.

    Може би повече влияе начина на използване или алгоритъма на работа на машината?!?!?!?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2081

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Стопля въздуха (а той се топли сравнително лесно) , студените стени дръпват топлината от въздуха и следва включване на компресора.

    - - - - - - - - - -

    С две думи трябва сензора за стайна да отиде на средата на стената ( стаята) и климатика се отучва от on/off в студена стая.
    Gyokov одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #2082

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не мога да разбера що за инвертор ще работи он-офф при тия външни -5-8 .. определено нещо куца ,15 годишното ми Фуджицу ЛСС не изключваше никога под нулата и не си вдигаше минимума ,на -10 можеше да работи на 300 вата ( това беше минимума му ) .
    Gyokov, zxc0 и milanov харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2083

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    От графиката се вижда че машината след всеки офф се стреми/катери да достигне и подмине заданието покачвайки консумацията ... ако си регулира оборотите и се кротне на 400w. няма да сеца. И това не са 2-3 цикъла а цяла нощ и то при -11.
    Gyokov, bobivg и zxc0 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2084

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако времето за ОН беше кратко -разбирам да няма време да слезе на по-ниска консумация.
    Ама то е 40-45мин.
    Явно там въздуха не се топли толкова бързо.
    И покачва бавно до 580W и изключва.
    Няма никаква идея да намалява дори малко. - на 500W ако смъкне и няма да влезе в ОФФ.
    Както се вижда при задание 21 - може да работи на 500W.
    Gyokov одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #2085

    Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Не мога да разбера що за инвертор ще работи он-офф при тия външни -5-8 .. определено нещо куца ,15 годишното ми Фуджицу ЛСС не изключваше никога под нулата и не си вдигаше минимума ,на -10 можеше да работи на 300 вата ( това беше минимума му ) .
    И моето по-старо МХИ не си качва минимума, за разлика от новото. Новите Фуджаци КГТА и те качват доста минимума под 0-та. Имам сервизното на LUCA и LTC, които също са вдигат минимума, според него. Както се вижда и Тошиба покачват. Като цяло гледам, е масова практика.
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе