Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #226

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Че са направени да топлят, да направени са. Но със закупуването на висок клас климатик, потребителите търсят ниски сметки и висок комфорт. А това няма как да се случи с 9ка в 30кв и то с големи топлинни загуби. Не вярвам някой от хората, които си изкарват хляба с климатици да извършат такъв монтаж.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-12-15 в 18:53.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #227

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    edi приятелю ,сигурно 70-80% от хората в това число и аз нямаме като твоята изолация, за да можем да топлим с 9-ка 25кв.Друг е въпроса, че твоята 9-ка е като 12-ка,дори някои са и по-слаби
    Този пост е редактиран от avenger; 17-12-15 в 18:53.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #228

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    edi1, спомням си да си споменавал, че при 18-20 градуса ти е топло. Повечето хора ползват климатиците на по-високи температури. Когато говориш за размери на климатици и помещения, редно е да казваш какви температури поддържаш, за да няма заблудени.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #229

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Да, обичам хладно, ама жената често им пробва възможностите /особено на LDC-то преди и след баня/ и си топлят на по-високи температури без проблем.Принципно ХИТАЧИ-то поддържа 22 градуса денем.LDC-то поддържа по-ниски температури - 18-20 градуса според случая, но то не е критерий в случая, понеже в хола рядко някой се задържа.Пък и аз съм си правил експерименти преди години в студовете, да видя какво могат и двете.За III не говоря, той е безпроблемен отвсякъде, може и 2 и 200, дето се вика, колкото му кажа, толкова прави.Имам предвид, че машините могат доста повече, от колкото си мислим.То LDC-то добре, вярно ,че е бая мощно, ама и ХИТАЧИ-то, хем не е с кой знае каква мощност по книга, топли без проблеми северни помещения.Вярно, че изолацията си оказва влияние, но пък е етаж от къща, с доста външни стени.
    Този пост е редактиран от edi1; 17-12-15 в 14:31.
    justify одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #230

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Поддържа
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Що да не сложи, моята 9-ка LDC без зор си топли близо 25 квадрата хол и спалня.Ама е от онези, дето вече не ги правят.10-ката на 8-а серия е нещо подобно.То от големи машини в малки стаи често се получава проблем.В България рядко някой използва пълните възможности на климатиците, все гледа да има много мощност отгоре.ХИТАЧИ-то /в близо 24 квадрата, две помещения/ и LDC-то / и то около 24 и малко квадрата, две помещения/ при мен са в кубатури, в които могат да използват с пълния капацитет на възможностите си и никога не са правили проблеми от никакво естество.Повечето от вас няма да ги сложат в такива помещения, като моите, сигурен съм, винаги ще сложат 1 номер отгоре.Все пак климатиците са направени да топлят, не да се чудят как да харчат колкото едно радио и да дремят повечето време.
    9-ката LDC е желязна машина, такива вече не виждам никоя фирма да произвежда за европейския пазар. При мен работи в 23,5 кв., но имам изолации и машината работи перфектно. Поддържа 23-24 градуса. Жалко,че концерна General Fujitsu спряха производството на тази серия и Нокрия.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-12-15 в 18:55.
    Giggio одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #231

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    А на мен ми е интересно, защо изведнъж спряха постовете в тази тема от търговците във форума. Някои от тях могат да помогнат на хората дали сериозна сума.
    necata2 и pulsedriverbg харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #232

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Могат да дадат само писмено становище и да пуснат сигнал към вносителя, но само по настояване на клиента. Нищо друго не могат да направят, без допълнително заплащане.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #233

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    А на мен ми е интересно, защо изведнъж спряха постовете в тази тема от търговците във форума. Някои от тях могат да помогнат на хората дали сериозна сума.
    До сега, освен оплаквания не видях нищо.Поне един от оплакващите се, информира ли фирмата от която си е взел климатика? Взети ли са мерки по въпроса, идвал ли е техник на място, или ще се пише тук с надеждата да чуят в Япония, или поне в Люлин? Търговците отговарят за продадените и монтирани от тях машини. Ако пак трябва да кажа, няма подадени оплаквания към мен от 8-ма серия, за сега. Монтирани са значителен брой машини. Нищо чудно ако има четящи темата и те да се сетят, че имат неработеща машина. До скоро работеха на всички. Модела не е нов, това му е втора зима. Ако някой има проблеми, има и канален ред. Ако някой очаква да му се реши проблема с писане във форума, предполагам ще почака още. С това спирам да пиша повече, защото доста специалисти се навъдиха. Виждам и решения се дават, предполагам могат да бъдат полезни на четящите. С този пост мисля да приключа изявите си тук, поне за сега. Благодаря на всички.
    Този пост е редактиран от Mega; 17-12-15 в 20:45.
    Giggio, Kasap и AC_From_Hell харесват това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #234

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Става въпрос за този хол от подписа ти?В 29 кв ще слагаш 10ка?
    Сигурно аз нещо не съм разбрал.
    И аз бях като теб-"Колкото повече, толкова повече" -Мечо Пух ...

    Като помъдрееш(одъртееш) като мен ще разбереш че размерът не е всичко, важно е да е работлив...за да са доволни жените... Климатикът де...

    Най-голям дискомфорт зимата в режим отопление с климатик се получава от две неща:

    1. ОН-ОФ цикъла- важно е да работи постоянно климатикът дори на минимални обороти.Само в този случай температурата е приятна дори с настроен на 21-22 градуса климатик.Важното е стени, под таван да са затоплени до тази температура.

    2. Дефрост цикъла на климатикът - да няма излишен дефрост.Ако дефроста на 10ката дайсекай 8 на тошиба е по-рядък от този на подовата ми 50-ка дайкин с кой от двата мислиш ще ми е по-комфортно?Кой според теб ше е по-икономичният?

    Иначе идеалният климатик за моят хол би бил една тошиба 402 EDR или UDR или едно Fujitsu AS-Z40D2 , само че не съм сигурен, че ми се харчат +600 до 1300лева повече.




    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    Поддържа
    9-ката LDC е желязна машина, такива вече не виждам никоя фирма да произвежда за европейския пазар. При мен работи в 23,5 кв., но имам изолации и машината работи перфектно. Поддържа 23-24 градуса. Жалко,че концерна General Fujitsu спряха производството на тази серия и Нокрия.
    Има все още, ама са с друго име : sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr и дори е на същата цена Един такъв работи в хол от 23.5кв.м. на височина 2.65м в къщата на един колега от 3 месеца и се справя прекрасно без да си дава зор с много прилична коснумация.Чакам студовете, за отизиви ама ще е януари и февруари 2016 като гледам прогнозата за времето ...
    Този пост е редактиран от justify; 17-12-15 в 23:09.
    KI_YOOU одобрява това.

  12. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #235

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Аз нещо не разбрах, въпросната Тошиба, изключва ли компресора при по-топло време? ...и ако да - върти ли вътре турбината, за да обдухва датчика? ... Долнопробното ми преоразмерено Хитачи се държи по същия начин - примерно: Зададени 25гр.- в стаята 22 гр. /малко под вътрешното/ ...климатика е спрял...трябва да му дам 27гр., за да тръгне! ... и винаги е хладно в стаята...малкия мръзне, а аз се потя в другата стая с Фуджицуто!...Просто не върти турбината при спрял компресор и не реагира датчика! ... тук виждам подобно "успиване", сигурно по други причини...
    Този пост е редактиран от karambam; 17-12-15 в 22:04.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #236
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ...Има все още, ама са с друго име : sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr и дори е на същата цена Един такъв работи в хол от 23.5кв.м. на височина 2.65м на един колега от 3 месеца и се справя прекрасно без да си дава зор с много прилична коснумация.Чакам студовете, за отизиви ама ще е януари и февруари 2016 като гледам прогнозата за времето ...
    Хммм, нещо резлично от Тошиба,Панасоник и Самсуняци! Готов ли си да изгориш на кладата?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #237

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    То тоя модел на Шарп беше доста широко коментиран и хвален преди години когато излезе ,но не получи наследник и марката залезе, вадейки доста по-орязани модели и в момента не знам дали изобщо някой ги купува за отопление.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-12-15 в 22:18.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #238

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Хммм, нещо резлично от Тошиба,Панасоник и Самсуняци! Готов ли си да изгориш на кладата?
    Ми ша изгоря, ама на клада от печена на скара печена пресно осолена сланинка + висменка + луканка + пастърма + червено вино(може да го смеся и с домашна ракия) и то в най-големия студ който дойде тази зима... + иконка със зачервени бузи бучеща с вилица мезенце ...


    П.П. А бре защо няма у този форум една иконка порядъчно подпийнала със зачервени от вино бузки бучеща мезенца ...???

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #239

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    П.П. А бре защо няма у този форум една иконка порядъчно подпийнала със зачервени от вино бузки бучеща мезенца ...???
    Избери си:
    Alexi и KI_YOOU харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #240

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Да се включа и аз с 2 броя 10-ки със същия проблем. Това "успиване" според мен е чисто фърмуерен бъг и местенето на вътрешното тяло няма да има никакъв ефект. Снощи при -6C външна температура спира през 1-1,30 часа. Въпросът е защо спира, далеч е от минимума си, че да е он-офф цикъл? Спира компресора, вдига клапите, след 2-4мин. пуска клапите, включва компресора. Така работи 2-4мин., след което спира компресора и клапите остават надолу. През това време вътр. вентилатор не тръгва въобще и остава в това състояние 30-40-50мин. , през което време стаята изстива доста, може би с 5-6C. Като се "сети" да тръгне, стартира компресора, но въобще не си дава зор да навакса ниската температура в стаята. Може да минат 10-15мин. в такъв режим преди да тръгне вътрешният вентилатор и така сумарно става над 1 час неработещ климатик. При сегашните ниски температури знаете какво става в стаята. Проявява се и при двата климатика.

    След почивните дни ще занимая сервиза с проблема и надявам се от вносителя да има някакъв разумен отговор и решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе