Страница 101 от 166 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1501

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Естествено,че като нямаш солар, ще сложиш с една серпентина,аз имам за това бойлера е с две. За другото няма да споря, аз не съм специалист,щом си го решил слагай смело.
    Дано съм бил полезен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    15
    #1502

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Измежду елдом, теси и бош кой е най-добрият бойлер 150л с една серпентина?

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1503

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мислиш ли, че някой от нас е пробвал и трите и може да сравнява?
    Лично аз не бих купил бойлер на Елдом - много лош опит имам с електрическите им бойлери и вече нямам доверие на тази фирма.
    Този пост е редактиран от legaltk; 05-05-16 в 20:09.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    15
    #1504

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Добре примерно на Теси, кой модел препоръчвате?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #1505

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от abrakadabra Виж публикацията
    Добре примерно на Теси, кой модел препоръчвате?
    Този с най-голяма серпентина като площ!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1506

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    обмислям възможността да премина на отопление с газ като преди това изградя съответната отоплителна инсталация. Става дума за апартамент, последен етаж в тухлена кооперация с 4 стаи по около 20 кв. Апартамента е с 3 изложения /без север/, никаква подкрепа в отоплението от съседи. Изолация - вътрешна на тавана с вата и на външните стени с пресована вата, ПВС. Климат - Благоевград. В по-голямата част от времето ще се отопляват 2 от стаите, 2-3 пъти в месеца третата, а в спалнята предпочитаме да спим на хладно. От наученото във форума и от фирми мисля котлето да е малко, кондензно, едноконтурно, а бойлера със серпентина.
    Имам /за момента/ следните въпроси:
    1. Бойлера е на 4-5 м от мястото за котлето. Достатъчна ли е изолацията на тръбите за пренебрежими загуби?
    2. Радиаторите, ако са панелни /казват че за същите размери са с по-добро топлоотдаване и по-ниска цена от алуминиевите /с размери 2бр 140х60 и 1бр 180х60, когато работят два от тях + лира, ще са достатъчни ли за температура 50-55 гр и поддържане на котлето в кондензен режим или ще трябва да мина на конвектори /които са и по-скъпи и духат/?
    Какви проблеми ще имам ако радиаторите са на вътрешни стени, а не под прозорците. Така тръбите ще минават под плочките в коридора и след това през стената - директно в радиатора.
    3. Избор на котле /фирмите яко плюят конкурентните марки/ - може и на лични.
    Благодаря на тези които пишат във форума в полза на нас - четящите и на онези които ми отговорят.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от ydraganov; 07-05-16 в 16:19.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1507

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Според мен, най важният въпрос, на който трябва да се отговори първо, преди всичко останало, е:
    Защо правя локално отопление?
    В смисъл - 1. Искам истински да се отоплявам. т.е. да отоплявам както трябва цялото жилище или ....2. Искам да топля 1-2 помещения и евентуално да затоплям още 1-2 помещения понякога. Това е основно и отговаряйки си на тези въпроси, мисля, че понататъшните действия ще бъдат доста различни, в зависимост от това кой вариант сме избрали.
    P.S. Лично за мен - ако не се отоплява цяло жилище, постоянно за целия отоплителен сезон - то изграждането на цялостна инсталация е безмислена.
    VanDan одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1508

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    С радиатори 140Х60 едвам ще обърнеш въздуха в стая 20 квадрата.Коридор няма ли този апартамент.Заложи и там радиатор, много помага.За бойлер 5 метра от котела са нищо,моя е на 15метра и няма проблем.Не е проблем радиаторите да са на вътрешни стени,ако си със френски прозорци няма къде другаде да ги сложиш.В момента има много изгодна оферта ба Бош Конденс 2500 14 КВ + 150 литра бойлер със серпентина + управление+комин 2500 лева.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    15

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1510

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мен също ме интересува между горния бойлер, който е посочил abrakadabra и този 150 литра - Tronic 1500T - Bosch Термотехника по технически характеристики кой е за предпочитане?
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 09-05-16 в 12:16.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1511

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Единия е с мощност на серпентината 30кВт, пък другия 6кВт, а сега де, кой е по-подходящ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1512

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    Мен също ме интересува между горния бойлер, който е посочил abrakadabra и този 150 литра - Tronic 1500T - Bosch Термотехника по технически характеристики кой е за предпочитане?
    Този бойлер е за подов монтаж,ако е за мазе е екстра.За апартамент е по удачно това.
    ТЕСИ ООД / Продукти / Електрически бойлери / Бойлери BiLight вертикални модели със серпентина / GCV9S (L) 15044 30 B11 TSRP

  16. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    4
    #1513

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    първо да изкажа благодарностти към всички, които пишат в темата.
    От коментарите научих, че изградената при мен инсталация не е оптимална за кондензен котел.
    Но първо малко инфо за жилището.
    Новопостроен тристаен апартамент, на 3ти етаж, вътрешен с изложение изток / югоизток.
    Има 8 см външна изолация и PVC дограма.
    Трите стаи имат по една външна стена.
    Дадените в схемата квадрати са чиста застроена площ, а височината е 2.60 см.
    Изградента инсталация достига до местата маркирани в червено.
    Като БГВ е предвидена от двуконтурен котел.(така е заложено от строителя)
    Моята идея обаче е да използвам еднокунтутен кондензен котел с обемен бойлер.
    Затова искам да пусна допълнителни тръби до маркираните в зелено места.
    А за хола втора точка, за да мога да разделя радиатоната площ.

    Дали е правилна логиката ми?

    Благодяра ви предварително.








  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1514

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А къде е схемата?

  18. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    4
    #1515

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    все още я нямам.

    Това което знам и съм видял, е че от разпредилителя тръгват самостоятелни "кръгове" към радиаторите в стаите и банята.
    И за БГВ също.
    Тези дни ще ми бъде предоставен подробен план за ОВИ.

    Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе