Страница 92 от 166 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    9
    #1366

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Много хубаво място с подробна информация - поздравления!
    Много вълнения покрай газификация на ново жилище и затова моля за съвет за котел. Става въпрос за 110кв. жилище с две бани, които ще се ползват едновременно сутрин, 4 човека и всеки бърза.
    Въпроса ми е какъв котел да избера:
    1. Имергаз с 60л. вграден бойлер
    2. Вайлант - едноконтурен
    3. Бош - едноконтурен

    Като за едноконтурните ще използвам примерно бойлер от Теси - 100, 120л. по ваша препоръка.

    Идеята е да няма трусове в подаването на водата.
    Също така кой котел ще гори повече газ, респективно ще се включва по често - този с вграденият бойлер или модел с външен бойлер. И ако е с външният бойлер много по-висока ли ще е сметката за газ?
    Моля дайте предложения модели бойлери.
    Предварително благодаря!
    Този пост е редактиран от Даво; 14-03-16 в 16:47.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    8
    #1367

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Petroff Виж публикацията
    Моля за компетентно мнение относно 2те оферти, с които се сдобих. Ценово е ясно, като в по-ниската не виждам седмичния програматор, откъдето идва разликата. На екселския файл има някаква помпа за близо 500лв., която , по думите на техническото лице, била нужна,че нямало как да се качи водата до третия етаж.
    Да дам малко инфо - етажи за отопление - 3, по настоящем се отопляваме с котел на дърва и въглища/руски, 35КВ/, с помпа, изградена система с радиатори и в баните дори - на 2 от етажите са алумин., на средния етаж старите чугуни стоят/. Външна изолация навсякъде, вътрешна на 90% от стените. Над 3ет. не се живее. Търсим вариант само за отопление.
    Да добавя квадратурата - 2 от етажите са гарсониери по 45кв.м, а големият етаж е 105кв.м. Общо около 200кв.м.
    Едната оферта залага 32 кW котел, другата е с 35.
    Единият техник смята,че програматорът няма да може да отчита дистанционно през 3 дебели бетонни плочи и не го е заложил в офертата, но пък е заложил помпа.
    В тази връзка се чудя коя оферта е за предпочитане.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1368

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Petroff Виж публикацията
    Да добавя квадратурата - 2 от етажите са гарсониери по 45кв.м, а големият етаж е 105кв.м. Общо около 200кв.м.
    Едната оферта залага 32 кW котел, другата е с 35.
    Единият техник смята,че програматорът няма да може да отчита дистанционно през 3 дебели бетонни плочи и не го е заложил в офертата, но пък е заложил помпа.
    В тази връзка се чудя коя оферта е за предпочитане.
    Първия веднага го отрежи! После и втория. Откъде накъде 35кВт котел, като и 24кВт е много? И като слага 35кВт кондензен котел, какви са тия щрангове ф20? Не е задължително майката на дистанционното да стои при котела, може да се пусне кабел покрай тръбите до етажа и тя да е там. Няма ли кадърници у Ваше село?
    tony34al одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1369

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Даво Виж публикацията
    Здравейте,
    Много хубаво място с подробна информация - поздравления!
    Много вълнения покрай газификация на ново жилище и затова моля за съвет за котел. Става въпрос за 110кв. жилище с две бани, които ще се ползват едновременно сутрин, 4 човека и всеки бърза.
    Въпроса ми е какъв котел да избера:
    1. Имергаз с 60л. вграден бойлер
    2. Вайлант - едноконтурен
    3. Бош - едноконтурен

    Като за едноконтурните ще използвам примерно бойлер от Теси - 100, 120л. по ваша препоръка.

    Идеята е да няма трусове в подаването на водата.
    Също така кой котел ще гори повече газ, респективно ще се включва по често - този с вграденият бойлер или модел с външен бойлер. И ако е с външният бойлер много по-висока ли ще е сметката за газ?
    Моля дайте предложения модели бойлери.
    Предварително благодаря!
    Кои конкретно модели сравняваме? Имергаз с 60л. вграден бойлер познавам само Зеус, но той е конвенционален и вече не е в продажба

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    9
    #1370
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Кои конкретно модели сравняваме? Имергаз с 60л. вграден бойлер познавам само Зеус, но той е конвенционален и вече не е в продажба
    Извинявам се, модела на Имергаз е VICTRIX Zeus Superior 24kW, на Бош се колебая между 2500 и 7000, Вайлант 20kW

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1371

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Добре де, понеже няма много коментари, постарах се да внеса малко ориентация и в ценово отношение:
    - VICTRIX Zeus Superior 24kW, 4.7-24kW - 3200лв с модулиращ стаен регулатор, вграден 60л бойлер,
    - Vaillant Eco tec plus 166 3/5, 3-14kW - 3500лв с модулиращ стаен регулатор и външен 120л бойлер,
    - Bosch Condens 7000W ZSB 16 3.7-16kW - 3600лв с модулиращ стаен регулатор и външен бойлер 120л
    - Bosch Condens 2500W , WBC 14, 2-14kW - 2550лв с модулиращ стаен регулатор и външен бойлер 150л, промоционална цена за пакет в момента
    - Bosch Condens 2500W , WBC 14, 2-14kW - 2800лв с модулиращ SMART регулатор CT100 и външен бойлер 150л, промоционална цена за пакет в момента

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    8
    #1372

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Първия веднага го отрежи! После и втория. Откъде накъде 35кВт котел, като и 24кВт е много? И като слага 35кВт кондензен котел, какви са тия щрангове ф20? Не е задължително майката на дистанционното да стои при котела, може да се пусне кабел покрай тръбите до етажа и тя да е там. Няма ли кадърници у Ваше село?
    Lazar, киловатите са с презастраховане, затова избрах 35кВт.Повече ме заинтригува мнението за щранговете- да разбирам,че са малки ли?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1373

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Стига с това презастраховане, от това страдат 90% от ползвателите на газ! 24кВт е с достатъчно презастраховане! Щранговете не искам да ги коментирам, това е тръба за 2 радиатора
    VanDan, lazarus18 и tony34al харесват това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1374

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А бе, интересна работа - защо всички търчат да се презастраховат с котли, а никой не се презастрахова с радиаторна мощ.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    8
    #1375

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А бе, интересна работа - защо всички търчат да се презастраховат с котли, а никой не се презастрахова с радиаторна мощ.
    Истината е,че с радиатори сме "на богато" - за пример: в една стая 27м2 сме с 44 глидера /20+24 в две точки/. Баните са с по 7глидера съответно за 3м2 и 4м2 площ.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    5
    #1376

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Поставен съм пред голяма дилема. Ще слагам газов котел в къща на 2 етажа като 1-вия етаж ще е подово (хол, трапезария и кухня), а на горния етаж ще е с радиатори (2 спални, 2 бани и в коридора) - един етаж е около 60 квадрата. Търся си фирма дето да ми направи всичко и 2-ма мои познати ми предложиха 2 фирми. Дилемата е коя от фирмите да избера. Едната ми предлага газов котел Wolf 20 KW за 3500лв а другите ми предлагат ми предлагат immergas 32 KW за към 2500 - 2600лв. И 2-та са за отопление и топла вода. И 2-те фирми ми се струват доста коректни и не знам коя да избера. Решил съм да избера фирмата спрямо котела. Може ли да ми кажете, кой котел е по хубав, кой е по-икономичен и тъй като е дългосрочна инвестиция като цяло кой ми препоръчвате. Благодаря предварително.

    И още нещо: Някой има ли представа горе долу колко ще ми бъдат сметките, ако подовото е към 40 квадрата и 2 лири в баните и около 4-5 радиатора в стаите и коридорит?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1377

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    С 32кВт котел ще стоплиш 3 къщи като твоята. На теб и 15квт са ти много, но по важното е - фирмите обяснили ли са ти как ще съчетаят подовото на единия етаж с радиаторите на другия.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    5
    #1378

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако съм те разбрал правилно ще има термостат долу за подовото, а всеки от радиаторите ще си е отделно. А за 32кВт котле ми казаха, че се застраховат ако работи партно и се пусне водата в кухнята и някой се къпе във всяка от баните.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1379

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    80 квадрата апартамент с изолация и прилична дограма има топлозагуби около 2.5 kw на час при 0 градуса външна и 23 вътрешна. При къща слагаш грубо още 20% тоест идва 3 kw на час. При -15 отиваш към 5 kw. Та за два етажа 32 kw си е overkill от всякъде. Само за сведение в момента живея в къща, която има РЗП над 400 квадрата и котела е 23 kw и пак не мога да кажа, че работи много добре защото се включва през около 20 мин и работи 10. Но никога не съм стоял на студено.
    Относно сметките може да се направи educated guess. Ако имаш средно по 3 kw на час нужда от потребление на топлоенергия то за 24 часа стават 72kw/h. От един кубчен метър газ в книгите пише, че отдава около 9.6 - 10.6 kw/h топлоенергия. От там нататък вече си смяташ.

    Ако се интересуваш повече как да си сметнеш топлозагубите

    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post760308

    http://www.termosilikat.com/bg/blog/%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3

    Този пост е редактиран от MAKAPOB; 15-03-16 в 14:06.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    5
    #1380

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ок, ще кажа по-слаб котел - 20-24 кВт най-много. Но все още не знам коя марка е по-добра. Имам предвид котела да е по икономичен, по-лесно да се намират части за него и коя от 2-те марки прави по-качествени котлета като цяло. Има ли смисъл да взема Wolf, който е по-скъп или да заложа на immergas?
    tutalka одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе