Страница 105 от 166 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1561

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    При разхода на газ не вярвам да има особени разлики. Има доволни потребители в този форум от Виктрикса и Боша. Предполагам и Висмана също. Като екстри, програматорите на почти всички модели имат близки възможности. Така че аз бих взел най-евтиния и с най-голяма гаранция.
    Бошът е актуалният хит от последните страници.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1562

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    При Виктрикса ме притеснява че максималната му мощност е на границата на радиаторите ми при dt 50.А Висмана минималната му мощност е в повече от dt 20 на радиаторите. И аз съм хвърлил око на Боша ама не всички фирми го предлагат. Та приемам още съвети.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1563

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от StoychoAtanasov Виж публикацията
    И аз съм хвърлил око на Боша ама не всички фирми го предлагат.
    Да, това е така. Повечето котли имат лесен достъп от инсталаторите, могат да ти го продадат и монтират дори такива, които нищо не разбират - слагат, взимат парите и бягат. При Бош не е така - предлагат го фирми, които са минали обучения и имат сключен договор. Въпреки, че не може да се сложи знак на равенство между всички такива фирми, все пак този договор означава нещо. Така че - намери си такава фирма в твоя регион

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #1564

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Ново жилище,все още на З и Ш ,но в експлоатация от 2011год.Има положени тръби за радиатори и връзка към газ.Успях да открия "Работен проект" със всички атрибути ,но в него е заложен двуконтурен (но не кондензен ) котел,както се вижда от Обяснителната записка.Т
    Разпределението е това:


    За съжаление ,не открих плана със моя апартамент и нанесените мощности,но този на долният етаж е само с козметични разлики .Реалното място на радиаторите в моето жилище съм, нанесъл на плана в син цвят(там "излизат" тръбите)

    Искам да задам следните въпроси:
    1.При използване на двуконтурен кондензен котел достатъчно ли е да се запази радиаторната мощ и да се увеличи радиаторната площ.
    2.Ако отговорът е положителен,с колко приблизително трябва да се увеличи радиаторната площ - с около 50% ли?
    Апартаментът е в София,на трети жилищен етаж.Изолация по документи 5 см фибран,но по мое мнение е изпълнена по-дебела с друг тип материал.Дограмата доста прилична.Прозорците в дневната са доста големи,с обща площ 6,3 кв.м (3,60/1,75) .Височина-стандартна 2.6м. Съседи има (мисля от всички страни, или без тези от страната на кухненският бокс).По техните думи жилищата са "топли" ,каквото и да означава това.Изложението се вижда - всички стаи с Изток,едната(тази ,която дъщеря ми хареса за детска) - Изток-ЮГ
    3.Препоръчайте подходящ двуконтурен кондензен котел за това жилище.
    Благодаря предварително,на тези ,които ще отделят време.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ros_e; 14-06-16 в 10:28.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #1565

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Закупихме и ни доставиха от промо пакетите на Бош - котел,управление и 150 литров бойлер.
    Сега при ремонта на банята излиза,че не мога да събера бойлера и ще ни го заменят за 100 литров.
    Казаха ми обаче,че Tronic 1500T ES 100-5 няма място за датчика NTC.
    Къде ще ме посъветвате да го монтират този датчик?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1566

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ros_e, няма никакво значение какъв котел ви е "заложен". Гледам са ви "заложили" 24КW котел, на това жилище от 60-на м2. Те главно такива имаше навремето на пазара и такива са се "залагали". Сега поне има подходящи предложения с ниска минимална мощност и може да си сложите какъвто искате. На дълго и на широко в темата сме обяснили какво се гледа при направата на подходяща система котел (вид, мощност) - радиатори. А на последните страници има достатъчно информация за актуални модели котли на пазара.

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1567

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    На стр.103 в пост №1533 колегата JordanS е дал много хубава таблица за новите модели котли.
    И на мен от описанието ми изглежда, че това жилище ще е топло, но няма да е излишна радиаторна мощ във външната спалнята /12 кв.м./ и в дневната /26 кв.м./, където прозорците са по-големи и липсват съседи. Коридорът между тях също трябва да се отоплява отнякъде.
    Този пост е редактиран от legaltk; 15-06-16 в 07:24.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1568

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Имам чувство, че почти всички "проекти", които собственици са показвали, като заложени от проектантите, страдат от огромния дисонанс - ниска радиаторна мощност и огромна котелна мощност. Радиаторите смятани по спецификации за 80гр. температура на водата и пак на ръба да не стигат. Котлите абсолютно не отговарящи като минимална мощност на ниската мощност на радиаторите и т.н.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #1569

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за мненията.
    Прочел съм цялата тема и понаучих някои неща,но с още повече не съм наясно.Притеснява ме дали при нискотемпературен режим на работа ,няма да ми е необходими прекалено голяма радиаторна повърхност.
    Параметрите при котлите от различните производители ми се сториха доста сходни.Кой е по-добрият избор:
    Bosh Condenz 2500W
    Immergas VICTRIX 24 TT 1E


    legaltk ,мисля да няма врата между дневната и коридорчето.Може би ще пусна още една линия съвсем близо до котела и дневната да се отоплява с два радиатора разположени под двата трикрилни прозореца.




  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1570

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мисля, че напълно ясно в темата е изяснено, че е хубаво да има колкото се може повече радиаторна мощност. Това не води до повече разходи. Не е излишно презапасяване. Ще ви стига и в най-студените дни, системата ще работи с по-ниска температура на водата и т.н. Не виждам какво ви притеснява, освен ако нямате физическо място за радиатори. Тези заложени "проекти" въобще не ги гледайте, а потърсете качествена фирма, която да сметне и изгради както трябва системата. За котлите няма смисъл да се повтаряме. Повече инфо няма какво да се даде за момента. И двата модела са обсъдени и то в последните страници на темата и стават и двата. Аз бих избирал единствено по цена, големина на гаранцията и наличност на фирма, която да ги достави, монтира и поеме гаранцията след това.
    Гледайки промоциите за Бош, много се изкушавам за един за смяна на моя вече 8г. Имергаз. Ако можех да му взема някой лев, но не вярвам да има желаещи.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-06-16 в 11:42.

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1571

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ros_e Виж публикацията
    Благодаря за мненията.
    Прочел съм цялата тема и понаучих някои неща,но с още повече не съм наясно.Притеснява ме дали при нискотемпературен режим на работа ,няма да ми е необходими прекалено голяма радиаторна повърхност.
    Параметрите при котлите от различните производители ми се сториха доста сходни.Кой е по-добрият избор:
    Bosh Condenz 2500W
    Immergas VICTRIX 24 TT 1E


    legaltk ,мисля да няма врата между дневната и коридорчето.Може би ще пусна още една линия съвсем близо до котела и дневната да се отоплява с два радиатора разположени под двата трикрилни прозореца.



    Точно това имах предвид - коридорът да се отоплява от дневната. Правилно си се ориентирал за вратата и втория радиатор в дневната. При отопление на газ, аз държа всички врати отворени.
    Тръбата от котела до колектора трябва да има достатъчно дебит, за да захранва по-големите радиатори - обърни внимание на това, когато определиш броя и големината на радиаторите.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #1572

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за съвета,ще го имам предвид.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1573

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, котлето /Бош 14 КВт/ е платено и го чакам, договора за газта подписан от моя страна, фирмата чака договора и ,проектира. Изпаднаха ми алуминиеви радиатори в цвета на алуминия. Някой да е боядисвал такива. Мисля си за бяла боя за автомобили. Ще стане ли добре и да не падне от температурата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #1574

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мисля , че не трябва да се правят експерименти. Само боядисване с бои,са за високи температури и за алуминий.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1575

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Здравейте, котлето /Бош 14 КВт/ е платено и го чакам, договора за газта подписан от моя страна, фирмата чака договора и ,проектира. Изпаднаха ми алуминиеви радиатори в цвета на алуминия. Някой да е боядисвал такива. Мисля си за бяла боя за автомобили. Ще стане ли добре и да не падне от температурата.
    На прахово боядисване.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе