Страница 124 от 166 ПърваПърва ... 74114122123124125126134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #1846

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, да се включа и аз в темата... от тази зима и аз се отоплявам на газ. Котела е кондензен Victrix TT 24. Да попитам кой от изброените по долу варианти е по добре да ползвам:

    1. да настроя котела да работи на температура на водата 60гр. и да работи дълго като работи на минималната си мощност. Подчертавам, че не изключва по температура на водата (тоест не прегрява), а изключва при достигане на зададената температура в стаята.
    2. или да го пусна на температура на водата 70гр. и тогава работи около 20мин. без да прегрява и почива около 1,5 часа. Докато работи виждам, че не е на минималната си мощност, а някъде по средата.

    Уточнявам, че котела е с мин. мощност 3кW, а аз имам инсталирани радиатори за около 20кW при 90/70/20. Предполагам, че при 60/40/20 ще се равняват поне на 10кW.
    Използвам стаен термостат он/оф. Забелязвам, че разхода ми е по 10куб. на денонощие за отопление (85кв.м.), готвене и топла вода. Жилището е без изолация само с хубава дограма. Това е разход при най-студения ден когато през нощта беше -12гр. а през деня -2гр. Не знам дали това е много или малко. Нека компетентните да се изкажат. Обаче като стане по студено разхода ще скочи още, а на мен ми се струва много.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1847

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    От всичките оптимизации, изолацията е най-важната.
    На таваните има 10см каменна вата и гипскартон, дограмата е сменена /дървен стъклопакет/, под вратите сме залепили изолиращи ленти, зад радиаторите има екраниращо фолио. За външна изолация на къщата искат 5-6000лв, които на този етап са ми невъзможни. При майка ми където до сега живеехме сме на газ от 2004-а и имам наблюдения. Не съм очаквала да се топля без пари, но по съпоставка при майка ми първи етаж с три външни стени без изолация, отдолу гаражи неотоплявани от четвъртата страна неотоплявано стълбище, което ако забравят вратата отворена е много студено, конвенционален двуконтурен котел Имергаз, който включва при всяко пускане на водата в кухнята и постоянно е в режим он-оф, без стаен термостат, малки за мощността на котела-24кв радиатори разхода е бил 13-14 кубика в най-студения пик януари-февруари при вътрешна температура 20 при отоплявани 70 кв.м. Тук имам същия разход при горните подобрения и отоплявани 100кв.м при 23 градуса ама все пак сега все още не е толкова студено и дневните температури стават положителни, пък и нали котела е едноконтурен кондензен и по-икономичен.. Затова се питам защо и как. За свеждане минимум на топлозагубите съм напълно съгласна, но към момента не е възможно. Значи да ги повикам да ми преместят регулатора в дневната. То там три стаи са едно общо като едната се отделя с портална врата и температурата лесно може да се уеднакви. Остават коридора, другата спалня и банята, които евентуално ще са по-хладни.

    Отивам дачета "Акценти в отоплението", да наваксам с материята
    Този пост е редактиран от Daya; 07-12-16 в 14:06.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1848

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Проблемът ти е в мястото на управлението.На книжката много добре е нарисувано къде трябва да се монтира-далече от врати и прозорци на вътрешна стена на височина 1,50.Премести го и всичко ще си дойде на мястото.После завърташ копчето на котела за отопление на Макс.Нагласяш влияние на помещението на 100 %,изчислителна температура на 70 градуса.Сипваш си винце и дебело мезе и не те интересува какво прави управлението,нали за това си му броила парите,да мисли вместо тебА за баня се слага възможно най голямата лира която може да побереш,иначе не топлят много.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    Здравейте, да се включа и аз в темата... от тази зима и аз се отоплявам на газ. Котела е кондензен Victrix TT 24. Да попитам кой от изброените по долу варианти е по добре да ползвам:

    1. да настроя котела да работи на температура на водата 60гр. и да работи дълго като работи на минималната си мощност. Подчертавам, че не изключва по температура на водата (тоест не прегрява), а изключва при достигане на зададената температура в стаята.
    2. или да го пусна на температура на водата 70гр. и тогава работи около 20мин. без да прегрява и почива около 1,5 часа. Докато работи виждам, че не е на минималната си мощност, а някъде по средата.

    Уточнявам, че котела е с мин. мощност 3кW, а аз имам инсталирани радиатори за около 20кW при 90/70/20. Предполагам, че при 60/40/20 ще се равняват поне на 10кW.
    Използвам стаен термостат он/оф. Забелязвам, че разхода ми е по 10куб. на денонощие за отопление (85кв.м.), готвене и топла вода. Жилището е без изолация само с хубава дограма. Това е разход при най-студения ден когато през нощта беше -12гр. а през деня -2гр. Не знам дали това е много или малко. Нека компетентните да се изкажат. Обаче като стане по студено разхода ще скочи още, а на мен ми се струва много.
    Трудно някой ще ти каже на каква температура да оставиш котела.Трябва да пробваш.Victrix 24 TT има модулиращ стаен термостат,ако ти се инвестира,няма да се чудиш на колко градуса да нагласяш котела и има доста възможности.Макар че имаше и колега от форума при който в ОН/ОФФ режим му беше по икономично.Трябва да се разровиш по назад в темата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1849

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз съм си правил такива експерименти и за втора година съм изключил модулацията на стайния терморегулатор. Котелът работи по-кратко време, но на пълна мощност (КПД-то е най- високо) и само той модулира ако почне да прегрява, а не е достигната зададената стайна температура. Така котелът работи по-малко и седи изключен по-дълго време, защото радиаторите са доста загрели и повишават стайната температура и след спирането на котела. Това е и недостатъка, че може да мине над зададената температура. Поне на мен ми се струва, че е малко по-икономично, но не с много. А и аз не съм с кондезен котел. Пък и от години спрях да гледам и засичам газомера. Каквото можех направих. Единственото, което ми остана е молитва за намаляване на цената на природния газ през последните години. Вие сте пресни и не сте притръпнали още.
    Този пост е редактиран от VanDan; 08-12-16 в 23:14.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1850

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени


  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1851

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако е само 10-13 се ядва, защото последната 1.5г падна с към 40% общо.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #1852

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте на всички. От съвсем скоро (Понеделник) се отплям и аз на газ. Надявам се тук с въпроси и споделен опит да помогна и на останалите съформци.

    Като цяло последните 2 дни наблюдавам поведението на котлето и температурите които постига. За съжаление фирмата която монтира котлето не бяха така добри да ми обяснят нещата по-детайлно (изглежда поради незнание на монтажнитеците), та изчетох доста от темите тук, но все още не разбирам така добре работата на тази машинария. Виждам хора с доста опит тук и се надявам да може да ми помогнете. Ето малко информация за котлето - de dietrich CITY 2.24 / II FF GN (с вграден бойлер 60л , 8 или 10КВ - 24кв) с бежично управление на Salus. Успях да си настроя иконимичен 19C и комфортен режим 22,6C, като при икономичен всичко изглежда наред. През деня когато няма никой, пали много рядко, за да подържа тези 19 градуса. Проблема е при комфорт. Апартамента е с 4 стаи, но сега се използват 2. Хол 37кв с 31 глидера h500 и спалня 12-13кв с 11 h500 глидера + 2 лири. По изчетенето тук, би било по-добре да отвовя още някои радиатор, за да покрия мин мощноста, но това което наблюдавам е че сякаш при отопляеми 2 стаи и 2 бани, разхода на газ е по-малък. Холът е доста топъл и много бързо достига 23-24-25 градуса, но проблема ми е спалнята. Там съм поставил управлението, но повече от 20.5-21 градуса не виждам, въпреки зададените 22.6. Въпроса ми е относно работата на котлето дали е нормална при описаните по-горе условия (недистигане не желаната темп). Случва се следното, пали за 15ина минути, достига 69 градуса на водата и гаси, като темп пада до 54 за 5 мин и то пали отново, горе долу това е цикъла и се питам дали това е нормално. Опитах и отоврих един 10 глидеров радиатор h600 за час, но тогава котлето работи доста по-продължително и не гаси, а температурата в споменатата спалня няма пик. С отворени повече радиатори имам повече разход, защото гаси по-рядко. Радиаторите са топли, но не разбирам как да постигна по-висока от 21 градуса температура. Забравих да спомена, че програматора е настроен на комфортен режим, сутрин за 2 часа и вечер след 17:00 до 24:00, през останалото време икономичен. Бих се радвал на мнения и препоръки за човек с добри познания който може да погледна нещата на място в София и посъветва дали всичко е наред.

    Едно странично питане, нормално ли е в режим когато загрява водата в бойлера да изтича малко вода (1л за 3 дни) Въпрос на който фирмата монтажник, нямаше отговор. На снимкaта по-долу се вижда от къде точно тече, като за момента съм поставил този уливник който отвеждам водата в кофа. Питам за да знам дали да го отвеждам към терасата или това защото са първи дни на работа ..

    Благодаря ви предварително, че се получи малко дълъг пост, но като за първи такъв ..

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1853

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най-вероятно радиатора в стаята с терморегулатора не е достатъчно мощен, за да постигне зададената температура. При само 2 отворени радиатора, котелът най-вероятно прегрява и влиза в режим цък-цък (включ-изключ). Като се пуснат и други радиатори не изключва, но пак не може да се постигне зададената температура в стаята. Решението е достатъчно, че и леко преоразмерен радиатор в тази стая. И като спирате радиатори, котел с по-ниска минимална мощност.

  11. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1854

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    votsirh поздравления за котела железен е. Производителя е вложил качествени части и много рядко дефектират. На икономия не се надявай не беше икономичен в ерата на конвенционалните котли а сега още по-малко в ерата на кондензните. Явно доста години е залежавал по складовете поради наистина заслужената си висока цена. Теча отведи в сифон поне така е записано в ръководството. За отоплението на спалнята питай изградилия отоплителната инсталация. / Или малка радиаторна площ или неправилно радпределен поток на отоплителната вода/ Сега котела се изключва по температура на водата за отопление а не от термостата.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1855

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Вероятно не е това модела на котела, но няма значение.VanDan ти е казал за отоплението - трябва ти по-голям радиатор за спалнята. Минималната мощност е 10кВт за отопление. Това е стар модел котел, некондензен, предполагам не е монтиран сега? Колкото до теча на вода - да, напълно нормален е, това е предпазният клапан на вградения бойлер и той ще изпуска при всяко подгряване на бойлера, така че е добре да отведе в канализацията.

    ПП I62 ме е изпреварил, но не разбрах поздравленията като шегичка ли да ги възприемаме

  13. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1856

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Котлите от модела наистина са железни дълги години работят без откази и без обслужване. Просто това жилище не му е по мярка. Още повече само два радиатора. Форума се чете преди решението за котела а не след това. Съжалявам за острите думи но ме е яд и за изхабения котел и за по- високите сметки за газ които собстменика ще плаща.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #1857

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря и на 3-мата отговорили Ще отведа водата от бойлера в такъв случай, че ръководстовто е на френски и с google translate се получават едни чудни словосъчетания. За англ. искат 10 евро по интерната . Мерси за препоръката, ще потърся възможност за по-голям радиатор, ако е възможно, че стаята има извивка Това което споменава VanDan с цък цък режима какви са му недостатъците, тъй като определно е в този режим, 10ина минс гори , 3-4 почива. Има ли опасност да се амортизира и като цяло какъв се очаква да бъде нормален режим на конвенцианален котел ? А към въпроса на Lazar, монтиран е скоро, тъй като човека, който ми ги продаде (очевидно е търсил начин да го разкара), ми обясни че е много качествен и ми го дава на цена която трудно бих намерил (), а разликите с кондензния няма да са толкова големи, защото този бил с бойлер. Естествено ми изпрати оферти и за кондензни, но тези с вграден бойлер бяха доста сериозна сума, така че скочих на този.
    @l62, Мерси и се надявам не е ироничен поздрав за котел-а : ))

  16. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1858

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цък-Цък режим няма. Ако котела се управлява от термостата / стайния термостат програматор/ като се включе
    и ще работи по-дълго но и като се изключи ще мълчи по-дълго / докато температурата в стаята падне с 1 градус примерно. Ако се управлява от температурата на водата в радиаторите ще работи по-малко време но ще мълчи само 3 минути и пак ще включи. По честото включване и изключване води до преразход на газ.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1859

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, сигурен съм, че l62 не влага ирония, но котелът наистина не е подходяш за това жилище. Подобни инсталаторски (или проектантски) недоразумения ако са били допустими преди 10 години, в днешно време просто трябва да са наказуеми, защото рефлектират върху всички, но лошото е че няма браншова организация, която да санкционира за това. Днес, когато за такива жилища с 2-3 радиатора вече има икономични котли с 2кВт минимална мощност е кощунство да се предлагат котли с минимална мощност 10кВт, която е повече от цялата радиаторна мощност в жилището

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #1860

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мерси за поясненията. Ще видя как ще са сметките този сезон и ако са поносими, ще карам известно време с него, преди да се впусна в бъдещето с някоя по-нова технология, ако не ще търся вариант за кондензен, но не с фирмата с която работих. Сляпо се доверих, защото ми бяха препоръчани от близък, ама хората имат много приказки за тоя тип случаи Последно нещо което бих искал да разбера, тъй като добавяне на глидери в спалнята, която е по-студената, е малко невъзможно, тъй като стената е овал, бих искал да попитам дали има начин да се замени този h500 с h600, като се има в предвид, че тръбите са само от едната страна и са пълнене горе, празнене долу. Въпроса е по-скоро дали има начин (сглобка) с която да вдигна височината на пълненето, тип коляно или специален кран, знам ли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе