Страница 121 от 166 ПърваПърва ... 71111119120121122123131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,801 до 1,815 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1801

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, вчера най-после пробно и за кратко пуснахме котлето - Бош Конденз 2500 /14КВт/ с модулиращ стаен термостат. Благодаря на пишещите компетентни форумци, професионалисти и ползватели. Благодарение на вашите мнения и съвети натрупах кураж да се впусна в тази авантюра. Все още у дома е като на танков полигон, но се надявам до седмица да изглежда по-прилично. Докато щраках по новата придобивка, не видях индикатор за моментната мощност на котела, в проценти или барче. Може и да го има в упътването, но то е в ,,чистата зона" до която сега нямам достъп. Има ли такава функция?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1802

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Моментната мощност е сервизна функция, не е в потребителкото меню. Тя не е постоянна, постоянно се променя в зависимост от стайната температура, от котелната температура и евнтуално от външната температура

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    1
    #1803

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте колеги! Имам следните въпроси на които разчитам някой компетентен ( не като мен) ако може да ми отговори. От 2 години отоплявам тристайно жилище с газов котел Bosch gaz 7000 zwc21 не кондензен, имам и стаен термостат който държа в дневната. Жилището е в сграда - ново строителство, не на последен етаж, с минимална външна изолация от 5 см, ПВЦ дограма със стъклопакет 24 мм и представлява :
    1. Дневно помещение 24 кв.м с една външна стена, височина на тавана 2.45 с изолация гисокартон с вата 5 см и изолация на стената под прозореца също гисокаптон с вата. Прозорците са 4.5 кв.м. помещението се отоплява с панелен радиатор тип 22 с размери 60х 160см.
    2. Спалня 12кв.м с една външна стена, височина на тавана 2.50 и прозорец 3 кв.мкато тавана не е изолиран както в дневната.помещението се отоплява с панелен радиатор тип 22 с размери 40 х 160.
    3. Спалня 12 кв.м с една външна стена, височина на тавана 2.5м и прозорци - 4.8 кв.м,като тавана също не е изолиран. В помещението е монтиран панелен радиатор тип 22 с размери 100 х 60, но термоглавата оставям на 1 или 2 тоест почти не го отоплявам.
    4. Коридор 6 кв.м в който няма монтиран радиатор.
    5. Баня - 4 кв.м с монтирата лира 40 х 120 с 18 пръчки.
    От както живея в жилището в зимния период имам доста големи температурни разлики в помещенията. Термостата държа на 21.5 - 22 с. Дневната се топли доста по бързо и изстива бавно,докато другите стаи не могат да достигнат температурата въобще и разликите са в порядъка на 2-3 градуса. Въпросите са ми:
    1. Достатъчни ли са като мощност монтираните радиатори в помещенията.
    2. На колко градуса да настроя темепературата на водата от котела за да е най ефективно отоплението. Сега, като се включи котела, за достигне температурата заложена в термостата се включва и изключва няколко пъти. Водата съм я нагласил на 4 - около 67 градуса.
    3. Дали не бъркам като не отоплявам втората спалня,тъй като знам че моя котел е с минимална мощност от 6 квт а радиаторите които работят на "6" са два плюс една лира тоест май не покриват минималната мощност при 65 градуса на водата например.
    4.До каква степен ще се пооправят темрературните разлики ако изолирам таваните и на останалите помещения.
    Предварително благодаря за вниманието! Ще се радвам да чуя мнението и на Лазар

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1804

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    1. Малки са радиаторите, особено в неизолираните помещения. Слагайте смело радиатори. Дори и по-големи от нужното, няма проблем. Просто системата ще работи с по-ниска температура на водата и ще изключва по-бързо.
    2. Също така изолацията е най-важното нещо. Колкото по-малко топлозагуби има, толкова по-малко време ще работи котела. Това е единственият вариант за икономия. Друг няма.
    3. Не трябва да се спират радиатори ако общата мощност става по-малка от минималната. Много хора тотално се бъркат като си мислят, че така се постига икономия. Прословутият ми пример с камиона - вие имате камион за 10 тона товар, който и само с 1 тон натоварен няма да харчи като малолитражка. Отделно, че неотопляваното помещение граничи с други помещения и влияе и на тях..
    4. Температурата на водата не се ограничава при наличието на модулиращ терморегулатор. Той командва температурата на водата.
    Всичко това сме го писали много пъти. Не е нужно Лазар да го повтаря.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-11-16 в 11:20.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    6
    #1805

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Heh567 Виж публикацията
    термоглавата оставям на 1 или 2 тоест почти не г
    Махни термоглавите и си сложи обикновени вентили, само ти бъркат термоуправлението!

    Трябва да се балансира системата.... далечните радиатори най - отворени, близките по - малко отворени.
    Аз съм със същия котел, но имам исталирани повече мощности.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1806

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Основният му проблем идва от това, че терморегулатора е в изолирана стая и тя се загрява по-бързо и по-бавно изстива. В останалите стаи му е студено. Другият проблем е, че с това затваряне на радиатор на моменти сигурно пада под минималната мощност на котела.
    Има вариант терморегулатора да се премести в студена стая. Да се изолират студените стаи, да се сложат по-големи радиатори там, да се балансира системата посредством крановете и да не се изключват радиатори от системата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1807

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте!,

    ...по въпросът за балансиране на отоплителната с-ма.../равномерното отопление на всички помещения - в моя случай дори на 2 етажа/

    -аз нямам горните проблеми с минималната инсталирана мощност, просто "удвоих" ребрата...от 15..съответно на 30 и 25 /според мястото/, а и загубите ми са значителни...

    - имам питане и очаквам мнения за конвекторния ми радиатор- който е "основен" ...за хола - където се намира и терморегулатора /СТ 100/

    конвектора е достатъчно мощен, с 3 степени на вентилатора и терморегулатор за температура на включване /аз съм го слагал/....

    кое е за предпочитане?
    -да духа слабо или по-силно
    -да тръгва при ниска или по-висока температура
    идеята ми е да вкарам котела в по ефективен режим на работа...

    към момента го държа на 2-ра степен, и към 40-50° температура на тръгване и /вентилатора на конвектора/ работи на интервали от 2мин. работа 10мин. пауза....когато котела достигне зададената температура и спре /вентилатора/ спира за по-дълго
    Този пост е редактиран от JordanS; 24-11-16 в 18:37.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1808

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ти си първият досега в този форум с конвектор на система с котел. Трябва сам да си намериш режим на работа, който те устройва. Моето мнение е да махнеш СТ100 от стаята с конвектора, защото пишеш, че той си има отделно управление.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1809

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Пробвай на първа степен на вентилатора

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1810

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    .....Моето мнение е да махнеш СТ100 от стаята с конвектора, защото пишеш, че той си има отделно управление.
    не виждам основателна причина да го правя...,
    и така с-мата работи сравнително добре,чакам да се стабилизира студеното време и да експериментирам....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Пробвай на първа степен на вентилатора
    ...и аз смятам да пробвам този вариант, особено сега /при това сравнително меко време/не би трябвало да има проблеми...

    освен всичко е най-тих вентилатора

    ..аз така или иначе съм над минимална мощност...,
    чудя се дали бавното подгряване ще държи котела в по-ефективен режим,
    или бавната градиента на температурата в основното помещение ще го кара да "модулира" по-висока мощност
    т.е. кое е по-приоритетно за котела?
    -разликата между температурата на топлата и студена вода -/разсейваната мощност/..или
    -разликата между зададената температура и тази на помещението в момента на подгряване.
    Този пост е редактиран от JordanS; 24-11-16 в 19:07.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1811

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мощността на конвектора зависи от 2 неща - температурата на топлоносителя и силата на вентилатора. Ти трябва да подбереш такава сила на вентилатора, че стаята с конвектора да се топли не по-бързо от останалите помещения, за да не изключва котелът преди да са се стоплили и другите помещения. След първоначалния пуск, когато жилището е било студено, котелът си е вдигнал мощността за да стопли бързо и оттам нататък той поддържа стайната температура с точност до половин градус и почти на минимална мощност

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1812
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    1. Малки са радиаторите, особено в неизолираните помещения. Слагайте смело радиатори. Дори и по-големи от нужното, няма проблем. Просто системата ще работи с по-ниска температура на водата и ще изключва по-бързо.
    2. Също така изолацията е най-важното нещо. Колкото по-малко топлозагуби има, толкова по-малко време ще работи котела. Това е единственият вариант за икономия. Друг няма.
    3. Не трябва да се спират радиатори ако общата мощност става по-малка от минималната. Много хора тотално се бъркат като си мислят, че така се постига икономия. Прословутият ми пример с камиона - вие имате камион за 10 тона товар, който и само с 1 тон натоварен няма да харчи като малолитражка. Отделно, че неотопляваното помещение граничи с други помещения и влияе и на тях..
    4. Температурата на водата не се ограничава при наличието на модулиращ терморегулатор. Той командва температурата на водата.
    Всичко това сме го писали много пъти. Не е нужно Лазар да го повтаря.
    Здрвейте,
    Имам въпрос по 4 точка. Темперaтурата на водата в котела ако е зададена на 35 градуса, но за да се вдигнат градусите в помещението температурат на водата се изисква да се качи на 45 градуса това означава ли, че котела ще си продъжи да работи на 35 градуса. Защото имам точно такъв слъчай в момента немога да кача зададените 35 градуса в котела от стайния регулатор. Задавам 26 градуда стайна температура, но вътре си остава 22 градуса. В тоя слуай, какво се прави? Ако кача температурата на водата от котела на колко е нормално да се качи максимум и дали ще поддържа максимума или според стайния регулатор по необходимост ще намали температурата?
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 25-11-16 в 18:11.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1813

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Пробвай на първа степен на вентилатора
    ...не знам дали е случайно, но след като сложих вентилатора на 1-ва степен /минимална/...наблюдавам по ниски моментни стойности на мощността на котела...4.8Кw, 5.8Kw , 6.6Kw...до сега не го бях засичал да работи под 8Kw...
    ...тия стойности са малко условни...щото ги отчита "Gas Transmitter" който съм "лепнал" на газомера...но той е учудващо точен, затова съм склонен да му вярвам
    Този пост е редактиран от JordanS; 25-11-16 в 12:15.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1814

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    Здрвейте,
    Имам въпрос по 4 точка. Темперaтурата на водата в котела ако е зададена на 35 градуса, но за да се вдигнат градусите в помещението температурат на водата се изисква да се качи на 45 градуса това означава ли, че котела ще си продъжи да работи на 35 градуса. Защото имам точно такъв слъчай в момента немога да кача зададените 35 градуса в котела от стайния регулатор. Задавам 26 градуда стайна температура, но вътре си остава 22 градуса. В тоя слуай, какво се прави? Ако кача температурата на водата от котела на колко е нормално да се качи максимум и дали ще поддържа максимума или според стайния регулатор по необходимост ще намали температурата?
    Здравей,при наличието на модулиращ стаен термостат,не се налага да ограничаваш температурата от котела.Иди до котела и дай врътката на отопление на макс.Влез в настройките на управлението и дай максимална температура на подаване - 75 градуса.Управлението само ще си избере с колко градуса вода да подава и как ще работи най икономично.При мен когато трябва да качи температурата в стаята котела се избузва и до 65 градуса и после си се кротва на около 45 когато достигне зададената температура.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1815

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря ти за отговора batspetar

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе