Страница 122 от 166 ПърваПърва ... 72112120121122123124132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    14
    #1816

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Един въпрос - нормално ли е при зададена желана температура в стаята от терморегулатора (CT100-управлява по външна температура) 19° и измерена температура от 22°, котелът да си продължава да гори? И това продължително във времето - над 2-3часа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1817

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Здравейте,
    Един въпрос - нормално ли е при зададена желана температура в стаята от терморегулатора (CT100-управлява по външна температура) 19° и измерена температура от 22°, котелът да си продължава да гори? И това продължително във времето - над 2-3часа.
    Здравей,сложи влияние на помещението на 100% което реално отговаря на 30%.В настройките на управлението има функция да изключи котела, при достигане на стайната температура-включи я.Дано съм бил полезен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1818

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Kunchev Виж публикацията
    Здравейте,
    Един въпрос - нормално ли е при зададена желана температура в стаята от терморегулатора (CT100-управлява по външна температура) 19° и измерена температура от 22°, котелът да си продължава да гори? И това продължително във времето - над 2-3часа.
    Здравей!,..
    аз лично не мога да ти дам отговор по въпроса,
    но както и да го погледнеш 3° е голяма разлика

    ползвам същия терморегулатор но по стайна температура /Програма с таймер/ - при мен на +/-0.2°-0.3° толеранс подгрява на мин. мощност но вече при 0.5° изключва напълно,... над 2° разлика показва едно зелено листо../еко режим нещо си/

    -разглеждах опцията за управление по външна температура - има интересни параметри..но липсва конкретно описание, освен всичко има голямо разминаване между отчитаната за района температура /външна от WEB/ и действителната която аз отчитам с моите външни термометри и смарт-телефони...
    -поръчах си външен термометър за Боша, като го сложа ще експериментирам...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #1819

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    -поръчах си външен термометър за Боша, като го сложа ще експериментирам...
    Здравей JordanS . Каква е цената на външния датчик за температура .



    Sent from my Redmi Note 3 using SetCombG Forums mobile app

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1820

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравей Vini7,
    около 35-37лв. ми каза сервизния техник, който ми пусна котела....,
    не ми го е доставил още но каза, че е в този порядък.
    имало изискване за монтаж на северна стена за да е коректно отчитането
    vini7 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1821

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Преди имаше писано, че за фамилни жилища е силно препоръчително да се използва управление само по стайна температура при регулатори с по-сложни възможности. Външната температура влиза в сметките при големи обекти - примерно хотели и т.н. Не е правилно да си задал 20гр., а реалните да са 23гр. и котелът да продължава да работи. При мен с фирменото управление на Имергаз CRD, ми държи до 0.1гр. точност (подлежи на настройка).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1822

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не разбирам логиката да се съобразяваш с външната температура. Нали, в крайна сметка се отоплява жилището ? Ako външната температура е 23 градуса, а в помещението 21 при желани 24 какво ще се случи ?
    Лично аз съм с Бош 2500 14 клв. и CR100.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1823

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Не разбирам логиката да се съобразяваш с външната температура. Нали, в крайна сметка се отоплява жилището ? Ako външната температура е 23 градуса, а в помещението 21 при желани 24 какво ще се случи ?
    Лично аз съм с Бош 2500 14 клв. и CR100.
    Отваряш прозореца,много ясно
    Сега сериозно.По фабрични настройки управлението спира котела при външна температура 20 градуса.Ако искате може да си вдигнете температурата,аз съм я направил да изключва котела при външна 22 градуса.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1824

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Колегата пише, че "при настроени 19гр. в помещението с регулатора е 22гр. и котелът продължава да работи". Не ви знам управленията, но за мен това е неправилен и безсмислен начин на управление. При мен е примерно в момента на 22.5гр. настроен и точно на толкова спира котела.
    JordanS одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1825

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте!,
    споделям ситуацията при мен за вчера 28.11.2016г. ...със Bosch 2500 + СТ 100 в режим на стаен регулатор на седмична програма

    прави впечатление че котела тръгва по рано и намалява мощността преди зададената точка на промяна на температурата...,
    и формира прословутите криви които е желателно да са по-полегати с цел икономия ...



    кривата е от реалната консумация отчетена по газомера ...

    ..аз предполагам..и се надявам, че тези криви се влияят и от външната температура, която при мен все още се взема от WEB,
    ...призовавам ЕКСПЕРТИТЕ да хвърлят повече светлина по въпросът.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от JordanS; 29-11-16 в 14:00.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1826

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Явно на колегата не му е настроено както трябва управлението.При мен котела си изключва при достигане на стайната температура,въпреки че водеща е външната.И защо постоянно сменяте кривите,аз за 3 сезона не съм я пипал въобще.Задал съм изчислителна температура 70 градуса и котела си бачка идеално и при +20 и при -20 градуса.В редки случаи подминава стайната температура,но с не повече от половин градус,което по мои наблюдения се получава когато навън е над +15 градуса.

    - - - - - - - - - -

    Явно на колегата не му е настроено както трябва управлението.При мен котела си изключва при достигане на стайната температура,въпреки че водеща е външната.И защо постоянно сменяте кривите,аз за 3 сезона не съм я пипал въобще.Задал съм изчислителна температура 70 градуса и котела си бачка идеално и при +20 и при -20 градуса.В редки случаи подминава стайната температура,но с не повече от половин градус,което по мои наблюдения се получава когато навън е над +15 градуса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1827

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте от Севлиево, да споделя и аз с новата инсталация. Включихме на отопление котела Bosch condenz 7000 на 16.10.2016 , преди това само за топла вода, но не живеехме постоянно , а само почивните дни като идвахме да чистим.Преди 10 мин. записах показания 365 м3, разходомера е нов. За 47 дни прави 7,765 кубика на ден по 0,48лв за кубик прави 3,73лв на ден за отопление готвене и топла вода. Отопляваме 100 квадрата, като има и подово в дневната. Поддържаме 23 градуса когато сме вкъщи и 19 нощем и през деня. Честно казано до сега не съм живяла толкова комфортно и на толкова топло и просто съм повече от доволна. Апартамента е втори етаж от къща на калкан от запад и открит от север, изток и юг като над нас е таван без стаи - виждат се циглите и практически е студено като навън. Сменихме старата дограма с дървен стъклопакет /само спалнята не е , но предстои/ и изолация на таваните. Нямаме външна изолация. Мисля, че е добре като разход сравнявайки този у майка ми където седяхме на 19-20 градуса. Предстоят по-тежките месеци, ще видим как ще се движим със сметките, ще се отчитам тук редовно. Сутринта датчика на котела показваше -7 , радвам се, че до момента нямам конденз по стъклата понеже ме смъмриха, че не съм сложила стъкла четири сезона, а обикновено, /финансовите ми параметри не го позволиха/ и поради голямата температурна разлика щяло да има изпотяване теч. За сега при тези външни условия нямам такова и дано и така да остане. Монтирали сме нагнетателна клапа на една от стените - това нещо отворено напълно охлажда доста и го държим затворено като то не може да се затваря до край ами си има пролапс през който влиза по-малко външен въздух. Аспиратора и той се включва във вентилацията като готвя или има силен вятър. Толкова са сега от мен.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1828

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз съм влизал няколко пъти в "горещи" спорове с колегите в климатичните теми. Няма по-добър комфорт от отопление с подово и след това на второ място с радиатори. Цената е друга тема. По-скъпо е от климатици, но всяко нещо си има цена. Топли се цялото жилище - баня и тоалетна също, не пада мощността в зависимост от студа навън, няма шум от вентилатори, турбини, фреон, клапи, хладни течения, дефрости и замръзвания и съответно поливания с топла вода. Вярно, има хора с котли на газ с висока минимална мощност, с малко на брой радиатори или с изключени такива, които са били заблудени, че сметките ще са като на климатик и държат по 18-19гр. и студуват, а сметките им не намаляват.
    Конденз се получава, когато падне температурата в помещението. Аз имам остъклено с голям по площ най-обикновен стъклопакет входно помещение на къщата, което докато държа сравнително топло в него (нямам монтиран радиатор и се топли от кухнята) няма конденз. В най-големите студове -10 -20, притварям вратата и тогава почва да прави конденз през нощта.
    Външната изолация ще ви свали доста сметките. На таваните също.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-12-16 в 16:26.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1829

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Сигурни ли сте ,че цената на кубик е толкова.При нас в Шумен повече от 0.65лв не падна.В момента е 0.68лв.Аз сега направих 1000м3 за 1година и 1 месец.Отоплявам чисто измерени с рулетка стая по стая,баня коридор 80кв.м.4 стаи и кухня с коридор и баня и тоалетна.През деня от 5.30ч до 21.00ч на 22гр.останалото време на 20гр.Витоденс100 ми е котела.Това е всичко отопление.къпане,готвене за една година.Водата за парното е на 50гр.Така ми каза човека от фирмата,че така работил най икономично котела.за къпане съм я направил без да се разхлажда,точно за къпане.За ноември сега направих 115м3.
    Този пост е редактиран от loshiat; 01-12-16 в 16:37.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1830

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В различните райони на страната газ доставят различни фирми, цените на които не са еднакви. Дори на една фирма може да има различни цени за различни райони. По едно време имаше разлика между някои райони и фирми до 10-20ст. на м3.
    Сега и аз загледах - 0.48лв. за м3 е нереално ниска цена. Може би е без ДДС. При нас в момента мисля е 0.66лв. за м3.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-12-16 в 16:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе