Страница 73 от 166 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #1081

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    [QUOTE Въобще не виждам защо се намесва доставчика на газ в изпълнението на инсталацията.][/QUOTE]
    VanDan, тук газовото дружество иска да е абсолютен монополист. За това предлага котли не само за 660 лв, ами и за по-малко. На познати с къща на два етажа с по 55 м2 чисто им монтираха 2 котела за 1000 лв.2.jpg
    От тези два котела 1.jpg единия отоплява само две стай. Познай дали се отопляват още.
    А на тази западна стена на постройката, която спира всички ветрове и снегове ще се монтира котел. 3.jpgНямало никакъв проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1082

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Разбрах. Предполагам, обаче не ви задължават да работите с "техни" подизпълнители. То все едно ЧЕЗ да ме задължи само техни майстори да ми правят ел.инсталацията в къщи ако нещо се наложи. Един приятел беше преди време мениджър на ЧТК (доставчика на газ за Плевен). И той май опита да "съвместява" - направи си и собствена инсталаторска фирма. В последствие, обаче спря да е мениджър към тях и остана да се занимава само с фирмата си. Той ли напусна, те ли го накараха не знам.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-02-15 в 16:11.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #1083

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Две дини под една мишница трудно се носят. Ама по-сигурно е някой да му е завидял. Българите сме царе да се топим сами. До преди 4-5г само с техни подизпълнители се работеше. И да сложиш друг котел - това бяха големи спорове. Аз и до сега нямам ревизионна книга. Пък и не само аз. Ама газ си имам. Кой знае какъв вятър ще задуха и на къде. Дочух че сме под шапката на ЧТК.
    Качвам едно клипче, относно избора на радиатори. Да не коментираме цената.https://www.youtube.com/watch?v=yYp5tSILMC4, и друго подобно https://www.youtube.com/watch?v=KtS1VmDup0Q
    Този пост е редактиран от jorogm; 12-02-15 в 18:50.

  5. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #1084

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А добър вечер Не съм писал скоро тук май само чета.Бях попитал преди време,но явно никой не знаеше.Викам си да питам пак.Става въпрос за програматора FR100 и има ли той възможност да работи в on/off режим? Основно съм го преровил,но никъде не видях такава настройка.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1085

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здрасти Боко,
    обикновено хората се чудят как да подкарат техните програматори в модулационен режим.И аз не знам такава опция.

  7. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #1086

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Искам да пробвам котлето в on/off режим как ще се държи.И аз имам едни подозрения,че с модулацията харчи повече.От няколко дена се хванах да си правя някакви експерименти.Установих,че дали ще го огранича на 50 градуса или на 70градуса,котела си харчи точно 10 кубика на денонощие.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1087

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Модулационния режим е повече за комфорт

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1088

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз вече втора зима съм сложил модулацията от терморегулатора на Оф. Самият режим на котела не е изцяло Он-Оф. Като стигне максималната температура на водата, която съм задал и чак тогава самия котел модулира и държи тази температура, докато температурата в стаята с терморегулатора не стигне заданието си. Преди на модулация от терморегулатора, котелът работеше повече и почти само на минимална степен, където КПД-то е най-ниско. Сега работи по-малко, близо до максимума си с най-доброто КПД и по-бързо достига зададената температура на въздуха от терморегулатора. Вярно, че после температурата в стаята някой път надвишава зададената, но това пък спомага за по-големия престой след това на котела.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #1089

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Взех си безжичен стаен термостат BISOLID, защото този който ми го препоръча legaltk (Сomputherm q7rf) можело и да не е съвместим с моя котел, това са думи от продавача в магазина от линка. Надявам се, че не са ме прекарали? Все още не съм го монтирал, не съм наясно как става, може би е добра идея да извикам техник, освен ако някой тук не ми го обясни супер подробно J.
    До сега държах котлето на 55 или 60 градуса, съответно работеше цък-цък и беше недостатъчно топло в жилището и разхода му беше 16 м3 за 24 часа. Вчера реших да видя има ли стопляне това жилище или не, както писах преди, то е адски студено. Та настройх котлето на 80 градуса, всички радиатори отворени, както беше писал Lazar, минималната радиаторна мощност ми е 10kw+.За един час работа, радиаторите станаха толкова горещи, че не можеше да се докоснат. Първите 3 часа котела не изключи нито веднъж, и реших да го принудя, като пусна малко БГВ. Направи ми впечатление, че водата в радиаторите почна да спада от 68/67 градуса надолу, като за 1 минути стигна до 62 градуса и горелката пак запали. Това нормално ли е? Външната температура беше -11 градуса. След това работи още 9 часа, като нямам информация дали е спирало. За общо 12 часа работа при този режим имам изразходван 15 м3 газ. Температурите у нас бяха 24 в хола, 24 в необитаемата спалня и в тази, която използваме 20/20.5 градуса – тук явно проблема е в малкия радиатор(6 глидера H1200). В коридора беше 18 градуса и в баните доста топло, примерно нямам термометъри там.
    Както писах преди, възнамерявам да си увелича радиаторната мощност в спалнята и коридора, но имам технически въпроси. Тръбите са ми фи16, ще има ли проблем, ако в коридора сложа 6 глидера високи h1000+? Ще се захрани с разклонение от лирата в банята, която е 400W или нещо от сорта. Трябва ли да взема по-голяма лира, за да не се получи дебалансиранемежду двете тела? В спалнята ще сложа още 6 глидера H1200, но на съседната стена. Отново ще има ли проблем със захранването му с мощност. Другият ми въпрос е, мога ли да свържа двата радиатора с коляно или трябва да направя разклонение? Другия вариант е просто да заменя сегашния радиатор с по-висок, като този ще го сложа в коридора. Но по-високия ми се струва по-неефективен, тъй като ще излъчва топлината по-високо. Моля, за вашите коментари.
    Предварително ви благодаря за съйдествието,
    Поздрави.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1090

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Сега само остава да сложиш стайния термостат и по-голям радиатор вместо малкия, за който пишеш. Котелът ще започне да работи постоянно, докато стигнеш зададената температура на въздуха в съответното помещение и тогава вече ще изключи. Разходът ще намалее и ще се стабилизира -все пак не очаквай огромни икономии, но в стаите поне ще е топло, колкото ти искаш. В един момент и самото жилище ще се темперира достатъчно, но зависи и от топлозагубите.
    Това е цялата философия при настройката на една система без смяна на котела.

  13. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #1091

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз вече втора зима съм сложил модулацията от терморегулатора на Оф. Самият режим на котела не е изцяло Он-Оф. Като стигне максималната температура на водата, която съм задал и чак тогава самия котел модулира и държи тази температура, докато температурата в стаята с терморегулатора не стигне заданието си. Преди на модулация от терморегулатора, котелът работеше повече и почти само на минимална степен, където КПД-то е най-ниско. Сега работи по-малко, близо до максимума си с най-доброто КПД и по-бързо достига зададената температура на въздуха от терморегулатора. Вярно, че после температурата в стаята някой път надвишава зададената, но това пък спомага за по-големия престой след това на котела.
    Е точно за това говоря и аз. Къде ли не рових в този FR110 и такова нещо в настройките не открих.Явно ще трябва да купувам накакъв обикновен програматор само за пробата.Но незнам дали няма да се наложи да променя свързването му в котела.В момента е вързан с двужилен кабел на BUS.
    Този пост е редактиран от Boko1975; 13-02-15 в 19:00.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1092

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Разбира се, че трябва да се промени свързването

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #1093

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Моля, някой ако има възможност, да ми отговори на техническите въпроси от последния ми пост. Предварително ви благодаря,
    Поздрави.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1094

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от teodor_xristov_80 Виж публикацията
    Здравейте отново. След съветите от миналата година има чувствително подобрение при инсталацията и комфорта в жилището ми. Да припомня:

    1-
    котел - ARISTON CLAS 24 FF –
    2- радиатор Модел Focus 500, Дъл.: 2.10м. Бр.ребра /глидери/-20 бр. -14,5 кв.м или 37,7 куб,м.
    3- радиатор Модел Focus 500 Дъл. 1,60м. Бр. ребра/глидери/ - 20 бр. – 12 км.м. или 31,2 куб.м.
    4- радиатор Панелен - Корадо Класик- Тип33 /трипанелен/ - дъл. 1,80 м. H- 50 см. -16,75 кв.м или 13,5 куб.м.
    5- радиатор Панелен - Корадо Класик- Тип33 /трипанелен/ - дъл. 2,00 м. H- 50 см. 19 кв.м или 49 куб.м.
    6- лира за баня стандартна- -ш..43/в.110 см.-с 12 ребра – за 4,6 кв.м или 12 куб.м

    Апартамента ми е голям 114, кв.м. и е на първи етаж с външна изолация и частична вътрешна.
    Имам бизжичен терморегулатор - Сomputherm q7rf. С него сметката намаля чувствително.
    .............
    Само споделих опита на колегата teodor_xristov_80.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1095

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Кой от двата котела ще ми препоръчате, като естествено са различни - Bosch ZWC24-3 MFA23, който е конвенционален или Bosch Condens 7000 W ZSBR 16-3. С човека, който ще ми изпълнява системата сме в спор Аз предлагам кондензния, той конвенционалния, като ми казва, че така или иначе ще трябва да работи на 65-70 градуса и щом ще е с алуминиеви радиатор, а не с конвектори е безсмислено да се инвестират 1000лв. отгоре за котел и още 500 за бойлер, при положение, че ZWC24-3 MFA23 си е с БГВ. Аз пък мисля, че ще е по-икономично с кондензния, защото може да работи на по-ниска поддържаща мощност. Иначе си сметнах загубите /или поне така мисля/ и стигнах до извода, че за хола, който е 54м3 ще са ми нужни 16 ребра, тоест един 12 и един 14 ребра, което ме води до следващия ми въпрос - тъй като радиаторите ще са два, по еднакъв брой ребра ли да са или този, който е по дължина да е с повече, а другия с по-малко?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе