Страница 126 от 166 ПърваПърва ... 76116124125126127128136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1876

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте съфорумци, честито Рождество, да са пълни къщоте ви и в празник и в делник, да сте здрави и да ви е топло и уютно не само по Коледа. Днес отчетоха показанията, имаме 162 лв газ. Прави ми впечатление обаче, че като е студено навън, котела изключва рядко \малката като се вроща от тоалетна все вика "мамо пак свети червено" \, в дневната и трапезарията става доста топло-минава зададената Т, а котела не изключва, а като навън е по-топло \над 5градуса\ вътре е някак по-хладно защото котела изключва по-често.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1877

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Трябва леко да ти се промени наклона на кривата, да стане по-полегата. Прати едно шише вино да честитиш празниците на инсталатора си и той ще ти обясни по телефона какво да направиш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1878

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Трябва леко да ти се промени наклона на кривата, да стане по-полегата. Прати едно шише вино да честитиш празниците на инсталатора си и той ще ти обясни по телефона какво да направиш
    мога да пратя и на теб /още не е доферментирало понеже гроздето беше много сладко, макар че сложихме питомни дрожди все още е сладникаво/ ама трябва след като оправим кривата, да не вземем съвсем да я изравним, че инсталаторите на всякакви инсталации ми станаха слабост последните години - весела Коледа и на теб ама ти откъде знаеш за виното, а?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1879

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    То хубаво сложихте питомни дрожди, ама утепахте ли дивите преди това? И как откъде знам за виното - хубави хора, хубаво вино пият (и раздават)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1880

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    То хубаво сложихте питомни дрожди, ама утепахте ли дивите преди това? И как откъде знам за виното - хубави хора, хубаво вино пият (и раздават)
    Последно да не спамим, да сипахме серниста киселина преди да внесем култивирания щам нали уж съм учила във ВИХВП. Виното ще стане като за мъже към май, тогава вече е допротекла тихата ферментация и няма този остатъчен сладникав вкус, който е в момента , а и още има доста газове в него. Имах останало едно шише от миналата година, което беше цяло лято в мазата и сега октомври като го отворихме вече си беше истинско хубаво вино. Тази година като купихме гроздето направо ни го смляха и отстраниха чепките и няма онзи танинов привкус. Спирам, че тук е форум за топлотехника, не за хранителна технология /ама аз чета и из ракиджийските форуми, даже и дъбово буре купих, може да не пия ракия ама като почерпя да е хубава/.Съпруга ми не е иновативен ама не ми пречи на новаторските идеи особено като разбира, че има само полза от тях, трудно го убедих да направим подово-сега само повтаря колко е комфортно като му е топло на краката, цяла зима им разправям на него и родителите да направим поливна система - нямало да работи. Ти само ми кажи, че нещо не може да стане това най-го мразя особено да го чуя от ММ, купих 1т цистерна втора употреба, купих маркучи водовземки,свредло за отворите на магистралния маркуч направих плана за градината и викам на ММ /моето момче/ "айде сглабяй сега". Да видиш в края на сезона как всички ме благославят колко било удобно и лесно да поливаш докато си гледаш новините и как не се маносвала продукцията. Та и с котела, колко изчетох какъв да е и сега като може да се коригират разни параметри за по-голям комфорт защо да сме като коне с капаци и както са ни го настроили така да караме, а винаги има някой, който знае повече - като вас .

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1881

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    В гилзата на датчика за електрическия нагревател не е добре, понеже тя е под серпентината (мисля) и там водата не може да се загрее от серпентината и да изключи котела. То е все същото да оставиш датчика висящ във въздуха - котелът ще включи на макс, ще стопли бързо бойлера, но няма кой да го изключи. Ако 120л. бойлер, вързан като радиатор ти осигурява топлата вода, значи или малко вода консумирате, или нещо не е наред в отоплителната инсталация
    Здравей!,
    -термостата / предпазен ограничител на температурата и управление/ - по моя преценка беше дълъг поне 30см. ако не и повече, с дебелина Ф6 мм. и видно от описанието на Бойлера стърчи над нагревателя и ако не стига до средата на серпентината до 1/3 от нея със сигурност..., освен датчика пъхнах и поне една педя от кабела.
    ...възможно е да възникнат проблеми подобни на колегата vo_yulmi но ще ги мисля като реша да го ползвам, надявам се март-април, когато ще спра отоплението а слънчевия колектор няма да е напълно достатъчен...
    - относно водата ..да си призная и аз не очаквах, че ще успява да се загрява достатъчно но е факт... за къпане на 3-ма /мин. един път дневно/ стига и е остава за сплакване от време на време
    ..разбира се да не забравяме -120л. буфер който захранва основния ми бойлер със студена вода от порядъка /20°-45° зимата при слънчев ден ....лятото - буфер 120л/(65°..80°) + основен 120л./65° /да се глези жената от време на време в хидромасажната вана/
    Този пост е редактиран от JordanS; 28-12-16 в 14:36.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1882

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Сори, но не се сдържах ! Учила си във "винаги хапнали и винаги пийнали" (поне така му казваха на института по онова време), а говориш за тиха ферментация !

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Последно да не спамим, да сипахме серниста киселина преди да внесем култивирания щам нали уж съм учила във ВИХВП. Виното ще стане като за мъже към май, тогава вече е допротекла тихата ферментация и няма ... .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1883

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Няма да продължа понеже все пак тук темата от друго естество и да не разводняваме естеството и.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1884

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени


  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1885

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    ЧНГ бъдете здрави, щастливи и много късмет през новата 2017, и да не поскъпва газта
    Да добавя и аз за консумацията вече, от септември сме на газ. Етаж от къща, няма само външна изолация, квадратура 100 кв.м., температура 21гр. като няма никой и нощем, 24гр. когато сме вкъщи, топла вода и отопление котле De Dietrich Naneo EMC-M 24/28
    Октомври-70 кубика
    Ноември-100 кубика
    Декември-160 кубика
    Аз лично съм много доволен от постигнатия резултат
    Сбъркал съм темата, моля модератора да изтрие поста, че аз не успявам!!!
    Този пост е редактиран от Dian Petkov; 03-01-17 в 11:47.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #1886

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    имам локално газово котле и вчера се събуждам и решавам да пусна топлата вода и нищо не потича.
    Обадих се на техник и му обясних и той каза няма смисъл да идвам - замръзнала тръба щом не тече вода и не тръгва да върти котела...
    Питам какво мога да направя - нищо, чакам да се размрази и дано няма спукана тръба..
    На някой случвало ли му се е такова нещо? Котлето не е на терасата, а в топла стая.

    Котлето го ползвам само за топла вода, отоплението не работи.
    Модератор да ми премести мнението в правилната тема, ако не е.
    Този пост е редактиран от anex; 09-01-17 в 11:17.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1887

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Провери при съседите ти по вертикала имат ли вода?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1888

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Какъв е котела, има ли налягане в ОИ?

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #1889

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Какъв е котела, има ли налягане в ОИ?

    Котела е Vaillant, но студена вода си има на всички кранове, явно тръбата между котела и мивката е виновна и не може да подаде налягане до котела.
    Става въпрос за метър тръба, която върви по стена, която е външна.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1890

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Какво показва манометърра на котела. Котелът не може да работи дори за БГВ, ако няма налягане в отоплителната инсталация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе