Страница 74 от 166 ПърваПърва ... 2464727374757684124 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1096

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    По темата кондензен или конвенционален котел, температура на водата и др. под. - моля те прочети още веднъж всички твои въпроси и отговори от началото до тук. Казано е, написано е. Вземи ти сам решението. Много колеги, в т.ч. от Пловдив ти написаха за разхода на техните котли. Водата няма да е 65-70 градуса, а около 55 градуса, ако сложиш правилните радиатори. Аз ти бях дал линк към по-добър конвенционален котел, ако решиш, че искаш конвенционален.

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    ......... за хола, който е 54м3 ще са ми нужни 16 ребра, тоест един 12 и един 14 ребра, което ме води до следващия ми въпрос - тъй като радиаторите ще са два, по еднакъв брой ребра ли да са или този, който е по дължина да е с повече, а другия с по-малко?
    16 или 26 ребра? На Н600 ли?
    Аз бих сложил един радиатор с до 20 ребра, вързан на кръст, под прозореца /там е най-голямата топлозагуба/ и на другата стена - по-малкия радиатор вързан едностранно /за да може лесно да се добавят още глидери, ако се наложи./.
    Успех!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1097

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    26, моя грешка. В хола имам два прозореца, затова 2 радиатора. Кой е другият конвенционален котел. Малко съм каталясал на края на работния ден и не знам какво става, общо взето. На 600 височина, да, общо се води 680 или нещо подобно. Кои са правилните радиатори или имаш предвид подходящите ребра във всяка стая? Това за връзването на кръст? Вход горе вляво, изход долу вдясно? Каква е идеята на това връзване? Разбирам, че ако кондензният работи на 55 градуса, ще е осезаемо по-икономичен от другия и няма да е на ръба?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #1098

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Някой може ли да ми препоръча читав сервиз за газов котел в Русе.Благодаря предварително.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1099

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    Разбирам, че ако кондензният работи на 55 градуса, ще е осезаемо по-икономичен от другия и няма да е на ръба?
    НЕ! Принципа на работа на кондензния котел е такъв, че той работи като кондензен до 55С температура на водата. Тогава КПД е по високо отколкото на конвенционален котел. Разлика има, но не е врапираща, ако това очакваш - да кажем в рамките на 10-15%. Ако, кондензен котел работи над тази температура на водата, то той работи като конвенционален и тогава просто е неоправдано даването на повече пари за кондензен котел. При температури на водата от порядъка на 70; 80С, кондензния котел ще върши същата работа като конвенционалния.

  6. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #1100

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Живеем в топъл град и в преходните сезони е задължителна ниската мин.мощност на котела. Последните дни през деня беше 10-11 градуса, през ноща +1, +2.
    Моят кондезен Бош 7000 сутрин вдигаше до 70 градуса, след 1 час работа пада на около 55 и си ги поддържа до обяд, желаната температура ми е 22. От 13:30 до 16:00 му е зададена икономия до 20 градуса и не работи въобще. Следобедните часове работи на около 50 градуса, вечерта пада до 40 и дори понякога спира да работи. От 21:30 до 7:00 съм задал да е в икономия и само си поддържа 20-те градуса с редки кратки включвания. А аз съм в студен етаж от къща, нямам изолация, високи тавани, отдолу се топли една стая, а отгоре са с климатици и се оплакват, че немогат да се стоплят. Все предпоставки за големи топлозагуби.
    Някой ден като направя външна изолация и вътрешна на таваните, разхода от 200лв месечно вероятно ще падне още - като на колегата batspetar. Така че ниската мин.мощност е от ключово значение. За половината февруари засякох разход 90 кубика газ, което при нас е около 85лв. Очаквам февруарската сметка да е под 200лв, ще пиша в съответната тема като дойде време.

    +1 глас за Бош 7000 конденз . Произвеждат си го в Германия, идва от там за 2 седмици, ако нямат на склад.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1101

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    @dsb - с какъв бойлер си?
    Разликата между Вайлант 246 5-5 и Бош Конденз 7000? Като гледам Боша е до 16kW, а ако съм сметнал правилно за почти 300м3 ще ми трябват около 19kW. Смятам ребрата при делта t50, според данните от тератерм-бг. И тук ако бъркам - се отказвам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Lucky Luciano; 16-02-15 в 19:35.

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1102

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лъки, в първия си пост каза, че кубатурата е 240-245 куб.м. Сега казваш 300 куб.м.
    Точно затова Тони ти написа първо да изчислиш топлозагубите по помещения, после да изчислиш радиаторите и накрая да решиш за котела.
    В пост №1031 ти бях написал как да сметнеш глидерите за кондензен котел.
    Като гледам, смятал си топлозагубите по 0,65 кВт/куб.м., което не е особено точно.
    Ако приемем последните ти изчисления за верни, то този модел на Бош може и да не ти стигне за отопление на тези помещения от таблицата.

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    ......... Това за връзването на кръст? Вход горе вляво, изход долу вдясно? Каква е идеята на това връзване? ..........
    Да. Идеята е, че при големите радиатори /към 20 глидера/ топлообмена е по-добър отколкото при едностранното свързване.
    Този пост е редактиран от legaltk; 16-02-15 в 20:02.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1103

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Преоразмеряваш радиаторите двойно, което е добре за кондезен котел, но това не означава, че за 100м2 ти трябва 19кВт котел!

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1104

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Те станаха над 110 кв.м.
    Доколкото виждам има за отопление още 2 стаи, за които той пишеше, че се намират под неговото жилище.
    До момента нямахме никаква информация за тези две стаи.
    И според мен 19 кВт са много, но от друга страна няма изолация, и ако жилището е студено /къща е все пак/ не знам дали ще стигнат 16 кВт в най-студеното време.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1105

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, вчера измерих всичко до сантиметър и излезнаха почти 300 с долните стаи и долната баня с WC, които са последни в таблицата.
    Изолацията ще има, но в бъдеще. Тоест тази година дограма и отопление, догодина саниране. Задължително ще направя на таваните вътрешна, а вероятно и на външните стени.
    За глидерите - смятам ги по 130W, което мисля, че е достатъчно за 55°. Едната спалня е юг/запад, а другата запад/север, както и банята...
    Този Бош дали ще стигне, знам ли...

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1106

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Стените /външни и вътрешни/ включени ли са в измерването?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1107

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако искаш да си 100% сигурен е добре да си направиш проект на ОИ или поне да поискаш едни прецизни сметки

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1108

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    Да, вчера измерих всичко до сантиметър и излезнаха почти 300 с долните стаи и долната баня с WC, които са последни в таблицата.
    Изолацията ще има, но в бъдеще. Тоест тази година дограма и отопление, догодина саниране. Задължително ще направя на таваните вътрешна, а вероятно и на външните стени.
    За глидерите - смятам ги по 130W, което мисля, че е достатъчно за 55°. Едната спалня е юг/запад, а другата запад/север, както и банята...
    Този Бош дали ще стигне, знам ли...
    130W е много - смятай по 110-112W на глидер

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #1109

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При мен за еднофамилна къща повече от 12-14кв никога не са ми трябвали. Това е малко над минималната мощност на Имергаз ЕолоМини котела ми. Преди имах 18кв Дакон на твърдо гориво и постоянно прегряваше. Не се изхвърляйте с големи котли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #1110

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако едно жилище постоянно получава по 19 квт. на час, месечната сметка за газта ще бъде към 1500лв.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе