Страница 28 от 166 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #406

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Газовият котел и газовата инсталация са поднадзорни съоръжения и не са за "направи сам". Нека интервенциите да се правят от специалист. Ничий живот не струва 50 или 100лв
    omega77 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #407

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ок съгласен съм принципно, че не е за "направи си сам", но тъй като този котел ще се ползва най -много пет шест пъти в годината през зимния сезон и тъй като е в полуподземно мазе на 15 метра от къщата ми, рискът не е толкова голям и съм готов да го поема. В края на краищата газовата печка в кухнята ми която е на пропан бутан е по -рисково съоръжение с оглед на това, че е в съседната на спалята ми стая. Но това е ваше решение като специалисти. Проблема нямаше да възникне ако от фирмата която ми монтира котела в апартамента не ми поискаха 120лв. за демонтаж и още 150 за монтаж на къщата и смяна на дюзите и настройка. За справка дюзите са 36 лв., та въпроса надскочи няколко пъти 50.00лв. Нали разбираш че няма как да дам 250 лв. да ми развъртят пет болтчета и няколко фитинга и да ми ги монтират в едно мазе където ще го паля чат-пат и никой няма да ми прави надзор на съоражението защото там ще е без разрешение за строеж. Следващия ми въпрос е принципен и се касае за идеята ми джакузи с обем на водата около 3.2 кубика да се затопли до около 40 градуса чрез газовия котел. Мисля първото зареждане да става през кръга за БГВ а в последствие да се поддържа температурата през кръга за парното. Моля за съвети.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #408

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами щом не ти се дават 250лв. отваряй ръководството и чети. В повечето случаи е добре описано всичко.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #409

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря на всички за изчерпателните съвети. Бяхте изключително полезни особенно "espace".

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #410

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Извинявам се - предпочитам ти да си неудовлетворен, отколкото аз да съм с гузна съвест заради мечешка услуга
    omega77 одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #411

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря ти Лазар и уважавам напълно правото ти да прецениш дали да даваш съвети за рискови манипулации. Не бях удовлетворен от мнението на Espace относно това че като не ми се дават пари да почвам да чета. Аз чета, но предпочитам и информация от практиците, а не само суха теория и картинки, за това са и тези форуми смятам. По важен за мен е втория въпрос дали този котел ще може да затопли джакузито зимно време и ако може някакви съвети в тази насока, защото може да пробвам да продам котела и да закупя нещо друго за затопляне на водата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #412

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Мислех да не ти отговарям, но все пак се чудя ако някой ти даде съвет как да си регулираш наляганията на газта в различните работни режими как ще го направиш. Едва ли разполагаш с микроманометър? Да не говорим, че нито аз, нито предполагам Лазар е докосвал котел като твоя. При всички си има специфични неща при конвертирането с друг вид газ и точно тях ги пише в упътването.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #413

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Espace просто очаквах отговори като този който сега ми даваш нищо повече, за да знам дали да се пробвам въобще. Все пак може ли по другия въпрос нещо. Благодаря Ви.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #414

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За ставането - става котела за тази цел. Но схемата, която си избрал не е най-добрата
    1. Този котел е с битермичен топлообменник за БГВ и ако често се ползва джакузито бързо ще се задръсти
    2. Топлообменника за отопление, също ще се задръсти бързо от котлен камък, защото постоянно се подгрява прясна вода.
    Най-добре е да ползваш кожухотръбен топлообменник за да разделиш водата, която се подгрява в котела от тази в басейна. Това обаче ще ти оскъпи инсталацията, защото освен топлообменника ти трябва и втора помпа. Правил съм такава инсталация - с 22кВт газов котел да се подгрява 25м3 басейн.
    Иначе точно такова Бакси съм го конвертирал от пропан-бутан на метан и помня че си играх половин ден с настройки и то на именния си ден, няма да го забравя. Налягането при минимална мощност е около 1мбар - няма как да го докараш, ако нямаш дигитален микроманометър, който струва 400-500лв

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #415

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    С този котел мисля да подгрявам само през студено време по моя преценка най много 10 зареждания през зимата освен ако на аверите не вземе да им хареса много. А веднъж водата като мине през кръга за БГВ тя вече мисля че няма да е прясна, когато почне да я върти през кръга за парното за поддържане на температурата ще върти една и съща вода. При вече затоплена вода прясна ще се вкарва само при неободимост от допълване. А не мога ли да правя и няква профилактика с препарти от рода на този калгон или нещо друго. А хлорта дали ще скапа нещо по котела, защото ще трябва да слагам и някви хапчета.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #416

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами 10 зареждания по 3.2м2 са 32м2(тона) вода. Тъкмо се отложи котления камък и ти я сменяш - това имам предвид. Но - колкото изкара:rolleyes:

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    7
    #417

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    погледнато в годишномесечен размер е по 2-3 кубика топла вода месечно, които до момента жената със сигурно ги превърта като влезе в банята щото средния ни разход на вода е между 8-10 кубика на месец от които поне половината минава през котела, но проблема наистина е в това че до момента тези три-четири кубика топла вода минават за целия месец, а сега котела ще върви на мах. три четири часа поне според дебита който му дават. Това проблем ли ще е за бутилката пропан - бутан в смисъл като пърлим прасе с горелката я поливаме с топла вода щото почва да заледява. Май някаква система от две бутилки трябва да правя. За нея някакви специфики има ли или два подходящи редуцил вентила с три маркуча и тройник.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #418

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, бутилките трябва да са поне 2, а още по-добре 3, защото котелът ще работи на пълна мощност. Чувал съм, че една бутилка захранва без проблеми до 10кВт. За тази цел аз ползвам бутилки с кранове, маркучи за високо налягане, колектор, регулатор, стабилизатор, манометри за високото и ниското налягане, ама става и по твоя начин:rolleyes:

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #419

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Едно приятел4е си купи апартамент тухлен. Направих един чертеж и искам да попитам дали е подходящ газов котел бош газ 7000 6-21кв при тази изградена инсталация с тези глидерибез име.jpg
    Знам ,че кондензния от 3 до 16 кв е наи доброто решение но няма място за боилер. Забравих да кажа ,че от колектора до радиаторите е ф16 pex-al-pex

    - - - - - - - - - -

    Здравей Лазар, твоето мнение е много важно. Този котел Бош газ 7000 подходящ ли е за това жилище с тези глидери
    Този пост е редактиран от vini7; 27-08-13 в 23:09.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    10
    #420

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от velchev Виж публикацията
    С таблицата, която е по-горе си изчислих и оразмерих отоплителната инсталация. Друга Excel-ска таблица не съм публикувал преди. Смятам, че изчисляването на отоплителните инсталации трябва да става при ΔТ15 (40/30/20). Ето какви предимства има инсталация, изравнена при 40/30 – котела, ако е кондензен, работи с най-високата си ефективност от 106-110%; дълготрайността на инсталацията е по-голяма (тук цитирам Лазар) – като вдигна температурата на 80°, тръбите на парното ми започват да пращят, което едва ли е най-добре за тях; и трето предимство – могат да се изключват радиатори без ограничение, моята инсталация е изравнена при 40/30 и влиза в кондензен режим при 50/46 и работи без прекъсване само с един радиатор. Ако инсталациите винаги се изравняват при 40/30 проблеми като недостиг на радиаторна мощност и режим цък-цък ще останат само в архивните страници на този форум. Избрали сме си котел с минимална мощност 6-7 квт. примерно. Мощността на едно ребро Н500 при ΔТ15 (40/30/20) е 24 вата/ребро – от таблицата. За да изравним при 40/30 трябва да сложим 250 ребра (6000вата:24=250ребра). Отличен вариант – стаите бързо ще се затоплят, котела винаги ще работи с висока ефективност, но неосъществим – няма място в стаите за толкова много ребра. Ако изберем котел с минимална мощност 3 квт. трябва да сложим 125 ребра (3000вата:24=125ребра), което е по-реалистично. С 3 квт. няма да можем да се топлим в най-големите студове, ще трябва да вдигнем температурата, но през по-голямата част от отоплителния сезон, през останалите 3-4 месеца ще можем. Ако едно жилище получава по 3 квт. топлина на час, за един ден това прави 8 куб.м., за един месец – 240 куб.м., което никак не е малко, в случай че навън не е толкова студено. Ако се гледа само отоплението, много по-добре е котел с минимална мощност 2 или 3 квт. и съответно 80 или 125 ребра, отколкото котел с минимална мощност 6-7 квт. и същите 80 или 125 ребра. Но при избора на котел БГВ-то се оказва решаващо, никой не иска и да чуе за едноконтурен котел. Аз съм с едноконтурен и обемен бойлер и не съществуват никакви неудобства. Веднъж затоплен, средно за около 30 минути според модела, обемния бойлер осигурява топла вода на проточен принцип, топлата вода никога не свършва, при спадане температурата на водата в бойлера котела се задейства и поддържа температурата на водата, защото мощността на серпентината е доста висока. А пък ако кухнята се използва постоянно и от сутрин до вечер на мивките се ползва топла вода варианта с едноконтурен котел и обемен бойлер е по-добър.
    Здравейте!
    Поздрави на всички!!!

    ΔТ15 (40/30/20) - ???
    Преди да прочета този пост си мислех, че ΔТ се смята, като от температурата на входящата водя се извади температурата на помещението или ΔТ15 е тогава, когато t на вх. в радиатора вода е 40 грд, а t на помещението 25 грд.???
    (40/30/20) - това t на вх. / изх. вода в радиатора/ t на помещението ли е ?

    velchev, при колко грд. навън смяташ системата за изравнена?

    Благодаря!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 166 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе