Страница 78 от 166 ПърваПърва ... 2868767778798088128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1156

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    БГВ е едно от най-големите удобства на газификацията, да остана с ел. бойлер не е опция. Тръбите имаш предвид да се пуснат от лирата до бойлера ли? Ако е така може би ще го преживея...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1157

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, по-добрият вариант е да се пуснат нови тръби зад кухненските шкафове

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1158

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Добре де, ами този Ariston Clas Premium 24 FF-кондензационен няма ли да свърши работа като компромисен вариант за да не разбивам?
    Дават му: Макс./мин. отдавана мощност (подгряване) (60/80 град.С) - 21.6 / 5.2 кВт и Макс./мин. отдаван мощност (БГВ) - 25.0 / 5.0 кВт

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1159

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Трагедия - кондензационен, пък двуконтурен, пък 1700лв. - каква ли сбирщина е този котел? Котела според мен е 70% от отоплителната система. Тръби, радиатори, колектори - ако са сбъркани, се сменят или допълват или намаляват. Котела сбъркан ли е, се оправя само с нов.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1160

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    1700 без ДДС

    - - - - - - - - - -

    Ами този: Vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5
    На хартия го дават: 4.2kW-21.2kW отопление и 24.5kW за БГВ.

    Цената не е по-висока от LUX комплекта на TESY, а предимството е че ще имам само един уред в кухнята и няма да прекарвам тръби до банята.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1161

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    1700 без ДДС

    - - - - - - - - - -

    Ами този: Vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5
    На хартия го дават: 4.2kW-21.2kW отопление и 24.5kW за БГВ.

    Цената не е по-висока от LUX комплекта на TESY, а предимството е че ще имам само един уред в кухнята и няма да прекарвам тръби до банята.
    Според мен е супер-решение за малки жилища.
    Да имаш предвид, че БГВ-то може да захрани едновременно само 1 точка на потребление - баня или кухня. С двете едновременно няма да се справи.
    Този котел сме го коментирали от пост №952 надолу - https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post713978
    Creep одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1162

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    1700 без ДДС

    - - - - - - - - - -

    Ами този: Vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5
    На хартия го дават: 4.2kW-21.2kW отопление и 24.5kW за БГВ.

    Цената не е по-висока от LUX комплекта на TESY, а предимството е че ще имам само един уред в кухнята и няма да прекарвам тръби до банята.
    Този става.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1163

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Супер, това исках да чуя! Сега ако препоръчате и инсталатор за София... Тези Газкомфорт са ми в квартала, ама като че ли те се занимават само с дистрибуция и сервиз/обучения, а не инсталират?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #1164

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Двуконтурните котли с проточно БГВ не са за предпочитане. Казвам го като потребител от 7г. Писали сме по този въпрос из "газовите теми". И при най-малкото завъртане на крана на топлата вода, котелът се пуска и после спира. Жената и дъщерята понякога многократно го правят по десетина пъти за 1-2 минути. Котелът се побърква от стартове и спирания. Отделно винаги си трябва известно време докато тръгне топлата вода. Има и дебит почти само за един кран (душ). При отделен бойлер тези неща ги няма. Особено множеството запалвания и спирания.
    orlincho и tony34al харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1165

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    7 г. с един и същ котел ли си? Сериозни ремонти в следствие на ползването на БГВ имал ли си?
    Ще препоръчате ли читав инсталатор, който работи с Vaillant?

    - - - - - - - - - -

    Явно не струват родните инсталатори...

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #1166

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Е, пратих ти на лични, не ги ли гледаш?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1167

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Принципно ги гледам, а и съм свикнал да получавам мейли при ЛС, но този път ми е убягнало
    Този пост е редактиран от Creep; 13-05-15 в 11:12.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #1168

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    7 г. с един и същ котел ли си? Сериозни ремонти в следствие на ползването на БГВ имал ли си?
    Да, с един и същ котел съм. Имал съм два пъти проблеми, които налагаха идване на майстор. Бяха оправени сравнително лесно от него. Имаше и няколко други, при които аз се оправих след съвет по телефона. Иначе чак ми става мъчно за котела като чувам каква канонада от звуци издава, когато почне пусни-спри на топлата вода от жените - бум-бум, бум-бум... Все едно с една лека кола постоянно да я палиш и гасиш. За това бих предпочел да е едноконтурен котела и с допълнителния бойлер ще има и повече комфорт и по-благоприятен режим на работа на котела.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1169

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Споко, Газкомфорт са в махалата, а и сервизът им разполага с квалифицирани кадри, резервни части и инструменти.
    При инсталацията има едни чек-листи - трябва да се отбележи всяка една позиция, когато съответната дейност е изпълнена при инсталацията.
    Накрая си идва техен техник и лично проверява, настройва и пуска котела.
    Задължително да го свържеш със стаен терморегулатор - с регулация по стайна температура, с модулация /не с обикновен термостат он/офф/.
    НЕ вземай терморегулатор с външен датчик!
    Този пост е редактиран от legaltk; 13-05-15 в 17:33.
    Creep одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #1170

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    Бих искал да се информирам малко повече тъй като ми предстои да взема решение дали да газифизирам апартамента си или не. Попитахме във Ситигаз (Пловдив) и хората там ни обясниха, че вероятно ще може да се пусне газ до блока тъй като съвсем близо има вече прекаран газопровод.

    Взехме и оферта от фирма за инсталация на вътрешната система. Като цяло препоръката е да вземем кондензен котел. Предлагат ми:

    VIESSMANN VItodens 100 26kW- КОНДЕНЗЕН (двуконтурен)

    прочетох из темата, че не е много добра идея котлето да работи като проточен бойлер, т.е. да топли водата в момента, в който се пусне кранчето на топлата вода. Дали този съвет е актуален и ако да какви са другите възможности, бойлер със серпентина може би? Предполагам, че котлето се води двуконтурно именно заради опцията да топли водата на момента и реално, ако се сложи бойлер ще може да е едноконтурен и съответно може би ще е по-евтин (но цената на бойлера ще компенсира).

    Апартамента за който става въпрос е 86 кв.м. с 4 стаи, баня и тоалетна отделно. Като цяло не се съмнявам в изчисленията на фирмата относно мощността на котлето, а по-скоро дали има по-удачен вариант за марка/надеждност и съответно цена, кпд. Цената на споменатия е около 2900 лв с ДДС. Разбира се, предложили са ми и няколко други варианта, но аз лично предпочитам да е кондензен.

    Също така можете ли да ми препоръчате фирма за такава работа в Пловдив?

    Благодаря



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе