Страница 53 от 166 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #781

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Здравейте,мога ли с тръба ф16 с алуминиева вложка да захраня 25 ребра Н600 или ако не става,до колко ребра мога най-много да сложа.
    Има едно разпространено мнение, че оптимално се захранват до 20 глидера на Н500, но практиката показва, че може и повече.
    Не съм чел тук във форума някой да е слагал над 20 глидера. Нито пък някой е писал за опита си с Н600....
    Аз например, имам 18 глидера х Н600 и радиатора обръща без проблем.
    Специфика - този мой радиатор се намира непосредствено до котела.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #782

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И още едно въпросче за тръби.Серпентината на бойлера е захранена с Ф18 медна тръба,достатъчна ли е за захранване ако котела е 24 КВ за БГВ или да търся вариант за смяна..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #783

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За 24 квт е прието Ф да бъде 1 цол.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #784

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Имаш предвид Ф28 или Ф22 мед.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #785

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Мисля,че е по-добре да се намали Р на котела до около 15 квт.,за да остане старата тръба.При бойлер от 300литра ,на който се използва горната серпентина чистият обем за затопляне е около 200 литра.Времето за загряване при 15квт. ще бъде около 30 минути. Под Ф разбирам вътрешен диаметър.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #786

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    Мисля,че е по-добре да се намали Р на котела до около 15 квт.
    Котела е що годе нов по-млад от 7-8год сам ще си модулира мощността спрямо какво успява да отдаде изградената система/серпентина/тръби. Въпроса е, че заради едни тръби нямя смисъл да ти грее бавно бойлера. Освен ако вече не са закопани под половината къща.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #787

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Котела сега ще се купува,вариантите са Bosch Condense 7000 - 15 KW или Immergas Victrix 24 Kw,мога да сменя тръбата на не ми е проблем открита е и е в мазето,но с колко Ф22 или Ф 28

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #788

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За 15квт. може да остане старата,но за 24квт.е добре да се смени.Ф28 може би е външния диаметър,минус 2мм стени остава 26мм за вътрешния диаметър.1цол е 25,4мм.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #789

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте имам нужда от съвет за газов котел.Вчера ходих да поръчвам газов котел Immergas Victrix 24 KW едноконтурен,но фирмата която ще го монтира ми каза че бил излязъл новия модел на Victrix ТТ който се води 3-21 КВ и ме устройва идеално,но е само в двуконтурно изпълнение.Удачен ли е в моя случай като имам вече монтиран бойлер с 2 серпентини.Взеха да ме убеждават че щяли да го включат със някакъв соларен модул,който следял температурата на солара и на котела и си обръщал където е по топло там отварял клапана,но не са го правили никъде,от Амакс Гас им обясняваха как се включвало по телефона.Аз също говорих с представителя на Амакс гас,но не ми станя ясно как действа това управление и защо трябва да го включим на долната серпентина където е солара.Обещаха да ми пратят описание на това управление,но още нямам резултат. Моля за спешна помощ понеже другата седмица трябва да го монтират.Това е новия модел на котела Новата лятна промоция! | Amax Gas имам,изпратено описание на български и характеристики,мога да ги пратя,ако някой се интересува. Новия модел може би е по добър,но дали е удачен вариант в моя случай,както ме убеждават или просто искат да си продават двуконтурните уреди.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.

    - - - - - - - - - -

    Това е обяснението на Амакс Гас на мейла ми.

    Най-добрият вариант за вас - от гледна точка на 100% използване на водата, която е произвел солара е да използвате едноконтурен котел в комбинация със соларен вентил монтиран на входовете за студена и топла вода на котела.


    По този начин Вие използвайки сама долната серпентина на бойлера ще може да осигурите в зимен и летен режим пълно загряване на целия обем на бойлера с температури от +5 до 60оС над тази постъпваща от водопровода.
    - само за справка - ако бойлера ви е с обем 200 л и повишение на температурата само с 5оС ще разполагате с икономия - 200х5х1,163= 1 163 W
    това и през зимата всеки ден си е една добра икономия. В противен случай, ако използвате горната серпентина, поддържайки необходимата Ви температура
    на БГВ -45-50оС, това ще възпрепятства стартирането на соларната функция, към бойлера от страна на получената по-ниска стойност отчетена от датчика на соларния панел.


    С две думи - моето по-добро предложение за Ва е - комбиниране на двуконтурен котел със соларен вентил и бойлер с една серпентина.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #790

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не обръщай внимание на подобни твърдения от хора, които не са го пробвали и нямат понятие. Най-доброто съвместяване на газов котел със соларна инсталация става чрез двусерпентинен бойлер. Тази система, която се опитват да ти пробутат Амакс е отдавна използвана и отхвърлена, включително и от Теси. Идеята е следната:
    Водата се загрява в соларен бойлер с една серпентина от слънчевия панел, а в преходните периоди, когато температурата в бойлера не е достатъчна се доподгрява на проточен принцип от газовия котел. Под газовия котел се монтира един скъп смесителен вентил, наречен "двойно трипътен", през който минава водата от бойлера и ако тя е гореща се смесва до зададената температура от термосмесител, а ако е с недостатъчна температура се отклонява за дозагряване през газовия котел на проточен принцип. Схемата има много недостатъци:
    1. Сложен и скъп вентил, който разбира че не е с мигновено действие и нарушава комфорта, а сложността му гарантира проблеми в бъдеще
    2. Най-големия проблем идва от там, че когато водата е почти готова за ползване (много често явление през преходните периоди и зимата), на нея и трябва много малка мощност за да достигне желаните градуси, но котелът има по-висока мощност и затова прегрява и изключва, след малко пак включва и комфортът е никакъв. Дори и да вярна тази цифра 2кВт за минималната мощност, пак няма да се получават нещата. Пък аз дълбоко се съмнявам в модулация 1:10 или поне в рамките на прилично КПД
    Ти имаш такъв хубав бойлер с 2 серпентини (голяма котелна), дай сега да не ползваме само малката, щото Иммергас нямали едноконтурен котел. Пък това в долния цитат може да го напише само човек, който или няма понятие какво говори, или си мисли че говори на Ниандерталци - няма как горната серпентина да пречи на долната - това е като приказката за вълга и агнето, дето му мътело водата :rolleyes:
    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    ... В противен случай, ако използвате горната серпентина, поддържайки необходимата Ви температура
    на БГВ -45-50оС, това ще възпрепятства стартирането на соларната функция, към бойлера от страна на получената по-ниска стойност отчетена от датчика на соларния панел.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #791

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазар,много благодаря за бързия отговор и точното обяснение.Едиснственото което ме спира да взема Bosch Condens 7000 е скъпият комин който се получава при мен има 4 колена на 90 градуса и 3 удължения(2 по 1 метър и 1 бр. половин метър)и като ми го сметнат се получава 650 лева за комин,а и фирмата не е сигурна при тези чупки дали ще работи правилно котела.Има ли някаква алтернатива за по евтин вариант при този модел.

    - - - - - - - - - -

    Между другото на Tesy 3-12 КВ комина излиза доста по евтино около 300 лева ,но незнам защо и трите фирми които идваха на оглед изразиха мнение,че ще ми е слабо както за отопление така и за бойлера,а първо се бях спрял на него,понеже е страшно изгодна оферта пакета LUX и ме разколебаха.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #792

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Принципно не е трудно да се пригоди комин от една марка на друга, но ако наистина има толкова много колена и удължения, то всеки котел може да изпита затруднения и проблеми при работата. Освен коаксиална система 60/100 може да се ползват и други коминни системи. Аз наскоро имах такъв случай и го изпълних с тръби 80/80 - излезе по-евтино и по-сигурно, но трябва да се обсъди на място. Каква площ отопляваш, че да ти идва малко Тесито? Ако е над 150м2 може да поискаш пакет с котел 6-18кВт - разликата е минималн - колкото разликата в котлите - 100 или 200лв беше по спомен
    Този пост е редактиран от Lazar; 05-07-14 в 19:40.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #793

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Къщата е на 2 етажа изолирана цялата,с PVC дограма,за всеки етаж ще си има отделен котел и двата котела ще са в мазето.
    1 етаж - тук живея аз,общо 90 кв.м инсталирани 81 ребра H500 + 14 ребра H350 етажа е нисък 2.35 във всички стаи
    2 етаж -дядото- общо 100 кв.м - панелни радиатори - тип 33 -2000Х600 -1бр - 6200W;1600Х600 1бр.-4900W тип 22-1600Х600 2 бр- 3400W. ; 5 ребра H800 ;10 ребра H500 стандартна височина 2.70 м

    Измислих начин да махна едното коляно и едното удължение,ще останат 3 колена с по 2 удължения по 1 метър,комините ще излизат през английски двор,на разстояние 80 см.един от друг.Незнам няма ли да си пречат по този начин.Не ми е проблем да сложа и раздвоени комини,дали ще излизат 2 тръби или 4 все ми е тая,няма да ги гледам,стига да работят както трябва. За Тесито ми обясняват,че щяло да топли бойлера по час,час и половина,понеже било слабо и през това време ще съм без отопление.Изпрочел съм целия форум и разбрах че за 100 кв.м 12 КВ.котел са напълно достатъчни,но в Пловдив явно не мислят така.
    tutalka одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1
    #794

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Първо да благодаря за страхотния форум свързан с газовото отопление. Прочетох много постове и научих много неща.
    Предстои ми избор на газов котел и/или серпентина на ново, добре изолирано жилище, около 65 кв.м. площ, 2.65м височина с инсталирани 24 глидера (не знам каква е мощността, но радиаторите са марка "ragall"), плюс една лира (78см/45см).
    Спрял съм се на Теси: Пакет LUX 120H (благодарение на Lazar). Въпросите ми са:
    1. Препоръки за монтажник и/или монтажна фирма на Теси за София.
    2. Допълнителни компоненти за пакета на теси трябват ли и ако да какви са?
    3. Известно ли е на някой дали Теси предлагат цялостни решения и с 80 литровите бойлери?
    4. Газовата инсталация няма монтиран колектор (но апартаментът е малък). Това проблем ли е?
    5. Трябва ли да оразмерявам радиаторите с допълнителни глидери? За два от общо трите радиатори физически това е възможно.
    Този пост е редактиран от nikichanko; 17-07-14 в 22:24.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #795

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,има ли някой термоуправление на Bosch FW200,което е по външна температура,трябва ми малко консултация.При стандартните настройки теглото на стайната темпераура е 30%,но в менюто може да се променя до 100%, значи ли това, че ако я нагласим на 100% няма да играе роля външната температура,и ще се води само от стайната,демек ще стане като FR 110.
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе