Страница 84 от 166 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1246

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от velchev Виж публикацията
    Котела /с мин.мощност 1,9квт/ включва надвечер и работи известно време без прекъсване докато достигне зададените 22º и изключва.
    Кой е модела на този котел с 1.9квт минимална мощност?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #1247

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Kотела ми е Имергас Виктрикс Х12 /1,9-12квт/, едноконтурен, кондензен, купих го през 2012г.
    VanDan и orlincho харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1248

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от velchev Виж публикацията
    Kотела ми е Имергас Виктрикс Х12 /1,9-12квт/, едноконтурен, кондензен, купих го през 2012г.
    Правилния котел за апартаменти до 70-80м2. Но и ти го поставяш отново в гранични условия да топли само една стая.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1249

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Все си мисля, че колкото разход ще имаш за 1 стая, приблизително толкова ще е и ако се отоплява още 1 стая и малко повече за 2. Просто околните помещения ще се затоплят и ще се намалят и вътрешните термозагуби.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1250

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Здравейте,
    преди две години при проучване за избор на газов котел и инсталация, попаднах тук и от прочетеното и вашите съвети се спряхме на едноконтурен Бош 7000 . Изградихме инсталацията-обща част до междинната площадка/ние сме в двеуетожна къща/, съседа не участва и ние поехме финансирането. Съответно имаме съгласувани проекти в местната газоснабдителна фирма. По различни причини стопирахме с ремонтите и тази година ги подновихме. Вътрешната инсталация ни изпълни друга фирма, понеже местната,която изгради общата част беше много ангажирана с някакви по-големи промишлени проекти и не можаха да ми дадат някакъв срок за изпълнение. Същите вписали в проекта котел Имергаз двуконтурен -понеже такива продават, въпреки заявлението ми, че не желая Имергаз. Говорих с проектанта и човека каза,че ще отрази промяната и няма проблем. Това,което ме притесни е, че от газоснабдителната фирма ,която ще пусне инсталацията взеха да ми развиват теорията, колко погрешно съм се спряла на едноконтурен кондензен котел. Как той горял въздух от помещението и трябвало да си срежа вратата и да сложа решетка да има повече обем въздух , че неговия комин не смучел отвън , а бил само една тръба за изгорелите газове. От прочетеното тук съм останала с друго разбиране, затова моля ви да ми разясните пак, черпи ли въздух отвън чрез комина кондензния едноконтурен котел Бош 7000 или черпи от помещението?

    Вземай си Боша и не слушай какво ти говорят от газовото дружество.Котела си дърпа въздух през комина.Не се използва въздух от помещението.Аз съм с този котел и съм изключително доволен.Предвиди си и управление FW200.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1251

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Тези от Вашето газово дружество ме разсреляха! Предполагам, че не е Овергаз, там поне малко държат на общата им култура и им правят обучения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1252

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Тези от Вашето газово дружество ме разсреляха! Предполагам, че не е Овергаз, там поне малко държат на общата им култура и им правят обучения

    Севлиевогаз е доставчика , ама и проектанта, който е габровец /тук ползват предимно неговите услуги/, та и той взе да ми обяснява, че избора на едноконтурен кондензен котел е голяма грешка. Не разбирам защо, но от 10г у майка ми сме с двуконтурен Имергаз и знам как работи и какви са неудобствата ,затова и се съгласих с вашите аргументи да вземем едноконтурния Бош въпреки по-скъпата инвестиция.
    doooon одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1253

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Севлиевогаз е доставчика , ама и проектанта, който е габровец /тук ползват предимно неговите услуги/, та и той взе да ми обяснява, че избора на едноконтурен кондензен котел е голяма грешка. Не разбирам защо, но от 10г у майка ми сме с двуконтурен Имергаз и знам как работи и какви са неудобствата ,затова и се съгласих с вашите аргументи да вземем едноконтурния Бош въпреки по-скъпата инвестиция.
    Отсвири го този с двуконтурните котли,ако искаш ниски сметки слагай кондензния Бош 7000.Пиши им в сайта и питай кой е дистрибутор за вашия район.Пробвай и във Велико Търново не ти е много далече.
    doooon и tony34al харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1254

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Отсвири го този с двуконтурните котли,ако искаш ниски сметки слагай кондензния Бош 7000.Пиши им в сайта и питай кой е дистрибутор за вашия район.Пробвай и във Велико Търново не ти е много далече.
    Вече го направих, търновска е фирмака,която ми направи вътрешната инсталация и ще ми монтира котела-много съм доволна от тях, много са внимателни, нищо не разкъртиха, всичко си смитат и почистват, абе с кеф им давам парите си, които така или иначе ще дам ама друго си е като има отношение към теб като клиент.
    legaltk одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    1
    #1255

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте Лазар,

    Изпратих Ви лично съобщение. Ще бъда благодарен за проявеното разбиране и помощ.
    Поздрави

  13. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #1256

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте на всички!
    Съжалявам, че лятото ме нямаше в темата, беше доста интензивно.
    И аз, като колегата batspetar имам котел Бош конденз 7000 и съм изключително доволен от избора си, базиран 100% на мненията в този форум!
    Безкрайни благодарности на колегите Lazar, legaltk, tony34y, orlincho, batspetar и всички други активни в темата.
    Миналата зима изкарах със средна месечна сметка 200лв, а от както ползвам котела само за БГВ, сметката беше 8-10лв на месец!
    Сега е края на октомври, преходен сезон, котела работи на отопление през целия месец (зададена Т 23гр. , икономична нощем 21.5, с FW200 съм), очаквам с нетърпение каква ще ми е сметката.
    За тези, които се чудят за едноконтурни котли, защото разни 'спецове' им предлагат друго, ще ги посъветвам да не ги слушат!
    Достатъчно е да се отдели нужното време и внимание, да се прочете темата, да се вземат предвид всички фактори формиращи топлозагубите, да се направят коректни сметки.
    Повечето доставчици на котли работят само с конкретна марка, срещу комисион и теоритчните им познания или липсват, или се спестяват за сметка на търговското представителство на марката.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1257

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от dsb Виж публикацията
    ...............
    Миналата зима изкарах със средна месечна сметка 200лв, а от както ползвам котела само за БГВ, сметката беше 8-10лв на месец!
    ........................
    В друг пост беше написал, че декември и януари си бил с 200 лв. сметка, а февруари - 160 лв. През останалата част от отоплителния сезон сметките трябва да са били по-ниски от 200 лв., така че няма как средномесечният ти разход да е 200 лв.? Излиза, че 200 лв. е върховият ти разход.

  16. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #1258

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Може да съм се объркал, ако съм писал по памет. Ето ги данните:
    Октовмри 8.72
    Септември 8.72
    Август 6.11
    Юли 10.72
    Юни 12.5
    Май 74.12
    Април 249.65
    Март 162.15
    Февруари 262.91
    Януари 144.94

    Януарската фактура е от 5-ти декември до Коледа, а февруарската е за 40 дни период. Затова приемам средно 200лв , пиковата консумация е през м.Март, следва преходна сметка от 74лв и от там нататък е само БГВ.

    Ако не броим преходната сметка, средно месечно имам 205лв, а ако я включа става 178лв.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1259

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здрвейте,
    искам да ви попитам друго. Понеже два от радиаторите в инсталацията са еднакви-в хола ,който е общо помещение с трапезарията и кухничката отделен с портал,който направихме на арка и в едната голяма спалня. Още не е доизградена инсталацията и предстои да купим радиатора за спалнята и се чудя дали да не вземем вентилаторен конвектор и да го сложим в хола, понеже там помещението заедно с трапезарията става 30 кв.м като обем не съм смятала колко е, но стените са 2,65м на таваните има каменна вата и гипсокартон, а радиатора от хола да отиде за спалнята. В трапезарията направихме водно подово и също има радиатор понеже тя е североизточна и има голяма северна стена, а нямаме изолация и искахме да се застраховаме,че ще е топло. Дограмата е дървен стъклопакет двуслоен без разни екстри по стъклата. Идеята ми е ,че конвектора ще затопля по-бързо понеже от хола пък пак с портална врата/как са строили навремето/ се влиза в другата спалня и често и тя е отворена и помещението става още.по-голямо. В тази спалня сложихме автоматична клапа на стената против влага с идеята,че като отворим вратата ширма в кухнята ,който се пада по диагонал ще играе ролята на изходяща клапа-това да не слагаме такава и на комина . Понеже клапата също ще пропуска студен външен въздух ми се струва,че конвектора по-бързо ще компенсира изстудяването. От фирмата,която ми прави инсталацията ме разубеждават за конвектора, че нямало смисъл, що да давам повече пари като и радиатора си топли добре , че конвектора вдигал прах постоянно и бил шумен. Вие какво ще ме посъветвате?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1260

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не съм фен на конвекторите и на мен ми духат и бръмчат.Ако можеш драсни една схема на апартамента,може и на ръка, с размерите и радиаторите.Не знам какво те притеснява,че е 30 квадрата,управлението само си избира с каква температура вода да подава,за да го сгрее максимално бързо и после само да поддържа.Освен това имаш и изолация.При мен 34 квадрата хол с бокс разликата от 2.5 градуса я наваксва за 15 мин.Ти си направи сметка трябва ли ти по бързо загряване .По добре тип 33 радиатори отколкото,вентилаторен конвектор (лично мнение).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе