Страница 41 от 166 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #601

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    3850+10400+6200+2300+3100=25850Вт/90*С - познах, нали?
    Имаш много добра радиаторна мощност, направо си за кондензен котел - той затова този работи като кондензен.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    3
    #602

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Много уважавам хора с разбиране и опит като теб,но за се сега ще се радвам на новия ВАЙЛАНТ ТУРБО ТЕК ПЛЮС 6.8-20.надявам се да съм доволен.

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #603

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Според мен при тези високи външни температури е преждевременно да се правят изводи.
    Ще очаквам данни за Декември и Януари.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #604

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ниската минимална мощност 2-3 квт, която предлагат едноконтурните и някои двуконтурни модели е допълнителна екстра за котела. Ето още едно предимство – могат да се използват възможностите на термоглавите на радиаторите. Термоглавите са нещо много практично и удобно. При наличие на ниска минимална мощност притварянето на един кран, или на два или повече крана едновременно не води до включване и изключване на котела. Достатъчно е един кран да е напълно отворен, в една от стаите, за да не изключи котела. Когато се случи всички останали термоглави да сработят едновременно и да прекратят подаването на вода към останалите радиатори, котела намалява мощността си и продължава да работи само с един радиатор без да изключва. Така с термоглавите лесно може да се прави прецизен баланс на отоплителната система, температурата във всички стаи да е еднаква, или в определени стаи да е по-топло или по-студено. При ниска минимална мощност възможностите за маневриране и настройки са неограничени, докато при висока минимална мощност и недостатъчно ребра инсталацията е „дървена” – и най-елементарната функция на котела - електронната модулация, не действа - котела работи на минимална и ниска мощност, не могат да се спират радиатори, не могат да се използват термоглавите...... А това, че имаме монтиран 20-24 квт. котел изобщо не означава, че жилището ще може да получава 20-24 квт. топлина. Например имаме 24 квт. котел и 80 ребра Н500. Максимално възможната мощност при ΔТ60 на тези ребра е 12 квт. (80ребра х150вата/ребро=12квт.). Обаче ΔТ60 невинаги може да се достигне, за да имаме ΔТ60, в радиатора постоянно трябва да влиза вода с температура 90°, а моя котел примерно може да подава вода стемпература до 85°. Реално мощността на нашите 80 ребра е не 150 вата/ребро(каталожната мощност), а 130-140 вата/ребро, или към 10-11 квт. Ако котела е с висока минимална мощност и често включва и изключва, мощността на ребрата ще падне и още, под 10 квт. Монтирали сме 24 квт. котел, но това е безполезно за отоплението, радиаторите не са в състояние да поемат и разсейват 24 квт. топлина, тяхната максимално възможна мощност е 10-11 квт, все едно да се опитваме да съберем 24 литра вода в една кофа, която побира 10-11 литра. Максималната мощност от 24 квт. на котела никога няма да може да влезе в действие с 80 ребра. Трябват ни 170-180 ребра, чиято мощност ще бъде 24 квт, за да може жилището да получава 24 квт, ако наистина има нужда от толкова киловати, но толкова ребра не могат да се съберат в жилището, нито пък е нужно да ги имаме, няма жилище в България, на което да му трябват 24 квт. на час, освен ако се отоплява при отворени прозорци. Което и да е жилище може да се отоплява с едноконтурен котел 12-14 квт, дори и такъв котел не може да достигне максималната си мощност с 80 ребра Н500. За БГВ-то 24 квт. също са много. За къпане и битови нужди вода с температура 40-45° е достатъчна, а за да се загрее водата до тази температура на проточен принцип може да се кара и с доста по-малко от 24 квт. Единствената причина да избираме 20-24 квт. котли е, че са двуконтурни. Но високата максимална мощност води след себе си висока минимална мощност 7-8-9 квт, което създава само ограничения за отоплението. Аз имах двуконтуренкотел с висока минимална мощност 9,4 квт, сега съм с едноконтурен, и съм много по-добре с едноконтурния котел и с обемния бойлер.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #605

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Колко % ти падна сметката за отопление след като сложи едноконтурния котел. Номинална мощност от 12-14 kW за БГВ ще е малка без бойлер. Ще идва гореща вода на тласъци и ако някой отвори още един кран на мивка за да измие нещо, край !!! Кофти е,че трябва да търсиш място на обемния бойлер в апартамента ... За другото съм съгласен
    Този пост е редактиран от МИК66; 26-11-13 в 14:52.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #606

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Този въпрос вълнува доста хора. И една добавка и от мен, с какви характеристики е сегашния котел?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #607

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здрвейте,

    От 3 месеца съм в нов апартамент с инсталирана газова инсталация.
    Котлето монтирано от строителя е Wiessmann Vitopend 100-W. От тук прочетеното, разбрах че не е първа хубост, но.... c'est la vie
    Апартамента е 110 кв.м. чиста площ, първи етаж над магазини, 5 метра над земята. Магазините са необитаеми към момента. Блока е строен с тухла четворка, изолация от каменна вата и керамични плоскости. Апартамента е вътрешен север - юг. Хола и кухнята са южно изложение с френски прозорци, а трите спални северни. Дограмата е петкамерна с К стъкло.

    Радиатори:
    Стая 35 кв.м - 27 глидера H500
    Стая 16 кв.м - 15 глидера H500
    Стая 15 кв.м - 15 глидера H500
    Стая 10 кв.м - 10 глидера H500
    Две бани с лири 780х450

    Допреди 10 дена не бях пускал газта за отопление и в апартамента се поддържаше температура около 21 градуса.
    С идването на по-студеното време реших да си взема стаен термостат и се спрях на Computherm Q7RF /безжичен/

    Двата ми въпроса са:

    Глидерите достатъчни ли са? Ако не, колко още трябва да поставя?
    На каква степен да държа котлето, след като от фирмата, която ми поддържа инсталацията, монтираха регулатора?
    Нагласил съм регулатора да поддържа температура 21.5 градуса вечер. Понякога обаче котлето се включва въпреки, че температурата в помещението е 22.5 - 23 градуса. На какво може да се дължи това?

    Предварително благодаря на всеки, който даде съвет.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #608

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Даваш потенциометъра за отопление на макс. Колкото до това защо се включва след като е надвишена зададената температура - не мога да отговоря - китайска му работа:rolleyes:

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #609

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Много са ти малко глидерите !!! Аз също съм на 1 ет. в ап 92 м² /дневна - юг,а кухня и 2 спални - север/ с общо инсталирани 103 бр.глидера Н500, включително и една десятка в коридора.Апартамента е изцяло външен и от никаде не живеят съседи ...! Денем 21°С,вечер 18°С. Външна изолация - /само на моя апартамент/,а вътре на външните стени и таваните вата и гипсокартон. Най-лошото на 1 етаж е,че никой не ни топли отдолу и от там идва и по-големият разход ....!!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 03-12-13 в 10:19.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #610

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А бе и на мен така ми се стори - имам предвид голямото помещение от 36м2. Ама отде да знаеш каква му е изолацията, може да е много добра и да стигат. Гледам каменна вата, керамика, знам ли?
    Отгоре на всичко, при зададени 21.5С, поддържа 22.5-23С!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #611

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А бе и на мен така ми се стори - имам предвид голямото помещение от 36м2. Ама отде да знаеш каква му е изолацията, може да е много добра и да стигат. Гледам каменна вата, керамика, знам ли?
    Отгоре на всичко, при зададени 21.5С, поддържа 22.5-23С!
    За повечето С°,може да е виновен и стайния термодатчик ! При мен сутрин като преминава котела от нощна към дневна при зададена 21°С Т,след достигане на 20.5°С в стаята,котлето спира и оставащия 0.5°С се вдига от нагрятите до 78°С радиатори по ''инерция'' .... Да пише колко газ изгаря за 24 h при тези Т,и ще разберем тогава,кое как е !!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 03-12-13 в 11:55.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #612

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,

    Благодаря за мненията.

    Сега забелязах, че снощи съм написал нещо което не е точно така. Температурата от 21.5 градуса е нагласена до 24:00 часа. От 00:00 часа до 05:30 часа температурата е нагласена на 19 градуса.
    Събуждайки се днес сутринта, температурата в помещението беше 20 градуса и радиаторите бяха студени. Това ме навежда на мисълта, че вечерта котлето въобще не се е включвало. Това за мен означава, че изолацията си е ОК и разхода би трябвало да е добре. Като засека разхода за денонощие, ще си покаже.
    Мерси на Лазар за съвета.
    Относно глдерите, колко още трябва да се монтират за да е ОК системата?

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    5
    #613

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте ,

    Пиша отново , т.к постът ми се изгуби между останалите с надеждата някой да се включи с мнение.
    Имам нужда от помощ при настройване на газовия котел , за да бъде отоплението в къщи мах ефективно и икономично.Котелът е Immergas Eolo mini 24 , двуконтурен.От изчетените страници във форума ми стана ясно , че този котел е голям за жилището , но за момента нищо не може да се направи , затова моля да ми помогнете да оптимизираме , до колкото е възможно отоплението с наличните средства.Апартаментът е 1 етаж , като част от него е върху магазин (необитаем) , а дневната , почти цялата виси във въздуха така да се каже .., на колони е , от долу има тунел към паркинга.Жилището е ново строителство с външна изолация , не зная колко см е , но не е от най-дебелата.Дограма - PVC.Под - ламинат и теракот.Вътре никъде не е поставяна изолция.Изложение:дневна и спалня - югоизток , кухня - север.Дневна - 2 външни стени , кухня - 1 външна стена.Съседи - отгоре и от-към спалнята.Чиста отопляема площ 48м2.Радиатори - панелни , тип Стражица;разположение - дневна 20м2 - 2бр. 1200/600 и 1400/600;спалня 15м2 - 1800/600;коридор 5м2 - 400/900 , вратата към бокса - 4м2 стои отворена , т.е този радиатор топли общо 9м2;баня 4-5м2 , алуминиев радиатор - 7ребра , Н-50см.Имаме стаен програматор в дневната.
    До сега сметките ни за газ в зимните месеци са се движили в границите около 180лв , но парното работи 1 час сутрин и 4-5 часа вечер , като поддържаме температура 21С.На мен лично ми е почти студено на тази Т , но просто не можем да си позволим повече.Т на водата 45-60С , в зависимост от външната Т.
    От 1 седмица котелът е настроен на мин.мощност , 60С Т на водата.Програматорът поддържа 18,5С 21 - 7ч и 20,5С 07ч - 21ч.Докато достигне зададената Т на водата , котелът работи без прекъсвания.Ако не е достигната Т на въздуха , след като е изключил , следващото включване е след 10мин , на по-голям интервал не може да се направи.Среден разход заедно с топлата вода 5м3.Не се готви на газ.Когато излизам и не съм в къщи , настройвам на 19С , средно 3-4 часа дневно , но не всеки ден.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #614

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    dani89, аз не забелязах някакви фрапиращи грешки по твоята система и съответно няма много възможности за оптимизация с този котел и с тази изолация. По-големи радиатори няма накъде, стаен термостат си имаш, единствено може да пробваш с по-висока температура на водата, като не се ангажирам с гаранции за голям успех. Все пак разходът не е голям - малко хора могат да се похвалят с разход 5 кубика на ден. С малко едноконтурно котле сигурно ще падне още, но пък не си струва инвестицията за подмяната. От тук нататък мога само да ти пожелая Дядо Кледа да ти донесе по-големи доходи през следващата година! Успех!:rolleyes:

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    5
    #615

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Lazar , МНОГО БЛАГОДАРЯ , че се включи.На колко градуса да направя водата?
    Не ме разбирай погрешно , аз не смятам , че 5 м3 са много , но това е разход , с който поддържаме температура 20-21С.Иска ми се , ако е възможно да вдигна Т с 2С и да запазя разхода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 166 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе