Страница 65 от 166 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #961

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    Здравейте, наложи ми се да се топля вчера и днес на климатик. Получи се теч от отоплителната система . Няма никакво съмнение за мен че на газ е по-комфортно и по-евтино. Климатика ми е Хитачи с COP 4,23 и има опцията да ми показва консумираната енергия на дисплея. Занулих го и за 5 часа ми израсходи 4,8kw. за отоплението само на хола ми и не можеше да достигне комфорта който ми предлага газта. Като се има в предвид че външните температури и през ноща дори са били над нулата. По мое изчисление (което не мога да твърдя че ще е много точно) за 5 часа отоплението с климатик само на дневната ми струва 1,2лв. ако отоплявам детската и спалнята с климатици, а те са по малки ще ми струва още по 50-70 стотинки на стая за 5 часа. Това прави по 2,5лв. за отоплението на апартамента ми за 5 часа. За деня който ще топля апартамента (събота или неделя) когато сме в къщи по цял ден ще работи 15 часа това ще рече че отоплението на климатик ще ми струва 7,5лв. на ден. При все че, комфорта няма нищо общо с газта. Цената ми е почти двойна от тази с газта и то при топло време. Така че колегите с климатици мога само да ги съжалявам защото си нямат и на представа какво губят от джобовете си и от към комфорта си.
    PS: Това е само мое лично мнение и не се ангажирам да влизам в спорове с професионалисти в областта. Ако съм объркал някъде в изчисленията моля да ме поправите КОРЕКТНО.
    Много ми стана интересно - какъв е модела на това Хитачи, което харчи 1кВт на час при тези температури в 31м2?
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #962

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    PS: Това е само мое лично мнение и не се ангажирам да влизам в спорове с професионалисти в областта. Ако съм объркал някъде в изчисленията моля да ме поправите КОРЕКТНО.[/QUOTE]



    И аз преди 2 години бях в квартира на газ и за отопление на 3 стаи плащахме по 300 лв зимата ,но не съм тръгнал да пиша като тебе.За комфорт не споря,ама за цена ,кв/ч на газ е 13 ст ,на ток комбинирано дневна/нощна е 18 ст.Всеки читав климатик има Коп 3 дори и при - 10 гр ,тоест кв/ч с климатик идва около 6 ст,какво повече има да се спори за цена?Едно е ясно,при едно и също жилище отопление с приличен климатик е около 2 пъти по евтино от отопление на газ и в това няма как да има спор.А при +7 да харчи климатика ти 1 кв ,значи че е за 2 пъти по малка стая от тази в която си го сложил.А за комфорта ми е интересно с какъв разход на газ ще поддържащ 23 гр при външна - 11 ,в северен хол 25 кв ,със 12 кв дограма,3 външни стени и под във въздуха с отворена врата към коридор.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #963

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Много ми стана интересно - какъв е модела на това Хитачи, което харчи 1кВт на час при тези температури в 31м2?
    сигурно и бойлера е вързан към него

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #964

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Климатика е Hitachi RAK 35PPA / RAC 35WPA. Сложил съм го за охлаждане на дневната а не и да я топля, може би и заради това ми е такъв харча. А и както казах не ми се влиза в спор с професионалисти и не ангажирам никой с моето мнение. Ако съм объркал някъде в сметките, моля поправете ме. Цената на киловат час от газта е 0,10914лв. поне в това мога да съм точен. За климатика колко е и как го преобразува не мога да съм сигурен и за това писах че, МОЛЯ ДА БЪДА ПОПРАВЕН.
    PS: COP 3,82 не знам защо съм останал с впечатлението че е 4,23 .

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #965

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    Климатика е Hitachi RAK 35PPA / RAC 35WPA. Сложил съм го за охлаждане на дневната а не и да я топля, може би и заради това ми е такъв харча. А и както казах не ми се влиза в спор с професионалисти и не ангажирам никой с моето мнение. Ако съм объркал някъде в сметките, моля поправете ме. Цената на киловат час от газта е 0,10914лв. поне в това мога да съм точен. За климатика колко е и как го преобразува не мога да съм сигурен и за това писах че, МОЛЯ ДА БЪДА ПОПРАВЕН.
    PS: COP 3,82 не знам защо съм останал с впечатлението че е 4,23 .
    С този климатик, при тези условия, разхода си е напълно нормален - това не е машина, която може да затопли и да поддържа температури в това помещение. С друга машина, и то не сама, разхода ще е коренно различен, За това сравнението ти е адски некоректно и не показва и не доказва абсолютно нищо, освен че машината не става за отопление на това помещение, камо ли пък целия апартамент.
    Този пост е редактиран от tony34al; 24-01-15 в 19:40.
    mirandi одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #966

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И аз не съм специалист на тема газ ,но според сайта на овергаз цена за квт/ч на газта е 12,2 ст.Относно разхода на климатика,аз съм изненадан ,този климатик има 4,2 кв отдавани и до 0 гр външна темп трябва да се справя а за да консумира 1 кв значи отдава 4 ,а за да не може да си стоплиш хола със 4 кв ,значи че харчиш по 5 кв ,5 кв по 12,2 ст=61 ст на час при отопление с газ ,по 24 часа = 15 лв за 24 часа и много далеч от твоите разходи на газ.Нещо някъде има объркано.Но от цялата газова тема ,оставам със впечатление че хора със 3 стайни студени апартаменти със външни стени и без топлещи съседи имат големи сметки за ток.Тези със малките сметки обикновено са със средни,южни апартаменти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #967

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Както казах не съм специалист.Относно цената на киловата добита от газ: 1kw=0.107 кубика газ.При сегашната цена на газта от 1.02лв. за кубик прави посочената от мен цена. И аз не знам какво не е наред в моята сметка. Може би е както при газовите инсталаций които са преоразмерени и имат отвратително голям разход. Което определено не ме прави прав в дадената ситуация но, това не означава че съм пристрастен или се опитвам да манипулирам някого, просто изказвам моето мнение по дадена тема. Това не означава че нямам посочения разход и в двата случая, това само може да означава че трябва и да се внимава много и при избора на климатик за даденото помещение което ще се охлажда или отоплява или и двете от климатика.
    Този пост е редактиран от sreshtu; 25-01-15 в 09:19.

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #968

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    .................................................................................................Тези със малките сметки обикновено са със средни,южни апартаменти.
    Или добре изолирани

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #969

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Там е работата че аз съм със среден,южен апартамент и е добре изолиран(виж предните ми постове).Нямам обяснение за показанието на климатика, освен да не съм успял зануля и това да ми е консумацията от както ми е поставен.Като се има в предвид че това му е третото пускане, първото му беше от техниците, второто със съпругата да видим колко е шумен и за колко време ще затопли дневната.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #970

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Определено има някаква грешка с климатика.В това време ,когато е 6-7 гр навън с климатика в хола държа отворени вратите към коридора,банята и другите две стаи и в най отдалечената стая е 21 гр а външното тяло на климатика едва работи.И междудругото този вентилаторен конвектор в хола как е откъм шум и сила на духане,гледам минимален дебит 370 куб и 26,5 деб ,с какво е по добър комфорта му от на един подов Дайкин ?А цената му е гледам над 1000 лв

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #971

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами нямам външно тяло, не го чувам изобщо а и определено го няма това духане на климатика, не знам защо.За цената, да висока е но, определено си струва според мен.Дори обмислям вариант да сложа в детската такъв но с панел за да не се губи комфорта от топлината на радиатора. С какво е по-добър от подов Дайкин (според мен) обмислял съм го и този вариант за отопление. Както отбелязах липса на външно тяло, не е пластмасов и цвета му няма да се промени с годините освен ако не решиш да го боядисаш по твой избор а, е и по-тънък. Като избирахме електроуредите ни се водехме главно от:
    1:Да не е шумно.
    2:Да е икономично.
    3:Да не заема много място.
    Като 2 и 3 са равнозначни но, определено се водехме от това да не е шумно.Живеехме на бу.Цар БорисIII и като минеше Пернишки джип с 120км. по булеварда изпадах от леглото и за това това ни беше водещото ДА Е ТИХООООО!!!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #972

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    @legatlk, благодаря за напътсвията.
    Нещото което ме кара още да се колебая за Вайлант-а е малко по-високата мин. мощност 4.2кВ. А според сметките които правя, 3кВ при мен ще е оптималано т.к. за начало едната стая няма да я топля. А през деня, вкъщи няма никой.
    Та си мисля за Виктрикс Х 12 (1.9кВ - 12кВ), но никъде не мога да намеря информация за това котле, като например колко стар модел е и къде се прави.
    Също и как им е гаранционият сервиз.
    Някой, ако знае , да помага

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #973

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от za6o Виж публикацията
    Та си мисля за Виктрикс Х 12 (1.9кВ - 12кВ), но никъде не мога да намеря информация за това котле, като например колко стар модел е и къде се прави.
    Също и как им е гаранционият сервиз.
    Някой, ако знае , да помага
    Моя 24 2Л е прозиведен в Италия. Предполагам и малкото и то там ще е правено. В момента имат 2 нови модела VICTRIX TT които почват от 3.1КВата минимнуми. Модела е над 3г. Когато проучвах за мен, вече беше наличен. За сервиза това което мога да кажа, че вече над 2г моя тиктака без забележки. Със сервиза съм имал 2 контакта до тук. Един в началото, когато се оказа че инсталаторите ми не са възрали добре термостата и от сервиза ми помогнаха да реша проблема. И миналия ноември когато му дойде време за профилактика. По мое мнение човека съвсем съвестно прегледа уреда. Отвори горивната камера и почисти топлообменника. Изчисти нагара по запалката. Смени уплътнението на тръбата на газта. Премери наколко неща по ел. системата. Провери за налични грешки. Провери дали работи след сглобяването и затвори. Похарчи почти към час и половина за това. Профилактиката беше 40-на лв.
    По-желание на клиента срещу още 80лв ми уздължи гаранцията с 1 год. Според техника подобно удължение е възможно без ограничение във времето стига да се заплаща подобна такса + профилактика ежегожно. Аз незнам до кога ще ги викам на този принцип това 120лв + 25лв за надзор ми се виждат повечко.

    Тук във форума имаше една мома magnolia, която сложи такова Х12 и това, че не е писала повече според мен говори добре за котлето. Или не се е разваляло или си е сменила жилището или и се е родило дете.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #974

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ха, ТТ серията на Виктрикс, не я намирам в нито една нашенска ценова листа. Дали са стигнали до Бг?
    Единствено в тяхният сайт е спомената Home - Immergas

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #975

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от za6o Виж публикацията
    Ха, ТТ серията на Виктрикс, не я намирам в нито една нашенска ценова листа. Дали са стигнали до Бг?
    Единствено в тяхният сайт е спомената Home - Immergas
    Сервизния техник ги похвали тези ТТ, че били "crème de la crème" и ги имат налични при вносителя и ги монтират. Предполагам цената е над тази на обикновения Виктрикс след като и самите Имергаз все още поддържат и старите в моделния ред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе