Страница 72 от 166 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1066

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Банята или тоалетната имат ли външни стени,ако нямат къде ще излезе комина,къде ти е кухнята това с размерите 350-470 ли е.Котелът е най добре да се монтира на външна стена.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1067

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Банята или тоалетната имат ли външни стени,ако нямат къде ще излезе комина,къде ти е кухнята това с размерите 350-470 ли е.Котелът е най добре да се монтира на външна стена.
    Комин има в банята и във WC. На едно от двете места трябва да е. Като двете стаи, които трябва да се захранят и те са под всекидневната. Кухня нямам отдела, имам бокс на гърба на WC.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1068

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не ти трябва комин,трябва ти външна стена на която да излезе комина на котела.Не можеш да го вържеш в комин който е за печка или аспирация,освен ако не е пригоден специално за газ,в което се съмнявам.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1069

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами в банята имам един газов бойлер Едеса, включен в комин или не знам и аз какво... По принцип тези комини, когато е строена къщата, са правени за бойлер на твърдо гориво... Знам ли. Иначе мога да го сложа в бокса и да е с външен излаз, ама...
    Лазар ще се включи ли за тръбите, а може и за комин и място за монтаж...

  6. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #1070

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Щом си се спрял на кондезен котел, стената за монтиране задължително трябва да е външна! Остатъчния продукт след изгарянето на газа е пара с температура около 50-60 градуса. Това ако се вкара във вертикален комин за печка - парата ще се превърне във вода по стените на комина и ще наводни най-ниската му част.
    За кондензните котли трябва да има предвидено място, където да се отведе кондензата(течността), за това най-практично и удачно е да се в кухненско помещение с външна стена и извод за отпадна вода.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1071

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dsb Виж публикацията

    Сметките ми за Декември и Януари са по 200лв. Къща, без изолация, високи тавани.
    Това не е реално. Аз съм в къща с изолация и нормални тавани, в хола имам и вътрешна изолация на стени и таван, в детската има окачен таван и при поддържани температури 21.5-22.5 За тримесечието 10-12.2014г. имам 760м3 или по около 250лв. на месец, а за тримесечие 01-03.2014г. - 987м3 за трите месеца общо на цена по 400-420лв. на месец. В Плевен си има винаги студове, а и цената май е от най-високите в страната. Тогава бе по спомен май 1.20лв./м3, а сега 1.03лв/м3
    Сега видях стари твои постове - Пловдив - много по-топъл от Плевен, междинен етаж със съседи, а не еднофамилна къща както съм аз - на мен никой от никъде не ми помага и гранича с околната температура, площта ти е около 80м2, а при мен с пристройката на бащата е към 100-110м2.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-02-15 в 16:22.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1072

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Значи остава в бокса или в банята, която също е с външна стена, но предвид, че там е влажно, май най-добре в бокса. Кой вариант е по-добър за разположението на бойлера със серпентината - във WC, което е на гърба на бокса и е близо или в коридорчето пред банята, където в момента ми е електрическият бойлер?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1073

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лъки - твоите проблеми са вече на ниво да контактуваш с фирми-монтажници на място, а не във форум. Ще ти се направи официален проект - когато аз се газифицирах беше задължително. Тук може да ти се даде само някой друг съвет - за модел и вид котел, някои препоръки и т.н., а не да ти правим проекти и други важни неща.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1074

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Моето мнение като гледам схемата,ако котела е в бокса пускаш 2 тръби мед Ф28 до коридора,там слагаш колектор и от там до всяка стая с Ф20 с алуминиева вложка.За радиатори - панелни,че са по евтини,стига жената да ги хареса,че там е сложно
    хол - 2300Х600 тук може и 2600Х600 или 2X1200,1400,зависи отмястото - 4926W при 90-70 при 55-45 - 1952W
    всекидневна - 2000Х600 - 4400W 90-70 при 55-45 - 1700W
    коридор - 1000Х600 - 2200W 90-70 при 55-45 - 850W
    бокс - 40Х500 - 888W 90-70 при 55-45 - 340W
    детска - 1600Х600 - 3552W - 90-70 при 55-45 - 1358W
    спалня 1 - 2000Х600 - 4400W 90-70 при 55-45 - 1700W
    спалня 2 - 1600Х600 - 3552W -90-70 при 55-45 - 1358W
    Баня и тоалетна лири каквито ти харесват,за банята колкото по голяма по добре.
    Но това е на хартия,друго е като се види на място,дали може да се изпълни.
    Това е само мое мнение,като непрофесионалист,нека и другите да се изкажат.
    Поздрави,дано съм бил полезен.
    Този пост е редактиран от batspetar; 11-02-15 в 19:04.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1075

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Далеч съм от мисълта някой тук да ми прави проекти и такива неща. Както писа някой по-горе - газовото дружество няма интерес да консумирам малко, затова искам да съм подготвен. Въпреки че мой приятел ще прави вътрешната инсталация. Искам да съм подготвен и защото винаги се старая да правя нещата веднъж, а не после да се преправят някакви неща, да се сменят други и т.н.
    Сега по темата - няма как да закарам точка до коридора и оттам - ще трябва да съборя етажа...
    Мисля всичко да тръгва от бокса по вътрешната част на външните стени и последна точка да е банята - удачно ли е? Тоест лирата в банята ще се яви последна точка. Бокс->всекидневна, от която ще тръгне щранг за долу и друг към хола->хол с два радиатора един на откъм терасата и втори по дългата част->детска->спалня 1->спалня 2->баня.
    Човекът, който ще прави системата ми препоръча ППР, но не стандартната, а някакви със стъклени нишки или нещо такова. Затова питах. Тази с вложката /първо за нея го питах/, имала разширения и високи топлинни загуби, а ППР с тези нишки бил стабилен и с ниски загуби.

  13. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1076

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Lucky, ще се наложи да свикнеш с мисълта някой друг да ти напрани проекта на газовата инсталация. Свързано е с доста нормативни изисквания целящи безопасността ти и на семейството ти. Проектанта естествено ще се съобрази и с твоето мнение но за него а и за дружеството са по-важни безопасната експлоатация на уредите отколкото харчлъка ти на газ. Повярвай ми.Водната отоплителна инсталация да ти я направи твой приятел, дано си разбира от работата иначе приятелство ................... сирене.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1077

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Топлинните загуби от тръбите са най-малката грижа, но тръбите, които ти предлага твоя приятел имат много други предимства. Дано да знае какво прави.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1078

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазаре, опитвам се да ти пратя ЛС, но не успявам...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1079

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Наличието на проект (поне за газовата инсталация) от сертифициран проектант беше задължително изискване по мое време и това нямаше нищо общо с доставчика на газ. Отделно и фирмата изпълнител, с която работих (Espace от този форум, от който съм страшно доволен и дори станахме лични приятели в последствие) също нямаше нищо общо с доставчика на газ. Въобще не виждам защо се намесва доставчика на газ в изпълнението на инсталацията.
    Моят съвет е да не пестиш пари (ако имаш възможност) и да работиш с качествени материали и консумативи. Аз правих в началото (още на котела на твърдо гориво) системата с роднини. Не разполагах с достатъчно средства, а и не знаех какво е добро и какво не. Като резултат след няколко години, един участък на една тръба просто започна да се разпада и да сълзи вода. После, когато добавях газовия котел хората си знаеха работата и имах пари, но вече нямаше как да премахна изцяло старата система без да изтърбуша наново къщата. За това прави всичко качествено и с хора, които разбират, а не с цел икономии с приятели и роднини. Но пък ако имаш приятел-професионалист е най-добре. Аз вече имам, но при свършен факт.
    За мен панелните радиатори (използвам Корадо) вършат по-добра работа от алуминиевите. И не са въобще грозни.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1080

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Абсолютно наясно съм, че няма смисъл от пестене и икономии. В Пловдив имат общо газовото и фирмите за вътрешни инсталации, водят им се подизпълнители, но не ме задължават да работя с тях - тоест нямам за цел да пестя, а напротив - да вложа повече, за нещо качествено, а не котел от 660лв., който ми предлагат като страхотен... Не смятам, че котел за 3000лв. е пестене... Това, че приятел ще ми прави инсталацията, не значи, че ще е без пари и че целта ми е да пестя - напротив - искам той да я прави, защото му имам доверие и в годините се е доказал за много неща от тази сфера - което е казал - така е било или така е станало. Както чувам от Лазар, ППР с нишките, които ми е препоръчам моя приятел е удачен избор и има предимства. Също този приятел има колега, който е със съответните разрешителни и той ще ми прави инсталацията за газ от границата на къщата до вътре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе