Страница 88 от 166 ПърваПърва ... 3878868788899098138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1306

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Предполагам, че като моите Y-образни вършат работа. И на двете са еднакви при мен

    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1307

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    как са ти сложени тези филтри хоризонтално мисля ,че трябва да са за да събират частиците,както е снимката,или вертикално, така дали действат изобщо.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1308

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    На котела ми на твърдо гориво са хоризонтално, но на газовия ми са вертикално. На газовия не виждам друг начин освен вертикално преди да влязат тръбите в котела.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1309

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ето няколко примера - на две от снимките са ползвани бели ППР филтри, на другата - месингов.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    tutalka одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1310

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ок,благодаря за снимките и съветите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1311

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мда, с колена става хоризонтален монтаж. Вярно, доста играчка в някои случаи и само за тази цел. Аз нямам намерение да преправям монтажа (вече 7-ми сезон работи без проблеми), но в твоя случай го направи така.
    Лазар, тези тръби, които си показал изглеждат много по-добре от моите - белите с алуминиевата вложка от преди години. Много се изкушавам да сменя цялата система (или поне частта, която не остана зад гипс-картона) с такива тръби. Скъпи ли са?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1312

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами не са скъпи - към 2-2.50лв/м, зависи от производителя, но се работи с евтини фитинги - едно коляно ф20 е 20стотинки, а не няколко лева, както при ал.вложка. Става по-бавно, но е вечно (условно), а не постоянно да ме викат за течове. При другите тръби един кран да се наложи да смениш - разбутват се връзките и няма спиране.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1313

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ти, остави, но при мен една от тръбите (добре, че е снадка и имам много малка част от тази партида тръби) започна да сълзи сама през стената си. Да се саморазпада. И това за крана и връзките също е така.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1314

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    поръчах онлайн термостат Computherm Q7RF, но ми доставиха Avansa 2007TX с ръководство на български за Computherm Q7RF. Въпросът ми е, има ли проблем, че са ми доставили аванса-та или са еднакви като качество, поне визуално са еднакви на пръв поглед? Ще се подключва към Veismann Vitopend 100.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1315

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    дойде момента да ни монтират котела 003-7712231464090 - Газов котел CONDENS 7000W ZSBR16-3A23 BOSCH 3.7-15.9kW едноконтурен Бош. Какво бихте споделили за тезата,че бойлера би ни носил тежест върху сметките поради това,че ще се охлажда бързо и това ще налага по-често включване на котела за поддържане на зададената температура. Бойлера е Атлантик 150л и е във вътрешно коридорче-предверие на банята, което също има радиатор за отопление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1316

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Здравейте,
    дойде момента да ни монтират котела 003-7712231464090 - Газов котел CONDENS 7000W ZSBR16-3A23 BOSCH 3.7-15.9kW едноконтурен Бош. Какво бихте споделили за тезата,че бойлера би ни носил тежест върху сметките поради това,че ще се охлажда бързо и това ще налага по-често включване на котела за поддържане на зададената температура. Бойлера е Атлантик 150л и е във вътрешно коридорче-предверие на банята, което също има радиатор за отопление.
    Направили сте добър избор за котел,със здраве да си го ползвате.Не разбрах само как ще се охлажда бойлера,като радиатор ли е вързан,котела си има отделен извод за бойлер и работи с различна температура от тази за отопление.Проверете колко е мощността на серпентината на бойлера,защото този бойлер може и да не стане.За сметките за подгряване на бойлера не се притеснявай те са незначителни.Да не забравите за управление за котела,препоръчвам FW200 лесно се работи с него, малко е скъпо, но си заслужава парите.И накрая фирмата която ви монтира котела, не ви ли разясни че бойлера няма как да се охлажда?
    tutalka одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1317

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако чак толкова много те притесняват загубите на бойлера го облечи в изолация. Обикновено производителя дава загубите на бойлера в КВч на ден.Консумация на енергия (kWh/24 часа): 1,68 или около <9лв ако е на ток (на газ по-малко) на месец за загубите според линка

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1318

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не съм наясно как е свързан бойлера/не се сетих да питам/ обясниха,че посредством управлението-монтирахме такова, мога да задавам колко градуса да ми поддържа водата в бойлера примерно 40 и да задам от 16 до 22ч например когато сме вкъщи да я поддържа 60 градуса, от което си мисля,че бойлера е свързан самостоятелно към котела. Вчера ги попитах и за това за утежняването на сметките от от бойлера и те казаха,че са го засичали и е към 5-6лв на месец .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1319

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Не съм наясно как е свързан бойлера/не се сетих да питам/ обясниха,че посредством управлението-монтирахме такова, мога да задавам колко градуса да ми поддържа водата в бойлера примерно 40 и да задам от 16 до 22ч например когато сме вкъщи да я поддържа 60 градуса, от което си мисля,че бойлера е свързан самостоятелно към котела. Вчера ги попитах и за това за утежняването на сметките от от бойлера и те казаха,че са го засичали и е към 5-6лв на месец .
    Хубаво е че имаш управление,не са те излъгали за сметките 5-6 лева няма да са но горе долу за 4 човека от 15 до 20 лева макс.60 градуса са много за бойлера,аз моя го държа на 50 и водата няма свършване,но това че серпентината на бойлера ти е достатъчно голяма.Веднъж в седмицата се включва дезинфекция на бойлера и си го загрява котела до 65 градуса.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #1320

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    и аз обмислям от месец да се газифицирам и искам да се допитам това което ми се предлага дали е добре, защото малко съм бос в тези неща. Благодаря предварително за отзивчивостта.
    Апартамент 80 кв.м. с терасите, стаи - хол 18 кв. м., двеспални по 13 кв. м., кухня с вкарана тераса 11 кв м коридор 6 кв м баня 3,5 квлм и тоалетна отделно 1 кв м Апартамента е изток запад в Пловдив, вътрешен, изолиран отвсякъде 5 см едната спалня е вътре и вън изолирана, вкараната тераса е с 3 см фибран на под и таван, 4 етаж на 5 последен за момента не живят съседи. Фирмата, която ще ми прами инсталацията ми предлага котел Bosh Gaz Condens 2000 радиатори Н 60 57 ребра не зная как разпределени между двете спални и кухнята, радиатор Н 30 30 ребра за хола, нисък е защото прозореца е нисък и лира в банята. Добре ли е или да променям нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе