Страница 97 от 166 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1441

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В Детските и спалнята е добре да увеличиш радиаторите с един размер (ако са панелни) и да им сложиш термоглави. Може и в коридора, ако има място. Но задъкжително 14-ка котел
    Даво одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1442

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Даво Виж публикацията
    Здравейте, може ли да ми препоръчате мощност котел при тази конфигурация квадратура и препоръчана от инстатора мощност радиатори на апартамент 80кв. :

    Благодаря предварително!
    Всекидневна с кухня - 22кв - 30р
    Спалня - 13кв. - 16р
    Детска 1 - 14кв. - 18р
    Детска 2 - 14кв. - 18р
    Баня 1 - 4кв. - 1000W
    Баня 2 - 3кв. - 800W
    Коридор - 10кв. - 12р
    Това би трябвало да са ребрата и лирите, според мен, при височина на ребро Н=600.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    9
    #1443

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Всекидневна с кухня - 22кв - 30р
    Спалня - 13кв. - 16р
    Детска 1 - 14кв. - 18р
    Детска 2 - 14кв. - 18р
    Баня 1 - 4кв. - 1000W
    Баня 2 - 3кв. - 800W
    Коридор - 10кв. - 12р
    Това би трябвало да са ребрата и лирите, според мен, при височина на ребро Н=600.
    Колеги Много Благодаря!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1444

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    В Детските и спалнята е добре да увеличиш радиаторите с един размер (ако са панелни) и да им сложиш термоглави. Може и в коридора, ако има място. Но задъкжително 14-ка котел
    Здравей Lazar,
    Вчера имах посещение от страна на майстор и по същия начин, както и ти си описъл по-горе ми предложи да увелича радиаторите с един размер в детската и спалнята и да им сложи термоглави. Та въпроса ми е за детската и спалнята е логично да се сложат термогави, но той ми предлага за целия апартамент включително в банята и тоалетнат да се сложат такива при условие, че съм се спрял на пакета на БОШ със стайните термоуправления! Имали смисъл в хола и кухнята, които са заедно и където ще сложа стайно управление да се слагат термоглави? Питам защото в момента имам изградена отоплителна система с обикноменни кранове, която работеше на твърдо гориво. Радиаторите ми са панелни и в момента имам въсможност за още един допълнителен радиатор, който да го заменя с един от радиаторите в детската или спалнята. Общо ми се получават 6 радиатора + 2 лири. Това означава ли, че на всичките трябва да им сожа термоглави при условие, че 4-те радиатора са в помещението където ще е със стайното управление.
    Предварително благодаря.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1445

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз лично не разбирам каква е нуждата от термоглави. Даже се учудих, че Лазар също написа за тях, при условие, че досега винаги са били отричани. Щом досега си бил на система с котел, ако тя си е вършила работата просто заменяш котела с друг и толкова. Аз съм минал през същата ситуация. Дори Дакона на твърдо гориво си ми стои в готовност (вързан е в паралел) за резервен вариант.
    podredko одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1446

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    VanDan, досега разполагахме с котли с минимална мощност 6-7-8-9кВт, които да захранват 4-5 радиатора и тези радиатори едва връзваха минималната мощност на котела, така че трябваше да работят задължително всички заедно. Сега вече говорим за котли с минимална мощност 2кВт, тоест котелът може да работи само с един радиатор. Това вече много ни развързва ръцете. Спалнята е с най-недооразмерен радиатор, затова го увеличаваме, като в същото време можем да сложим спокойно термоглава за да не прегрява. Детската стая е най-важната, за там трябва да има гарантирана температура и в същото време да може да се регулира. Останалите радиатори в дневната и лирите са достатъчни за нормалната работата на котлето, те ще се управляват от стайния термостат. Лирите нямат нужда от термоглави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1447

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    VanDan, досега разполагахме с котли с минимална мощност 6-7-8-9кВт, които да захранват 4-5 радиатора и тези радиатори едва връзваха минималната мощност на котела, така че трябваше да работят задължително всички заедно. Сега вече говорим за котли с минимална мощност 2кВт, тоест котелът може да работи само с един радиатор. Това вече много ни развързва ръцете. Спалнята е с най-недооразмерен радиатор, затова го увеличаваме, като в същото време можем да сложим спокойно термоглава за да не прегрява. Детската стая е най-важната, за там трябва да има гарантирана температура и в същото време да може да се регулира. Останалите радиатори в дневната и лирите са достатъчни за нормалната работата на котлето, те ще се управляват от стайния термостат. Лирите нямат нужда от термоглави.




    Благодаря ти Lazar.

    Да отбележа инcтaлиpaната мoщнocт на панелни paдиaтopи нa aпapтaмeнта :
    Bceĸиднeвнa c ĸyxня - 37ĸв. - 8kW (2бр. по 22-600 х 1800)
    Cпaлня - 11ĸв. – 3,0kW (1бр. по 22-600 х 1400)
    Дeтcĸa - 14ĸв. - 3,0kW (1бр. по 22-600 х 1400)
    Бaня - 5ĸв. – (1бр. лира по 400 х 800 мм)
    Тоалетна - 2кв. - (1бр. лира по 400 х 800 мм)
    Kopидop - 8ĸв. - 1,7kW (1бр. по 22-600 х 800)

    Bиcoчинaтa на стаите са 2,40м. c изoлaция от картон и вата нa тaвaните и стените. Вceĸиднeвнa и кухня са изтoĸ, а дeтcĸа и спалня зaпaд, PVC дoгpaмa с двоeн cтъĸлoпaĸeт. Да се има в предвид, че вратата между всекидневната и коридора липсва и дефакто се получава общо помещение от 45кв. При тези условия имали смисъл да сменя радиатора в детската с един размер по-голям и този да го сложа като трети допълнителен във Всекидневната(8KW+3KW) или без да пипам детската да сложа трети във Всекидневната? Надявам се, че правилно съм изчислил киловатите на радиаторите защото всяка фирма си ги изсчислява различно, а моите са на турската фирма Демир Докум.
    Сърдечно благодаря.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1448

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не разбрах какъв ще бъде котела, защото Лазар ти препоръчва решение при котел с минимална мощност 2KW. Видях, че ще е Бош, но кой модел.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1449

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравей VanDan,

    Котела ще е Bosh Condens 2500 2-14кв. Интересува ме както ти спомена по-горе, за което ти благодаря ако остана със същите инсталирани радиатори на твърдо гориво дали с този котел ще мога да стопля икономично апартамента с 21-23 градуси. Имали смисъл да увелича радиатора в детската с един размер по-голям и този да го сложа като трети допълнителен във Всекидневната. Досега радиаторите на твърдо гориво ми бяха предостатъчни, при нормална зима с изходна топла вода от 55-60 градуса. Ако мина на котела Bosh Condens 2500 2-14кв. дали ще работи ефективно с тези радиатори?
    Лек ден.

    - - - - - - - - - -

    Да не забравя, че към тази система на твърдо гориво, която споменах по-горе не е вързан бойлер, но към Bosh Condens 2500 2-14кв. ще бъде вързан и 150л. бойлер!
    Благодаря Ви за насоките.
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 13-04-16 в 09:03.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1450

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Слушай Лазар, той ги разбира нещата професионално. Аз съм просто потребител. Щом са ти стигали радиаторите на твърдо гориво, ще ти стигат и на газ. Въпросът е, че кондензните котли ги дават, че са най-икономични на по-ниски температури на водата - 50-55гр. по спомен. За това ако имаш възможност увеличи радиаторите, за да използваш по-ниска температура на водата.
    На практика при мен, котелът зависи като работа изцяло от това какво е положението в стаята, където е монтиран стайния термостат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1451

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Lazar моля те за съвет за горния случай.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1452

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не разбрах въпроса, извинявай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1453

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да отбележа инcтaлиpaната мoщнocт на панелни paдиaтopи нa aпapтaмeнта :
    Bceĸиднeвнa c ĸyxня - 37ĸв. - 8kW (2бр. по 22-600 х 1800)
    Cпaлня - 11ĸв. – 3,0kW (1бр. по 22-600 х 1400)
    Дeтcĸa - 14ĸв. - 3,0kW (1бр. по 22-600 х 1400)
    Бaня - 5ĸв. – (1бр. лира по 400 х 800 мм)
    Тоалетна - 2кв. - (1бр. лира по 400 х 800 мм)
    Kopидop - 8ĸв. - 1,7kW (1бр. по 22-600 х 800)

    Bиcoчинaтa на стаите са 2,40м. c изoлaция от картон и вата нa тaвaните и стените. Вceĸиднeвнa и кухня са изтoĸ, а дeтcĸа и спалня зaпaд, PVC дoгpaмa с двоeн cтъĸлoпaĸeт. Да се има в предвид, че вратата между всекидневната и коридора липсва и дефакто се получава общо помещение от 45кв. При тези условия ако остана със същите инсталирани радиатори на твърдо гориво дали с този котел Bosh Condens 2500 2-14кв. ще мога да стопля икономично апартамента с 21-23 градуси. Досега радиаторите на твърдо гориво ми бяха предостатъчни, при нормална зима с изходна топла вода от 55-60 градуса. Имали смисъл да сменя радиатора в детската с един размер по-голям а този да го сложа като трети допълнителен във Всекидневната(8KW+3KW) или без да пипам детската да сложа трети във Всекидневната? Да не забравя, че към тази система на твърдо гориво, която споменах по-горе не беше вързан бойлер, но към Bosh Condens 2500 2-14кв. ще бъде вързан и 150л. бойлер! Освен това сега съм в още една дилема тъй като котела и бойлера ми е в мазата, на газ също ще са там! Тъй като котела ми е далече от прозореца незнам дали да удължа комина с 4-5м, което ще ми илезе доста солено или да удължа тръбата за газта и бойлера за сметка на комина? Ако сложа котела до прозореца тръбата до бойлера ще се удължи с 4-5м. това дали няма да е проблем за икономичния режим на котела? Ако скъся комина първоначално ще икономисвам едни 300лв., но за напред вместо икономия да не се набутам от сметките за топла вода?
    Благодаря предварително!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1454

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Колега, понеже съм на подобен хал. Силно препоръчително е котелът да се монтира на външна стена или в близост до такава. От Бош имат схеми на монтаж по различни начини и дължини, но си струват пари. Поискай от инсталатора на котела
    да ти ги покаже в сайта на Бош (за съжаление достъпът е само за оторизирани фирми). Освен това, не забравяй, че котелът се предлага без комин. Каталожната цена на BOSCH WBC 14-1 DE 23 S6200 е 1 799,17 лв. без ДДС.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1455

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цената до края на юни е 2449лв с ДДС с включен комин, бойлер 150л, датчик за бойлера и стаен термостат - страшно изгодна оферта. Колкото до схемите на връзване - да, наистина Бош има много готови схеми, но в случая за едно жилище с няколко радиатора няма какво да се избира - схемата е една и е ясна. Наистина котелът трябва да е близо до външна стена, тръбите за бойлера са изолирани, няма страшно от загуби. Оставяй радиаторите така, ако има нужда после ще му мислиш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе