Страница 8 от 166 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #106

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Провери си сам. Ако минимума ти е 11 значи числото показва кВт, а не степени.

    Относно вибрацията - и моя го прави от "първия ден", от който е започнал да работи и то само при потребление на БГВ (на високите мощности). Няма логика обяснението да е налепи, защото е нов котела. Всички колеги с вибриращи котли са от различни градове, котлите са на различна възраст, работят при различни инсталации, вода, режими и температури, единственото общо е производителя на котела и проявлението на дефекта при работа на висока мощност. За мен проблема си е в инженерното решение на производителя и производителят това със 99% сигурност си го знае.
    Не е болка за умиране и не му обръщам особено внимание, защото засега се случва относително рядко, но ако се усили ще вземам мерки .........
    Явно са степени, защото са в диапазон 0-30. Тази вибрация при мен се появи преди 2-3 седмици, точно след профилактиката. Единственото, което промених е, че си пуснах функцията "горещ старт" на котела на 55° да поддържа 20 литровия бойлер. Преди не я ползвах и БГВ-то беше на 45°. Другото е , че техника настрои котела на d0-14, което не знам на колко кВт отговаря.Наистина не е болка за умиране, но ми е странно защото преди я нямаше вибрацията.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #107

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Явно са степени, защото са в диапазон 0-30.
    Явно си на 17-18 кВт, както ти е казал техника от фирмата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #108

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    И при мен се получава този проблем от време на време ....WaillantПо принцип се получава,когато съм увеличил МАХ мощност на котела от менюто ( d.0) с цел по-бързо вдигане градусите на водата,и по-бързо затопляне на апартамента.Когато намаля стойността ( d.0) от 14-15 /23kW-24kW/ на 7-8 / 16kW-17kW/вибрирането и бученето спира.Тук е момента и eng.Neychev да си каже тежката дума.Това е по неговата част !
    Стойностите от менюто d.0 при уредите Turbo Max са "инженерни" и отговарят на определено напрежение, подавано към модулиращата бобина. Истинската нощност може да се определи само с манометър.
    При поколението Turbo TEC е реалната мощност.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #109

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Според мен тези параметри не трябва да се пипат от потребителите.Инженера при мен намали налягането на газовия вентил, и тогава докорегира мощността с тези параметри.Въпреки ,че в упътванията на котлите ПИШЕ какъв коефициент на каква мощност отговаря.По добре си го върнете на положението на което си е било оригинално. Това си е лично мое мнение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #110

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте колеги, ето и аз се включвам отново. Вече съм с котел Bosch Condens 3000w, и набор от допълнителни глидери. За съжаление в момента Bosch нямат налични FR100 и очаквам тази седмица да доставят, та да си изпълня цялата програма. Надявам се до края на следващата седмица да съм и с FR100.
    Иначе до момента не мога да се похваля много, много - имам следния проблем: На конвектора съм сложил един пластинчат термостат, който включва когато си пожелае (около 40 градуса) и когато котела е на около 50*С, конвектора я се включи, я не. От там пък следва че в другите стаи t* e OK, но в основното помещение (с конвектора) е студено. Стайния термостат (сега е най-простия on/off) не изключва котела, той пък се омотва и е мазало. Това е първия проблем който трябва да реша.
    Та за конвектора - Мислите ли че с Контактен термостат например ТОЗИ, ще мога да регулирам температурата на която да се включва вентилатора? Идеята ми е когато се подаде топла вода към конвектора, тогава да се включва, а когато котела изключи и вентилатора да изключва... Ако този термостат може да регулира температурата на която да включва - ще нагласям най-удачната t* на която включва заедно с котела и би трябвало да е ОК. Ще сработи ли ако увия сондата му (или как се казва) около питата (тръбите) на конвектора?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #111

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, става идеално. Моите, всички съм ги направил по този начин. Залепил съм сондата на питата отстрани/има там едно ръбче и сондата влиза точно в него/ с алуминиево фолио и съм ги настроил 35С.
    Ако конвектора ти се управлява по темп. на въздуха, можеш и по друг начин. Намираш датчика, който виси някъде долу, встрани от питата, залепваш го по горния начин на питата. Слагаш регулатора на макс./30С/ и го пускаш в режим на охлаждане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #112

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Кажи за разхода на котела за 24часа? И каква ти беше м2....? Този датчик който търсиш е разрешителен датчик който се забива в питата. Струва около 30лв.Но колегата е прав ,може да използваш датчика за въздух и на охлаждане.
    Този пост е редактиран от национал; 13-01-13 в 17:49.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #113

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Тханкс, утре ще го оправя конвектора.
    За разхода сега не ми се говори, че е същия като със старото желязо. За сега обаче смятам, че проблема е в мене и тепърва хубавото предстои. Да си оправя конвектора, след това терморегулатора FR100, след това да го вкарам в кондензен режим и да видим тоава каква ще е сметката...
    Имам няколко въпроса за котела Bosch Condenz 3000w - как да разбера че работи в кондензен режим? Има ли някаква индикация? За момента наблюдавам какво изтича от кондензната тръба... капи си по 1-2 капки в секунда, предполагам това е?
    Имам и друг въпрос - това котелче си "дими" яко и при 50* и при 70* - предполагам че е пара? или не знам - нормално ли е?
    Иначе машинката много си ме кефи - остава само да я вкарам в нормален режим на работа и да не и се пречкам (барникам) много. Най-хубавото предстои...

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #114

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Няма такава индикация - никой котел няма такава индикация. Дименето зависи от атмосферните условия, не винаги е еднакво

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #115

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не ти ли изключва котела преди да достигне 70градуса? Кажи след като направите всички настройки какво е положението?
    Според мен трябва да постигнеш доста добри резултати. От мен успех.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #116

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Няма такава индикация - никой котел няма такава индикация. Дименето зависи от атмосферните условия, не винаги е еднакво
    Какво е количеството конденз което се отделя при нормална работа в кондензен режим? При мене си капе с бърза капка - не е струйка, но си е бърза капка...

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    Не ти ли изключва котела преди да достигне 70градуса? Кажи след като направите всички настройки какво е положението?
    Според мен трябва да постигнеш доста добри резултати. От мен успех.
    Благодарско, надявам се до 3-4 дни да имам резултати

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #117

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Количеството на конденза е различно - зависи от много неща - температура на водата, мощност, но да речем, че при работа на пълна мощност в режим 50-30*С, максимално отделеният кондензат е от порядъка на 1.5-2л/час

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #118

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При част от предлаганите уреди на Vaillant, количеството кондензат около (рН - стойност 3,5 - 4,0) при режим на работа отопление 50*С подаваща/30*С връщаща, нещата стоят така:
    23 kW - 1,9 l/h
    29 kW - 2,2 l/h
    32 kW - 3,1 l/h
    37 kW - 3,8 l/h
    46 kW - 4,5 l/h
    65 kW - 6,5 l/h

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #119

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    etalon21 ,Какво стана с настройките на котела? Получиха ли се нещата?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    60
    #120

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря на Lazar и eng. Neychev за данните за сверка - абсолютно точно е това което казвате.
    Иначе за разхода, за сега очакванията ми са доста обнадеждаващи. След като корегирах температурата на включване на конвектора, всичко си дойде на място. В момента разхода ми е около 7,5 - 8.0 м3 на денонощие. За сравнение преди разхода беше 15-16м3. В същото време е вярно че тези дни е доста топло и едва ли е добре за бенчмарк. В същото време още не е дошъл FR100 програматора. Надявам се той да подобри още повече представянето. Като взема предвид от една страна топлото време, от друга страна ползите от програматора, надявам се крайния резултат в "нормално" студено време да е около 10м3 - ако това се случи, бих го определил като отлично постижение.
    Към момента експериментирам с 45*С - кондензат си тече, в къщи си е перфектно топло и т.н. Надявам се така да си е и при по-студено време... Благодаря на всички, които се включиха със съвети. Форума е страхотен! и както казах и преди, надявам се хубавото по процеса на оптимизация да предстои! Ще продължавам да пиша за развитието...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 166 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе