Страница 43 от 166 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #631

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А как процедирате с лирите в банята,примерно моята е с кран,а не с термовинтил и крана е постоянно отворен,по-добре ли е да е с термовинтил или е по-добре с кран,този кран как го държите-напълно отворен,притворен или затворен,аз примерно забелязвам,че отвъртайки или завъртайки крана променям доста работата на котела,ако крана е затворен,какво става с котела в случай,че и всички термовинтили са затворени(знам,че има байпас,но все пак).

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    4
    #632

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    19,20,22 гр. зависи къде си държите термостата , аз също поддържам 19-20гр вечер го намалявам на 16гр. засега при тези температури котела не се вклучва вечер или поне не мога да го усетя ,моя термостат стой на 40-50 см от земята по средата на стаята тъй като мебелите ми са ниски

  4. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #633

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Как сте с разхода на газ?Вече трайно позастудя навън.Има ли някой с програматор FR100? Имам нужда от съдействие за настройките на същия.В частност ме интересува дали този термостат може да работи в режим он/офф.Никъде в книжката не намерих нещо такова.
    Този пост е редактиран от Boko1975; 19-12-13 в 20:42.

  5. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #634

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Разхода е окло 6 куб.м на ден. Със стаен програматор съм COMPUTHERM Q7RF .Пробвах различни режими на работа. Например - да изключва по температура на водата на 55-60 гр. и интервал на включванията през 10 мин. до достигане на стайната температура от 22 гр. и другия - да работи постоянно на "равновесната " температура на водата 73 гр. до изключване по стайна температура. И в двата случая не виждам разлика в разхода. Прави си ги 6 - 6,5 кубика и това е! Даже в началото без стаен програматор on/off през 3 минути на 60 гр.- пак горе-долу толкова....

  6. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #635

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При мен разхода е 10кубика на денонощие,което с кондензен котел и температури 20гр от 16,30 до 20ч и 17гр през останалото време ми се вижда малко множко.Странно работи котела с този мой програматор.

  7. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #636

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да наистина е много но всичко е много индивидуално. Зависи колко радитора са ,каква кубатура отопляваш, изолация(особнно на таваните),отдолу някой топли и и т.н.
    При мен отоплявам апартамент (чиста отопляема площ около 70 кв.м.), втори етаж - отдолу се отопляват с климатици, изложение Изток,Юг,Запад. Имам изолация само таваните на трите стаи , коридора и банята.На четвъртата стая не е изолиран тавана и е с един градус надолу. Следващата година мисля да направя изцяло външна изолация и тавана.
    Програматора е настроен 6.30ч. - 10.00ч. -22гр. и 15.00ч.-00.00ч. - 22гр. През останалото време на 19 гр. но кара " по инерция" - на практика не включва. Котела е OERTLI GMS 24 Combi FF 10-24kW.
    Този пост е редактиран от ru6; 19-12-13 в 22:17.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #637

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Boko1975 Виж публикацията
    Как сте с разхода на газ?
    Отоплявани 90м2 подпокривен етаж на добре изолирана къща. София Княжево. Поддържана температура денем 21 нощем 20.

    Средно на ден за декември 6.4м2 за отопление и 2м2 за БГВ. Малкото газ за готвене е включена към отоплението.

    Като гледам колко студен върви Декември за София (-1,2 градуса под средната) а Ноемви беше (+2,1 над средната), след получаване на сметките началото на Януари отново протести за цените на тока и парното.
    Този пост е редактиран от orlincho; 20-12-13 в 10:06.

  10. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #638

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз да взема пак да попитам някой ползва ли програматор FR 100?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #639

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Boko1975 Виж публикацията
    Аз да взема пак да попитам някой ползва ли програматор FR 100?
    Какви въпроси имаш?

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #640

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Привет и от мен.

    Трябва да газифицирам малък апартамент в Княжево, който няма А16 и съм на промишлен ток.
    Все още няма шанс за Акт16 както и да се присъединим към София газ, и варианта е газово котле на пропан бутан.

    жилището - апартамент на последен етаж. Вътрешен с изолация 6 см стиропор и пвц дограма.
    3 стаи + коридор + баня
    Общата площ на стаите с коридора е 45 кв.м. + баня 4 кв.м. = 49 кв.м. ( реална площ на стаите )
    Височина = 2.35 м * 49 кв.м. = 115,5 куб.м. ( при общия метод 115.5 *Dt50 = 5700W )
    Разпределение = ляво стая, среда стая, дясно хол, над стаята в ляво е банята и между банята и хола е коридора. ( образува се хубав правоъгълник )
    Тръбите за всички стаи минават от хола към банята и влизат във всички стаи.

    Изчетох над 20 сайта и форума с общо над 200 теми и вече се чувствам глупав.

    Търся оптимален вариант за отопление и производство на топла вода. ( дори ако трябва да има 2 уреда - едно газово котле и един бойлер на газ )

    Попаднах на този сайт: ЦЪК

    общите топлинни загуби излиза че са близо 2600 KW

    Според него ще ми трябват 34 глидера на 350 мм разстояние между вход и изход - 16 в хола и по 9 в другите стаи. (в банята монтирах лира мисля 300w)

    Съобразно мощността, която могат да отдадат глидерите отоплителната мощност, която ще ми трябва за апартамента е 3 797 W
    ( от сайта направих екселска таблица в която вкарах всички размери с точност използвах неговите температурни диапазони делти и параметри, които не разбирам. за определяне на работната мощност на глидер използвах 88,2W което а при определяне на необходимата мощност 111W )
    параметрите на глидер взех от тук

    т.е. трябва да търся котле, което има минимална отоплителна мощност близка около тази, която е по горната сметка 3,7KW ?
    това така ли е ?
    какъв е реалния разход на газ на ден на порпан бутан на котел който работи при минимална работна мощност ?

    това, което намерих като информация е:

    Riello
    Residence Condens

    - Тази марка добра ли е ?

    Във файла това което разбрах от италианския, който не ми е матерен е: за модел 20is ( коригирам - is май не е кондензен - KIS е кондензния модел )
    Минималната отоплителна мощност при подържане на вода 60-80 градуса е 3.44 KW
    Минималния разход на газ при 3.44 KW е 370 грама.

    Това което разбрах за газовите котли е, че работят на обратния принцип на хладилниците.
    Затоплят водата до определена температура и когато падне температурата в системата започват да работят отново.
    т.е. след 100% достигане на желаната температура за да подържа избраната такава реално работи 1/4 час на всеки час
    или ако на час гори 370 грама *1.75 килограм/литър = или 0.640 литра то:
    24 часа на ден * 30 дни = 720 отоплителни часа или 720*1/4 = 180 работни часа на котлето * 0.640 литра = 115 литра пропан бутан *1.4 цена на бензиностанцията = 161 лева за отопление на пропан бутан на месец.

    Това, което мисля да направя е до газовото котле да монтирам 2 бутилки по 50 литра и да ги зареждам когато свършат.

    Мнения, забележки, съвети ?

    Също попаднах на котле Bosch 7000, което е само за отопление без оптия за затопляне на вода.
    има ли други котлета на пазара с възможност за затопляне на топла вода и ниски минимални мощности ?
    Този пост е редактиран от lordged; 20-12-13 в 23:31.

  13. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #641

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от lordged Виж публикацията
    (от сайта направих екселска таблица в която вкарах всички размери...
    Ако обичаш, би ли качил тази таблица?
    Предварително благодаря!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #642

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Всички котли под 18кВт са едноконтурни, само за отопление, но всички имат опция за подгряване на БГВ чрез серпентинен бойлер, всички са външно двуконтурни (заложено е в контролера им да управляват трипътен вентил за превключване. Като немските марки обикновеноса с вграден трипътен вентил и включен в цената, а при италианските марки този вентил е опция. Бош и Теси са по-добър избор от това Риело.
    estqwerty одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #643

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Бош и Теси са по-добър избор от това Риело.
    Лазаре, съдейки от коментарите и изчерпателните ти постове ти си нашият гуру в материята ( адмирации за отделеното ти време)

    т.е. от изчетеното ако тярбва да направим някаква класация на котлетата по качество, издръжливост, икономия, и етц всичко дето гледаме да е най-хубавото

    Viessmann
    Vailant
    BOSH
    TESY
    BOXI

    има ли някъде нещо като неофициална форумна статистика за всички видове котлета, които се продават на българския пазар ?
    порових в интернет и се оказва, че на запад ползват коренно различни марки котлета от тези, които се продават в българия.

    Лазаре - до колко мога да разчитам на сметките от блога който съм публикувал в първия пост ?

    и наистина има ли една табличка някъде в която са описани всички марки на котлета в България ?
    в момента седя, разглеждам темите и някой като пита нещо за някоя марка котлета и аз тичам, бягам и ровя в интенрет какво ще намери и кое какво е

    Колега, не знам как да я кача табличката тук. направил съм я гледайки в тавана и само аз мога да си я разбера.
    мога да се опитам да я направя клиентски ориентирана хаха, но ще стане по празниците вечер, когато няма какво да правя.
    в това време ако някой знае как мога да я ъплоудна тук ще съм много благодарен

    Мога да я пусна първо на лазар зада каже става или нестава ... щото ако каже абе ти кви ги вършиш бе, начи спуакна ми е работата

  17. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #644

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от lordged Виж публикацията
    Колега, не знам как да я кача табличката тук. направил съм я гледайки в тавана и само аз мога да си я разбера.
    И аз не зная как се качва. Може и в DOX да я качиш, ако решиш да я преработиш.
    Благодаря!

  18. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #645

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Отоплявани 90м2 подпокривен етаж на добре изолирана къща. София Княжево. Поддържана температура денем 21 нощем 20.

    Средно на ден за декември 6.4м2 за отопление и 2м2 за БГВ. Малкото газ за готвене е включена към отоплението.






    Тези 2м2 за БГВ за ден ли са ..и как ги отдели от другия разход?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 166 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе