Страница 93 от 166 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1381

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от rupar4o Виж публикацията
    Ако съм те разбрал правилно ще има термостат долу за подовото, а всеки от радиаторите ще си е отделно. А за 32кВт котле ми казаха, че се застраховат ако работи партно и се пусне водата в кухнята и някой се къпе във всяка от баните.
    Тези хора дали са наясно, че котелът не работи едновременно за парно и за топла вода? Присъединявам се към въпроса на tony34al - дали са наясно как ще подвържат хидравлически двата етажа - подово и радиатори, че да работи котектно системата. Поискай им хидравлична схема на свързване, по която ще работят, за да ти помогнем да избереш фирма-инсталатор.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1382

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не знам как ще се направи с един котел да топли вода за подово - където е нужно 30-35гр. най-много и едновременно за радиатори, където отиваме поне на 50-55гр. Или докато е водата от котела 35гр. ще я пускат да върви навсякъде и като се вдигне нагоре, да затварят кръга на подовото?!? С един котел и при едновременна работа аз не си го представям, но не съм майстор и ще ми е интересно да разбера възможно ли е.
    Както вече казаха - БГВ си е съвсем отделно и няма нищо общо. Виж едновременно топла вода в няколко бани и кухня е проблем при двуконтурен котел. Но тогава по-добре с външни бойлери, защото само заради БГВ ще страдат сметките за отопление, които са доста по-важни.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-03-16 в 18:03.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1383

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Разбира се, че може с един котел да захранва и подово, и радиатори, и конвектори, и бойлери, и басейни, и сауни и каквото се сетиш, но се искат познания, пък нещо много ме съмнява, като гледам предложенията

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    8
    #1384

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Успявам да изтълкувам,че големите киловати котел, които залагат в офертите ми, не са удачни. Може ли да ме посъветвате до какви да "слезна" с оглед оптимална работа на уреда. Питайте каквото е нужно.
    Предварително благодаря за съдействието.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1385

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами аз ти казах - за 200м2 няма нужда от повече от 24кВт

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1386

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Напоследък нещо в темата - много писатели, малко читатели .......
    Пишеш, пишеш ........ и накрая едни и същи въпроси се задават.
    Нямам нищо против питащите, но от въпросите им си личи, че нищо не са чели, а очакват отговори на готово.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    8
    #1387

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Съжалявам,ако съм досадил с въпроси, не целя да изнервям никой - материята ми е далечна и предпочитам да изглеждам като пълен глупак, отколкото да насипя шапка пари за глупости без качествен резултат.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1388

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Трябва да ти кажа, че прави добро впечатление, ако се разбере, че си чел ... и обратно

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1389

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Разбира се, че може с един котел да захранва и подово, и радиатори, и конвектори, и бойлери, и басейни, и сауни и каквото се сетиш, но се искат познания, пък нещо много ме съмнява, като гледам предложенията
    Би ли обяснил като за лаици как може котелът едновременно (без да се редуват) да подава в един кръг за отопление вода с температура 30гр. и в друг(и) кръг(ове) вода с температура 55-60гр. Тази вода нали се грее в една горивна камера и тръгва по системата. Просто ми е интересно какъв е начина. Отделни буфери за всеки кръг ли трябва да има? Ако както казваш е възможно, предполагам, че се изисква доста професионализъм и познания от хората, които ще изградят подобна система. Предполагам, че и ако се направи както трябва, крайната цена доста ще понабъбне.
    Цитат Първоначално публикувано от Petroff Виж публикацията
    Да добавя квадратурата - 2 от етажите са гарсониери по 45кв.м, а големият етаж е 105кв.м. Общо около 200кв.м.
    Едната оферта залага 32 кW котел, другата е с 35.
    Petroff, колегите пишат без да се заяждат, че за много от нещата, за които питаш има вече писано. Това е класическо положение в почти всички форуми с по-дълги теми. Новите участници не искат да четат по "20-на екрана" стари постове и направо си пишат своите въпроси, на които обаче е отговаряно доста често преди това. А на "отговарящите" почва да им омръзва да пишат все едни и същи отговори на циклично повтарящи се въпроси.
    Основният проблем почти на всички ни при отопление на газ бе, че преди години масово се продаваха само котли с висока мощност (специално минималната), а доста често имаха много малка инсталирана радиаторна мощност. И съответно хем седяха на студено, хем плащаха високи сметки. Дори и при достатъчно инсталирани радиатори, на практика масовите жилища са изолирани и сравнително малки и дори и за 100м2 се оказа, че може да се топлят с 10-12КВ мощност и то в най-големите студове. При топло време или спиране на радиатори в неотоплявани помещения и много по-малко мощност е нужна - дори до 3-4КВ. Все едно да си купиш един голям камион, с който да ходиш да си разнасяш дребни пратки - покупките от магазина или пощата, при условие, че е достатъчна една малолитражка. Камиона под един голям разход няма как да падне. Така че за твоите 200м2 мисля, че 24КВ макс мощност е достатъчна, още повече че си писал, че има и външна и в голямата част и вътрешна изолация.
    Основният проблем е, че повечето фирми просто си продават "техните" котли и си правят стандартни изпълнения, без да влагат някакви по-специални и индивидуални изчисления и проекти. Това с намирането на читави и най-важното професионално подготвени "майстори" е проблем в цялата страна.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-03-16 в 10:39.
    Lazar, lazarus18 и tony34al харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    8
    #1390

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    VanDan, сърдечно благодаря за коментара. Не съм се засегнал от ничие отношение. Напълно наясно съм с форумските правила - ползвам друг форум в различна сфера от десетилетие и знам за "бойното кръщение" на новаците. Проблемът да изскоча директно с въпросите бе и все още е - липсата на времеви и физически капацитет да обхвана целия обем инфо в определен срок, /с който за съжаление се съобразявам, че трябва да дам отговор/, макар,че бавно навлизам в материята и термините.
    В тази връзка се замислих, че не съм добавил два бойлера със серпентина - 200л общо, които също са предвидени за системата. Те и сега функционират по този начин - затопляни с водата от парното. Но явно и с това условие сме се надскочили с 35те кВт.
    Поздрави и отивам да "чета по "20-на екрана" и само при нужда да задавам питанки.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1391

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Специално за VanDan:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1392

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз така и предположих, че в уравнението се вкарва втори уред (предполагам се казва буфер това) с още един топлообменник. Но колегата никъде не пише, че са му предложили такова решение, а само някакъв термостат на подовото или нещо подобно беше.
    Колко струва допълнително това, защото нещо ме съмнява, че не са му го предложили това, или пък той да не е разбрал.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-03-16 в 02:07.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1393

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, това сивото не е монолитен уред, а е схематично означение на един блок, в който влизат 2 допълнителни помпи за двата отоплителни контура, хидравличен изравнител HW, трипътен моторен вентил, възвратни клапи, кранове, филтри, датчици и един изпълнителен модул IPM, като всичко това се командва от добавения регулатор FW200. Аз също съм сигурен, че тези неща са му ги спестили, но без тях няма как да работи коректно системата. Затова му казах да изиска от тях схемата, по която ще работят, за да му помогнем в избора на фирма-изпълнител. Ако не му дадат подобна схема, значи на тях не им е ясно какво ще правят, а се залавят само за да гушнат паричките. Ще изфантазират някакво недоносче, което ще създава само проблеми и той ще е следващия редовен писател във форума с отрицателно мнение за газификацията. Все пак е добре, че пита предварително, а не след дъжд качулка

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1394

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Абсолютно. И аз затова го попитах, как смятат да съчетаят двата кръга на отопление.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1395

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За съжаление, колегата не пише, а на мен ми е интересно какво са му предложили. Но имам чувството, че няма да е нещо като горе описаното. А ще си върви същата вода като за радиаторите (поне 50-55гр.) и като стигне температура в стаята ще се затваря този кръг. Но така само гадаем. Може и да е сериозна фирмата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе