Страница 81 от 166 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #1201

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, имам нужда от съвет относно газов кондензен котел Ariston Clas Premuim EVO 24 /5.5-25.0 KW/. Става въпрос за тристаен апартамент на четвъртия етаж, западно изложение, в новопостроена сграда с минимални топлозагуби.
    Стая 1: 32 кв.м. с два радиатора с по 15 глидера H500.
    Стая 2: 12 кв.м. с един радиатор с 14 глидера Н500.
    Стая 3: 10 кв.м. с един радиатор с 14 глидера Н500.
    Баня: лира, 40х100 см.
    Въпросът ми е дали минималната мощност на котела съответства на радиаторите? И как котела да се контролира оптимално /стаен програматор, външен датчик за температура, термоглави на радиаторите и др./? И като цяло какво ви е мнението за тази марка и модел газови котли?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1202

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За котела не мога да дам мнение, радиаторите са оразмерени общо взето за високотемпературна система, но по-скоро са оразмерени според дължината на прозорците, а не според площта на стаите. Не разбрах това е заварено положение или сега ще се монтират уредите?

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #1203

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Lazar, благодаря за бързия отговор. Това не е заварено положение, а съветите на ТРИМА специалисти! В момента нямам котел, имам само глидери които са много малък брой.
    Стая 1: 12+6 бр. Н500
    Стая 2: 5 бр. Н500
    Стая 3: 5 бр. Н500
    Предлагат ми следните модели кондензни газови котли:
    Ariston Clas Premuim EVO 24 /5.5-25.0 KW
    Vissmann Vitodens 100 W 30kW 6.5-26kW
    Vaillant Eco Tec Pro VUW 236/5-3 5.7-19.7kW
    Vaillant Eco Tec Plus VUW 246/5-5 4.2-21.2kW

    Относно броя глидери които ще се добавят, мненията им се припокриха (на ТРИМАТА). Моля някой да ми даде точен съвет какво да правя защото офертите им са между 4500-6000 лв. Това са цени за добавяне на глидери, преработка на наличните, монтаж на котела, стаен програматор и свързването към София газ. Инвестицията е голяма, а не искам да студувам и да плащам високи сметки! Нали така. Искам да ми е топло, а не парите да излизат през комина!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1204

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Общия брой глидери е един санитарен минимум за тези кондензни котлета, но аз бих добавил още, ако може. Не знам защо не са разпределени пропорционално на площта - или е нямало място, или пък има и други съображения. Относно котлите моите предпочитания са за последния, но той съответно е и най-скъп. До края на месеца се очаква още един лидер - Bosch Condens 2500 3-24kW, който ще те изненада и с ценаTEST

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #1205

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За глидери има още място, но инвеститора е преценил да не се набутва излишно, знае ли кой какво предпочита?
    Ако избера новия лидер, колко глидер да добавя от предложенията на спецовете И към кой представител на Бош за София да се обърна? Лятото си отива вече, а ми се ще Коледа да я посрещна в новия апартамент на топло! Поздрави, Lazar!

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #1206

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравей Switt ,ако все още се чудиш към кого в София да се обърнеш ,мога да помогна. Моята фирма е сервизен партньор за техника на Бош , Висман и Биази. От 23.09.15 Бош имат котли на преференциални цени за складови количества. Пиши и може да дойдем с колега топлотехник да погледне инсталацията и да говорим и за котли.
    lukas51 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #1207

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте.

    Изчетох почети цялата тема и съм благодарен на няколкото хора, които дават съвети. Предстой ми изграждане на газова инсталация в нов апартамент. Тръбите за радиаторите, тръбите за топла/студена вода и тръбите за газта са вече положени. Тъй като вече всичко е обзаведено и направено, къртене и местене на тръби е почти невъзможно.



    - В червено е мястото на радиаторите.
    - В синьо е мястото на газовия котел.
    - хола има изложение изток/юг
    - спалните са запад/север
    - апартамента са двойни тухли и външна изолация поне 10 см
    - дограмата е PVC бяло/бяло
    - последен етаж е
    - от ляво на снимката е калкан на който е залепен друг блок, апартамента в който се отоплява (не знам дали има значение)
    - от дясно на хола е друг апартамент, който за вбъдеще би трябвало да се отоплява
    - от дясно на малката спалня е стълбището
    - 2-те тръби за радиаторите са от едната страна на растояние 50 см

    От сайта на termosilikat.com пресметнах топлинните загуби на помещенията и това са резултатите, които получих:

    * тъй като под мен има отопляем апартамент Делата Т-под съм взел същата стойност като Делата Т-таван и Делата Т-вътрешно. Надявам се че не е грешно.


    Хол: 27 глидера
    Спалня: 13 глидера
    Детска: 11 глидера
    Баня: лира - около 500W


    Имам няколко въпроса:

    1. Спрял съм се на двуконтурен конвенционален котел Bosch Gaz 3000W ZW18-2 DH AE23. Дали ще е достатъчен за отопление и топла вода?
    2. Коридора няма радиатор. Ще има ли много загуби заради това?
    3. За хола ако смятам глидери H500 ми трябват 27 броя, което четох е много. Дали да не се сметне със Н600 (по малко на брой) като се удължат изходните тръби, защото са за Н500? Или пък просто да се сложат по малко на брой Н500, защото радиатора е близо до котела?
    4. Тъй като търся бюджетно изпълнение, замислям се и за панелни радиатори, но незнам мощноста им дадена в сайтовете при каква ДелтаТ е. Например панелен радиатор с височина 500 мм и дължина 2300 мм - го дават да е 2,3кW. Ще ми свърши ли работа за хола?


    Благодаря предварително за помощта...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от spritable; 06-10-15 в 12:48.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1208

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Всеки един котел ще се справи с отоплението на масовите жилища в България. Тези проблеми със справянето и описания на изложения и изолации са за климатичните теми. Основният проблем при отопление на газ не е, че котлите не могат да се справят, а че много котли имат висока минимална мощност, която е по-голяма от инсталираните радиатори и котела работи неефективно. По-скоро е важно инсталираните радиатори да са достатъчни за нуждите на жилището. Иначе всеки котел с 3-5КВ минимална мощност ще се справи с отоплението при добре оразмерени радиатори. И по-големи радиатори не са проблем. Проблем са по-малки радиатори ако не стигат. При голяма инсталация просто котелът ще работи с по-ниска температура на водата.
    За мен панелните радиатори са по-добри. Аз съм с модели на Корадо и то в еднофамилна къща и си работят чудесно вече около 15г. и преди на стария котел на твърдо гориво и на газовия от 2009г.
    Nayden Nenov одобрява това.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1209

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Топлозагубата на хола е два пъти по-голяма от спалнята, а площта на хола е три пъти по-голяма.
    Има нещо сбъркано. Не намалявай радиатора в хола - увеличи го. Може и панелен.
    Gaz 7000W ZWC21-3 е по-добър от избрания от теб котел. Няма да съжаляваш.
    Липсата на радиатор в антрето и килера има значение. По тази причина трябва да се увеличат радиаторите в останалите помещения.
    Лирата е малка. По-добре да е двойно по-голяма.
    Не слагай термоглави на радиаторите. Предвиди си покупка на стаен терморегулатор.
    Успех!
    Nayden Nenov одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #1210

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Това,което са написали колегите преди мен е вярно и аз предпочитам по-големите радиатори ,защото топлят насависимо от Т на водата.Газ 7000 е по-висок клас и работи по-добре, модулиращия терморегулатор е направо задължителен. Обикновено коридора се пресмята за 1/2 мощност от необходимата за него. До 23.12.15 Бош имат промоция на газови котли и може да купиш изгодно.

    - - - - - - - - - -

    Това,което са написали колегите преди мен е вярно и аз предпочитам по-големите радиатори ,защото топлят насависимо от Т на водата.Газ 7000 е по-висок клас и работи по-добре, модулиращия терморегулатор е направо задължителен. Обикновено коридора се пресмята за 1/2 мощност от необходимата за него. До 23.12.15 Бош имат промоция на газови котли и може да купиш изгодно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #1211

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени



    Здравейте! Газовият ми котел е Силе Суперапида 24 кВ. Искам да поставя безжичен седмичен програматор и съм се спрял на Tesy EG 2921 или Computherm Q7RF. На котела има извод за термостат (двужилен) и на него има поставен стикер на италиански език, от чието съдържание схванах, че се касае за напрежение от 24 волта (Attenzione! Collegamento in bassa tensione 24V per termostato ambiente. Non dare Tensione). Притеснява ме това, че в техническите характеристики на приемниците и на двата посочени по-горе програматори е вписано „Захранващо напрежение – 230V“.Питането ми е дали тези програматори са съвместими с котела ми? Кой да избера? Освен това котела е разположен в котелно помещение, което е на долния етаж. От това следва нов въпрос – дали ще работи през бетонната плоча? И как трябва да се настрои температурата на водата след монтажа на програматора?








  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1212

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Имам поглед Върху първия термостат, затова говоря за него - да подходящ е. Захранването на майката е 220В, отделно има релеен изхода, към който се връзва котела. През една плоча няма да има никакъв проблем с обхвата. При работа с он/офф термостат настройката на температурата на водата трябва да е такава, че котелът да изключва възможно най-рядко (по вода или по стайна температура), но то зависи от много неща - топлозагубите, радиаторната мощност, мощността на която е ограничен котела

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #1213

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за бързия отговор. Значи няма място за притеснение, че на изхода за термостат на котела пише 24V, нали? А що се отнася до настройката на температуата на водата - касае се за къща, която е санирана (PVC дограма, изолация 5 см стиропор), мощността на всички радиатори е малко под максималната мощност на котела, но не всички радиатори не включват, тъй като врати не се затварят и някои от помещенията са свързани, като мощността на включените радиатори (общо 17-18 kW) e над минималната на котела.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1214

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Нали сте наясно, че мощността на радиаторите варира в зависимост от това, каква температура на водата сте избрали.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1215

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Нали ще има стаен терморегулатор - той ще избира температурите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе