Страница 125 от 166 ПърваПърва ... 75115123124125126127135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,861 до 1,875 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1861

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Всичко може да се направи ако има кадърни майстори. Освен по-голям радиатор, може да се пуснат отклонения и да се сложи още 1 радиатор на друго място в стаята ако позволява. Краен вариант е конвектор в тази стая. Те са с голяма мощност, но за спалня може да са шумни, заради движещите се части.
    Котелът с голяма минимална мощност си е бреме и вдига месечните сметки. Но при вас освен сметките, проблем е и недостигането на желаната температура в конкретното помещение.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #1862

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мерси за съветите, ще помисля над вариант със 2-ри радиатор или поставяне на един, но по-голям. Гледайики работата на котлето и разходомера, въпреки голямата мощност, ако се постига бързо температурата в проблемната стая, не би трябвало разхода на газ да е отчайващ, та това е проблема който трябва да реша и тогава ще споделя как са сметките. А относно самото котле, прави ми впечатление, че дори и като не гори газ има един шум като от вентилатор, това нормално поведение ли е, или когато не гори, трябва да няма никакъв шум ? Ще съм ви благодарен и ако споделите някой колега от форума (за София), който е в час с нещата и би свършил работата по евентуална преработка на радиаторите в спалнята
    Този пост е редактиран от votsirh; 22-12-16 в 14:51.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1863

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най вероятно това, което чуваш е помпата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1864

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако целите котела да не работи, има вариант да поставите стайното управление в друга стая, която се затопля бързо. Но тогава температурата в "студената" стая ще стане още по-ниска.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #1865

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Основния ми приоритет е да постигна желаната темп в по-студените помещения, но пък за това трябва допълнителна мощност. Не съм запознат, но все пак да попитам и вас, има ли тип винтил с двойно разклонение ? Идеята ми е на снимката долу, радиаотра който се вижда остава и от дясната страна да се поставят допълнителни глидери. За съжаление няма как да увелича текущия с повече от 2 глидера, а целта е поне 6. Поздрави

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1866

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Вентил с 2 разклонения няма, но спокойно можеш да замениш този радиатор с по-висок, а тези глидери да разпределиш по другите радиатори

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #1867

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Това май се оказва най-чистият подход, без къртене. Кой са в момента най-добрите радиатори, от гледна точка на мощност и вложен качествен материал. Знам единствено Фероли и Декорал, но предполагам има и нещо по-добро от гледна точка на мощност. И ако сте запознати, какво се използва за преместването на входния кран (тръба) с 10см нагоре, трябва ми сам насока, а аз ще се оправя след това Пак благодаря за помоща на всички тук. Със здраве.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1868

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, порових се из техническите параметри на моя котел и ако правилно съм разбрала той харчи при мах. натоварване 110 вата на час, което на ден прави 2,6 киловата или около 15лв на месец /ако приемем, че нон стоп работи на пълна мощност и не изключва/, кажете правилно ли съм сметнала, исках да разбера колко от сметката за ел.енергия се пада на котела.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1869

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Здравейте, порових се из техническите параметри на моя котел и ако правилно съм разбрала той харчи при мах. натоварване 110 вата на час, което на ден прави 2,6 киловата или около 15лв на месец /ако приемем, че нон стоп работи на пълна мощност и не изключва/, кажете правилно ли съм сметнала, исках да разбера колко от сметката за ел.енергия се пада на котела.
    Ако котела ти работи цял месец на пълна мощност,сметката за ток ще ти е най малкият проблем.Иначе толкова харчи когато работи,но по принцип котела работи в една трета от времето на ден тоест около 8 часа средно.Което прави не повече от 7-8 лева на месец

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1870

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, искам да Ви попитам за този датчик на бойлера, който си идва с пакета за Bosch condens 2500 имали нещо специално при монтажа. Питам защото някакси не ми изглежда добре монтирано от майстора. До тоззи извод стигнах след наблюденията ми от известно време! Монтажът му в самия бойлер изглежда много елементарно просто се вкарва в обозначената дупка, която е с много голям луфт и за да не падне датчика майстора вкара картон в дупката. Другото нещо е че ми прави впечатление, че котела се включва по-често да подгрява бойлера, от колкото очаквах и беше описано във този форум. При условие, че стайния термостат в инфото показва че бойлера е на 28-29 градуса, но като погледна стрелката на бойлера е на половината от червения лъч. Въможно ли е, когато се пусне топлата вода и самия датчик по това време да се изстуди и да се объркат градусите или проблема е от самия монтаж на датчика. Някакси ми се струва, че трябва датчика да е затворен с някакъв капак, за да отчита реалната температура или трябва да влиза вътре в бойлера и да има допир с водата? Моля за съвет.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #1871

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    По принцип там си му е мястото на датчика.Но така мери температурата на долната 1/3 от водата в бойлера,а тя точно там бързо пада при вкарването на студена вода.
    На мен в комплекта нямаше такъв датчик и го заплатихме допълнително - 85 лева.Бойлерът пък го сменихме за 100 литра и нямаше отвор за датчика.От фирмата пробиха кожуха и изолацията и го допряха до водосъдържателя на нивото на стрелката на бойлера.Доволен съм от работата на котела и бойлера при така монтираният датчик.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1872

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Нищо му няма на датчика. Котелът тръгва за бойлер след като температурата в бойлера падне със 7 градуса под зададената, Ограничи си дебита на водата през бойлера за да не се смесва бързо

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1873

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Нищо му няма на датчика. Котелът тръгва за бойлер след като температурата в бойлера падне със 7 градуса под зададената, Ограничи си дебита на водата през бойлера за да не се смесва бързо
    ОК!
    За това не бях се сетил.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1874

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Моят 100л. бойлер Bosch Tronic - също нямаше отвор за датчика, вместо да импровизирам с дупчене...., просто свалих термостата за електрическия нагревател и на негово място поставих датчика /отвора пасна идеално/...
    за проба го включих - загря за 15 минути на 55° - след което изключих БГВ-то ...,
    имам и друг 120л. със серпентина към отоплителния кръг който ми осигурява топлата вода.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1875

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Моят 100л. бойлер Bosch Tronic - също нямаше отвор за датчика, вместо да импровизирам с дупчене...., просто свалих термостата за електрическия нагревател и на негово място поставих датчика /отвора пасна идеално/...
    за проба го включих - загря за 15 минути на 55° - след което изключих БГВ-то ...,
    имам и друг 120л. със серпентина към отоплителния кръг който ми осигурява топлата вода.
    В гилзата на датчика за електрическия нагревател не е добре, понеже тя е под серпентината (мисля) и там водата не може да се загрее от серпентината и да изключи котела. То е все същото да оставиш датчика висящ във въздуха - котелът ще включи на макс, ще стопли бързо бойлера, но няма кой да го изключи. Ако 120л. бойлер, вързан като радиатор ти осигурява топлата вода, значи или малко вода консумирате, или нещо не е наред в отоплителната инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе