Страница 31 от 90 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #451

    Отговор: Избор газов котел

    Затваряш кафето и сметките ще паднат рязко. Е има и други варианти, но са свързани с разход на пари и ефекта пак няма да е същия.
    Никой обаче от другите варианти не е свързан с подмяна на котела.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    28
    #452

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Затваряш кафето и сметките ще паднат рязко. Е има и други варианти, но са свързани с разход на пари и ефекта пак няма да е същия.
    Никой обаче от другите варианти не е свързан с подмяна на котела.
    Кафенето от години съм го изключил от отоплителната инсталация. В момента там има климатици за отопление през зимата. Въпросът ми е дали е добър избор на котел марка БОШ 2300?! Дали, след като е с минимална мощност от около 3 KW, ще е по-икономичен от досегашният ми котел, който е с долна граница на мощност 17KW???

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #453

    Отговор: Избор газов котел

    Аз ли нещо не схващам, но ти казаха, че настоящият котел не е с минимална мощност 17КВ, а с 6КВ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    28
    #454

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз ли нещо не схващам, но ти казаха, че настоящият котел не е с минимална мощност 17КВ, а с 6КВ.
    Приемам, че е възможно аз да не обяснявам добре, затова направих снимка на табелката, която е на старият ми котел... Леко е размазана, но и телефона ми е калпав, за което се извинявам!

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от liusien; 26-08-19 в 00:50.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #455

    Отговор: Избор газов котел

    Пак ще го напиша, защото или не си го прочел или четеш избирателно. Това на табелката НЕ е мин-макс мощност на твоя котел, а са дали някакъв диапазон на номиналната. Минимума ти е 6kW. Тия "техници" нещо се опитват да те "мятат по върбите" и май се опитват да ти продадат нов котел. Така се пробива неръждаем топлообменник "от раз", че манометъра да не може да мръдне дори. Нещо друго се е случило по хидравликата. Потърси друг техник! Смяната на сегашния ти котел с какъвто и друг да сложиш няма да доведе до по-ниски сметки, или не поне до толкова по-ниски че да избиеш новия котел през следващите 50год!
    Този пост е редактиран от espace; 26-08-19 в 08:49.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    28
    #456

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Пак ще го напиша.................................
    Не, не чета избирателно, напротив - много внимателно чета!... За всеки свой ход, пиша и търся съвет. Видях табелката в котела и ми направиха впечатление големите стойности на киловатите, затова предположих, че там са минималните киловати!... Както и да е, този котел вече го разкачих и купих друг - БОШ 2300 W GC 2300W 24/30 C Той е със 3 KW долна граница на мощност, а в упътването пише, че ако този котел се контролира с термометър, ефективността му на работа може да достигне до " А+ ". Нещо, което при другите газови котли го няма... Днес ми предлагаха БОШ 7000, но се отказах, защото ефективността му е само " А "....... Това е, което съм свършил до момента.
    PS - На старият котел с очите си видях, че медната серпентина се е спукала. На въпроса ми, може ли да се изтегли тръбата навътре в горивната камера, да се отреже тръбата и да се настави с малко по-дебела тръбичка, която да се завари със сребърен припой, техника ми каза, че са опитвали, но нищо не е ставало, защото тръбата е изтъняла от работа и при заварката, ще се скъса на друго, съседно място! Смяната на горивната камера щеше да ми е 1 100 лева със шест месеца гаранция! А този котел, който го купих днес има три години гаранция! Затова, след семеен съвет, решихме да купим нов котел! Дано да съм по-доволен от стария, защото приятели около мен ми показват сметките си на телефона, които са 20-21 лева, а моята е над 56 лева!!! Дано имаме късмет в къщи!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #457

    Отговор: Избор газов котел

    Ама ти досега без стаен термостат (термометър ) ли си я карал?
    По температура на водата?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    28
    #458

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ама ти досега без стаен термостат (термометър ) ли си я карал?
    По температура на водата?
    В началото ползвах газовия котел по температура на водата... Сметките за газ бяха огромни, при което смених първият си котел с друга марка и след един сезон монтирах стаен термометър!... След това сменихме дограмата и накрая направих външна изолация на къщичката. Първите сметки стигаха до 800 лева на месец, а накрая ги докарах до около 290 лева в най-студеното време! Исках да копирам от Овергаз сметките за нагледност, но компютъра не ме допуска там - сигурно имат някакъв проблем...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #459

    Отговор: Избор газов котел

    Със здраве да го ползваш новия. Сподели мнение като дойде зимата как се държи. Иначе това с А клас и А+ разликата е пренебрежимо малка, трикове разни.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #460

    Отговор: Избор газов котел

    Да, разликата между клас А и А+ е само 1 процент ефективност, но е факт, че това поне засега е единствения котел, който покрива този норматив! Няма друг котел нито от същата, нито от друга марка. Аз също съм се убедил - като закача газанализатора замервам стойности на EEf=110.8, каквито не съм мерил на никой друг котел преди това. Тоест по отношение на ефективност - с малко, но недостижим

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #461

    Отговор: Избор газов котел

    290лв. за най-студените месеци за къща въобще не е толкова голяма сметка. Аз последния сезон се движех около 320лв. за януари-февруари. Сравненията са относителни. Къща-апартамент винаги ще има разлика. Брой външни стени, отвсякъде е околна среда, няма съседи да те топлят. Зависи и от изолация, поддържани температури и т.н. Честно казано, не ми се вярва да свалиш много сметките само от новия котел без промяна на друго, но дано не съм прав.
    За какъв стаен "термометър" пишеш, че и удивителна слагаш. Има външно управление на котела по температура на въздуха в помещението. Може да бъде жично или безжично, модулиращо или не, програмируемо по часови зони. Новият ти котел си има фирмено такова. Не се казва "термометър". Термометърът мери само температура.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-08-19 в 14:56.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #462

    Отговор: Избор газов котел

    Подкрепям колегата и добавям, че и в апартамент 290 лв са напълно постижими. Например съседите ги няма, вътрешна температура 25-26 градуса и хоп почти 400 лв. сметка(челен опит). Нито котелът е с висок миниму, нито пък има недостиг на радиатори.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #463

    Отговор: Избор газов котел

    Виждал съм в тристаен апартамент в новопостроена кооперация със само два обитаеми апартамента, преоразерени радиатори и котела работи на 80 градуса. От радиаторите лъха срашна жега, а в стаите повече от 22 не се вдига. Каква сметка да очаква? Удари почти 600лв. После се насели блока и всичко се нормализира.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #464

    Отговор: Избор газов котел

    Да, точно за такъв случай става дума. Лошото е, че маркетинга залъгва хората, че физиката няма значение, а то всичко си е физика и от нищо нещо не може да се получи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    28
    #465

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    За какъв стаен "термометър" пишеш...............
    Хахахаха...... Като ви пиша, че съм лаик и нищо не разбирам - вЕрвайте ми!



    - - - - - - - - - -

    Ето това са разходите ни за газ до момента с газовия котел Де Дитрих... Много ли е, малко ли е... Когато успея да пусна новия котел, ще сравним разхода. Имайте пред вид, че ползваме газ само за отопление и БГВ...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 90 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе